FAHRETTİN GÖKTAŞ HABERLERİ

Fahrettin Göktaş haber, Fahrettin Göktaş son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Fahrettin Göktaş

Fahrettin Göktaş

Doğum Yeri Erzurum /
Doğum Tarihi ... - ...

Fahrettin Göktaş Kimdir ?

1963 Yılında Erzurum'da Doğdu. İlk, Orta ve Lise tahsilini Erzurum'da tamamladı. 1986 yılında Fırat Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Fizik Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. 1987 yılında Fırat Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümü'nde Araştırma Görevlisi olarak işe başladı.
Biyografinin devamı için tıklayın
Fahrettin Göktaş - 12.04.2021
Fırat Üniversitesi öğrencilerinin TÜBİTAK yarışları için tasarladığı elektrikli araç tanıtıldı
Toplantıya katılan FÜ Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş da elektrik araç projesinde yer alan öğrenciler ve danışman öğretim üyelerini tebrik ederek, yarışmada başarı diledi.
Fahrettin Göktaş - 19.03.2021
FÜ öğretim üyeleri, "Ipard III" projesi için 4 rapor hazırladı
FÜ'den yapılan açıklamada: "Tarım ve Orman Bakanlığı, Tarım Reformu Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen Avrupa Birliği'nin "TA/2020/SER0002 - Technical Assistance for Sectoral Analysis for Preparationof IPARD III Programme" projesi kapsamında Fırat Üniversitesi öğretim üyeleri tarafından, Kırsal Kalkınma Altyapı Sektörü Analiz Raporu- Rural Infrastructure Sector Analysis Report, Yenilenebilir Enerji Sektörü Analiz Raporu- Renewable Energy Sector Analysis Report, Çiftlik Faaliyetlerinin Çeşitlendirilmesi ve Kırsal İşletmelerin Geliştirilmesi İçin Değerlendirme Raporu-Assessment Report for Diversification of the Farm Activities and Rural Business Development, Balıkçılık ve Su Ürünleri Sektörü Analiz Raporu - Fisheries and Aquaculture Sector Analysis Report" şeklindeki dört rapor, Türkçe ve İngilizce olarak Fırat Üniversitesi öğretim üyeleri Prof. Dr. Kenan Peker, Prof. Dr. Naim Sağlam, Prof. Dr. Ayşe Gürel İnanlı, Prof. Dr. İnanç Özgen, Doç. Dr. Özlem Emir Çoban ve Doç. Dr. Tuncay Ateş Şahin tarafından hazırlanmıştır. Rektörümüz Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Avrupa Birliği'nin "TA/2020/SER0002 - Technical Assistance for Sectoral Analysis for Preparationof IPARD III Programme" projesinde emeği geçen Fırat Üniversitesi öğretim üyelerini tebrik etti"denildi.
Fahrettin Göktaş - 18.02.2021
FÜ Rektörü Prof. Dr. Göktaş, Baskil MYO'yu ziyaret etti
Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Bilal Üstündağ ve Prof. Dr. Mehmet Yılmaz Baskil Meslek Yüksekokulunu (MYO) ziyaret etti.
Fahrettin Göktaş - 09.12.2020
FÜ Rektörü Prof. Dr. Göktaş, AA'nın "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katıldı
Elazığ Fırat Üniversitesi (FÜ) Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Anadolu Ajansının (AA) düzenlediği "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katıldı.
Fahrettin Göktaş - 12.11.2020
Elazığ'da Fırat Kalkınma Ajansından 2 projeye finansman desteği
Elazığ Belediyesi ile Valilik Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfının birlikte hazırladığı, 1 milyon 687 bin liralık Sosyal Hane Projesi ile konteyner kentte kalan dezavantajlı bireylere meslek edindirme, çocukların kodlama becerilerinin geliştirilmesi ve annelerin kişisel becerilerini artırılması için alanlar oluşturacaklarını ifade eden Yırık, şunları kaydetti: "Bakanlığımız 1 yıl süre ile Sosyal Hane Projesi'ne yüzde 90 oranında katkı sağlayacak. Bu proje ile dezavantajlı olarak değerlendirdiğimiz konteyner kentte kalan ve aynı zamanda depremzede olan vatandaşlarımızın burada kişisel gelişim becerilerini geliştirmek için bir mekan oluşturmuş olacağız. İkinci olarak ise Fırat Üniversitemizin iştirak ettiği, Milli Eğitim Müdürlüğünün paydaş olduğu 'Fırat'ın Çocukları Teknoloji Yetkinlik Merkezi' adıyla proje kabul edildi. Bu projemize de yüzde 90 oranında Bakanlığımız katkı sağlayacak. Bu proje ile birlikte inşallah üniversitedeki öğrencilerimizin gerek inovasyon, gerekse Ar-Ge konusundaki yetkinlikleri ve becerileri geliştirilerek Elazığ'a, ülkemize ve devletimize katkı sağlayacak yetişmiş, eğitimli, çağdaş, dünyaya açık yavrularımızı, uzmanlarımızı bilvesile yetiştirmiş olacağız." Vali Yırık, projelerin hayata geçmesine destek veren Sanayi ve Ticaret Bakanlığı ve ilgili kurumlara teşekkür etti. İmza törenine, Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş ile Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Abdulvahap Yoğunlu katıldı.
