Fabrika Atıkları Balıkları Oksijensiz Bıraktı - Haberler
Haberi Paylaş

Fabrika Atıkları Balıkları Oksijensiz Bıraktı

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Güncel

Fabrika atıkları balıkları oksijensiz bıraktı Yıllar önce canlı yaşamının sona erdiği Bakırçay'ın beslediği Yenigöl'ün temizlenmesi sonrası yeniden ortaya çıkan balıklar bir zeytinyağı fabrikasının atıkları ile yine tehlike altındaMANİSA - Manisa'nın Soma ilçesinde kömür ve buna bağlı...

Fabrika atıkları balıkları oksijensiz bıraktı

Yıllar önce canlı yaşamının sona erdiği Bakırçay'ın beslediği Yenigöl'ün temizlenmesi sonrası yeniden ortaya çıkan balıklar bir zeytinyağı fabrikasının atıkları ile yine tehlike altında

MANİSA - Manisa'nın Soma ilçesinde kömür ve buna bağlı atıklardan dolayı yıllardır canlıların yaşamadığı Bakırçay'ın bir kolu olan Yenigöl'ün temizlenmesinin ardından yeniden türeyen balıklar bir fabrikanın atıkları sonucu ölüm tehlikesi altında.

Soma'lıların 1990'lı yıllarda balık tuttuğu Kırkağaç güzergahından gelen ve Soma Yırca kavşağından devam eden Bakırçay Deresine bağlı Yenigöl'de balıklar oksijensiz kalarak ölüm tehlikesi altına girdi. Oksijen alamayan balıkların suyun yüzüne çıktıkları ve hareketlerinde durgunluk olduğu görülürken Soma Belediyesi Zabıta Ekipleri yaptıkları incelemelerde suyun zeytinyağı tesislerinden salınan atıklardan dolayı kirlendiği ve kirliliğin balıkları etkilediğini tespit etti.

Konuya ilişkin konuşan Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene, yaptıkları incelemede suyun Kırkağaç sınırlarında kalan bir zeytinyağı üretim tesisinden yapılan atıklar sonucu kirletildiğini belirlediklerini kaydetti. Başkan Ergene, konuya ilişkin Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü yetkililerine bilgi verdiklerini ve kısa süre içerisinde bir adım atılmasını beklediklerini belirtti.

Fabrika Atıkları Balıkları Oksijensiz Bıraktı

Fabrika Atıkları Balıkları Oksijensiz Bıraktı

Fabrika Atıkları Balıkları Oksijensiz Bıraktı

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Hasan Ergene, Kırkağaç, Soma, Politika, Güncel, Haber

title