Fahrettin Göktaş - 04.11.2020
Baskil Meslek Yüksekokulu, yeni eğitim yılının açılışını online yaptı
Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, öğretim üyeleri ve öğrencilerin katılımıyla açılışı yaptıklarını kaydeden Bulut, "İnşallah pandemi süreci erken biter ve yüz yüze eğitim öğretim başlar.
Fahrettin Göktaş - 03.11.2020
FÜ Rektörü Prof. Dr. Göktaş'tan Keban MYO'ya ziyaret
Fırat Üniversitesi (FÜ) Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Keban Meslek Yüksekokulunu ziyaret etti.
Fahrettin Göktaş - 15.10.2020
Baskil MYO Müdürlüğüne Prof. Dr. Niyazi Bulut atandı
Hedeflerinin gerekli bilgilerle donanmış, uygulama becerisi yüksek öğrenciler yetiştirmektir olduğunu aktaran Bulut, şöyle konuştu: "Rektörümüz Prof. Dr. Fahrettin Göktaş'a takdirlerinden dolayı teşekkür ediyorum.
Fahrettin Göktaş - 30.08.2020
Büyük Zafer'in 98. yıl dönümü
Elazığ Valiliği önünde Atatürk Anıtı'na çelenk sunumuyla başlayan törende, saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu. Ardından İcadiye Şehitliği, 15 Temmuz Polis Şehitliği, 8. Kolordu Komutanlığı Garnizon Şehitliği'nde düzenlenen programlarda, Elazığ Valisi Erkaya Yırık ve beraberindekiler, şehit kabirlerine karanfil bıraktı. Şehitlik ziyaretlerinde İl Müftüsü Selami Aydın tarafından şehitler için Kuran-ı Kerim okundu, dualar edildi. Vali Yırık, yaptığı açıklamada, 30 Ağustos'un Gazi Mustafa Kemal Atatürk öncülüğünde başlatılan kurtuluş mücadelesinin Başkomutanlık Meydan Muharebesi ile kesin ve kalıcı bir zafere ulaştığı gün olduğunu belirtti. Bu hafta Malazgirt Zaferi'nin 949. yıl dönümünü de idrak ettiklerini anımsatan Yırık, şunları söyledi: "'Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır.' düsturuyla hareket eden şehitlerimiz bizim minnet duyduğumuz, rahmet dilediğimiz canlarımızdır. Milletimize öteden beri tarihten beri bir kisve giydirmeye çalışan milletler bu kisvenin, bu şeklin uymadığını, olmayacağını anlamışlardır. Tarihinde tüm milletlere hamilik yapmış, mağdur milletlere yardım etmiş, çevresinde her zaman dostun ve barışın timsali olmuş Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve milleti aynı düsturla yoluna devam edecektir." Törene, Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş, İl Emniyet Müdürü Celal Sel, İl Jandarma Alay Komutanı Kıdemli Albay Ali Yıldız, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş ile parti temsilcileri, kurum ve kuruluş yetkilileri katıldı.
Fahrettin Göktaş - 26.08.2020
Son dakika gündem: Fırat Üniversitesi Hava Trafik Kontrol Bölümü ilk öğrencilerini alacak
Elazığ'da Fırat Üniversitesi (FÜ) Sivil Havacılık Yüksekokulu bünyesinde açılan Hava Trafik Kontrol Bölümü, bu yıl ilk öğrencilerini kabul edecek. FÜ Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş yaptığı açıklamada, hava trafik kontrol alanında Türkiye'deki ikinci kamu üniversitesi olarak Hava Trafik Kontrol lisans programına bu yıl ilk defa öğrenci alacaklarını belirtti.
Fahrettin Göktaş - 17.08.2020
Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş görevine başladı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Fırat Üniversitesi'ne (FÜ) rektör olarak atanan Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, görevine başladı.
Fahrettin Göktaş - 14.08.2020
16 üniversitenin rektörü değişti
Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yer alan karara göre; aralarında Gazi Üniversitesi, Ankara Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ), Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nin (ODTÜ) bulunduğu 16 üniversiteye yeni rektör atandı. Bu kapsamda, Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Mehmet Tümay, Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Özlenen Özkan, Ankara Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Necdet Ünüvar, Atatürk Ünversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Ömer Çommaklı, Çukurova Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Meryem Tuncel, Dicle Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Mehmet Karakoç, Fırat Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Gazi Üniversitesi Rektörlüğüne Prof.
Fahrettin Göktaş - 08.06.2018
Tbbdf'de Mutlu Türkmen Başkanlığa Seçildi
Başkanlığını Mutlu Türkmen'in yaptığı federasyonun yönetim kurulu şu isimlerden oluştu: Fahrettin Göktaş, Fethi Ahmet Polat, Lokman Ertürk, Murat Kul, Serdar Arslan, Faik Kapsız, İlyas İleri, Bilal Aydın, Vahdettin Elbay, Fikret Kelleş, Mehmet Almalı, Nuretdin Memur, Rıdvan Özkan ve Seyda Dursun.
Fahrettin Göktaş - 14.06.2016
Bartın Üniversitesinde Rektörlük Seçimi
Bartın Üniversitesi rektörlük adaylığını açıklayan Bartın Üniversitesi eski Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, amacının Bartın Üniversitesini, bölgesi ve ülkesiyle bütünleşen, bilimden teknoloji üreten ve faaliyetleriyle kaynaklarını oluşturabilen bir üniversiteye dönüştürmek olduğunu bildirdi.
Fahrettin Göktaş - 28.08.2015
YÖK Genel Kurulu Toplantısı
Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliğinden yapılan yazılı açıklamada, genel kurulun dün toplandığı ve çeşitli komisyonlarca hazırlanan raporları görüştüğü bildirildi.  Genel kurulda yapılan seçim sonucunda Eskişehir Osmangazi Üniversitesinde yapılan seçimle belirlenen altı aday arasından sırasıyla Prof. Dr. Hasan Gönen, Prof. Dr. Adnan Şahin ve Prof. Dr. Hasan Tosun'un isimlerinin Cumhurbaşkanlığı makamına arzına karar verildiği belirtildi.   Yeni kurulan Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi ve İskenderun Teknik Üniversitesi rektör adaylığı için başvuran adaylar arasından da üçer isim belirlendiği kaydedildi.   Buna göre Alanya Alaadin Keykubat Üniversitesi için sırasıyla Prof. Dr. Ahmet Pınarbaşı, Prof. Dr. Fatih Gültekin ve Prof. Dr. Mustafa Demirci, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi için sırasıyla Prof. Dr. Süleyman Özdemir, Prof. Dr. Bedriye Tunçsiper ve Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, İskenderun Teknik Üniversitesi için Prof.
Fahrettin Göktaş - 28.05.2013
Bü Öğrencileri Kum Zambaklarına Sahip Çıktı
Bartın'ın Mogada plajında nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan kum zambakları Bartın Üniversitesi Fen Fakültesi öğrencileri tarafından özel olarak yapılan saksılara dikildi. Birçok öğrencinin katıldığı etkinliğe Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, İl Özel İdare Genel Sekreteri İbrahim Kayış, Fen Fakültesi Dekan Yardımcıları Yrd.
Fahrettin Göktaş - 26.03.2012
Bartın'da "Yüzyılın Sorunları ve Sosyoloji" Paneli
Panele Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Azize Toper Kaygın, Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Yrd.
Fahrettin Göktaş - 05.07.2011
Üniversite Kontenjanları Artırıldı
YÖK Genel Kurul toplantısında 21 fakülteye dekan atandı. Üniversitelerin kontenjanlarında da bir miktar artış olduğu bildirildi.
Fahrettin Göktaş - 23.06.2011
Üniversite Kontenjanları Artırıldı
Geçen yıl 670 bin olan kontenjan bu sene artırılacak.
Fahrettin Göktaş - 25.05.2011
Üniversite Kontenjanları Artırıldı
YÖK Genel Kurul toplantısında 21 fakülteye dekan atandı. Üniversitelerin kontenjanlarında da bir miktar artış olduğu bildirildi.
Fahrettin Göktaş - 25.05.2011
Yök, 17 Fakülteye Dekan Ataması Yaptı
Yükseköğretim Genel Kurulu(YÖK), devlet üniversitelerine ait 17 fakülteye dekan ataması yaptı. YÖK Genel Kurulu sonrası yapılan yazılı açıklamada, devlet üniversitelerine ait 17 fakülteye dekan ataması yapıldığı; 3 vakıf üniversitesinin mütevelli heyeti tarafından dekan adayı olarak Yükseköğretim Kurulu'na önerilen adaylarla ilgili de olumlu görüş bildirilmesine karar verildiği belirtildi. Atama yapılan fakülte ve dekan isimleri şöyle: Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi: Prof. Dr. Hüseyin Altaş. Atatürk Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi: Prof. Dr. Muhammed Atamanalp. Bartın Üniversitesi Fen Fakültesi Prof. Dr. Fahrettin Göktaş.
Fahrettin Göktaş - 25.05.2011
Üniversite Kontenjanları Artırıldı
YÖK Genel Kurul toplantısında 21 fakülteye dekan atandı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Fahrettin Göktaş Haberleri | Fahrettin Göktaş Kimdir - Haberler - Fahrettin Göktaş haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Fahrettin Göktaş kimdir, hayatı ve biyografisi. Elazığ'da Afet Eğitim Yılı İşbirliği Protokolü imzalandı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 15.5.2021 14:55:58. #1.16#

title