Kırık Şişeyle Eylem Yaparak Kendisini Yaralayan Kadın, 1 Haftadır Kayıp

Kırık Şişeyle Eylem Yaparak Kendisini Yaralayan Kadın, 1 Haftadır Kayıp

Antalya'da çalıştığı oteldeki işinden çıkarılan ve iş yerinin önünde kırık şişeyle eylem yaparak kendisini yaralayan kadın, tedavisinin ardından ortadan kayboldu.

Antalya'da oteldeki işinden çıkarıldıktan sonra içeride kalan maaşı için boynuna kırık şişe parçası dayayarak otel önünde eylem yapan 4 çocuk annesi Hatice Durmaz'ın bir haftadır kayıp olduğu bildirildi. 44 yaşındaki Durmaz'ın kızı ve oğlu Cumhuriyet Savcılığı'na dilekçeyle başvurarak annelerinin hayatından endişe ettiklerini bildirdi.

HASTANEDEN TABURCU EDİLDİ

Geçtiğimiz hafta Salı akşamı işten çıkarıldığı 5 yıldızlı otelin önünde boynuna kırık şişe parçası dayayarak maaşının verilmediğini öne süren Hatice Durmaz isimli işçinin, müşahede için yatırıldığı hastaneden bir gün sonra taburcu edildiği ve o günden beri kendisinden haber alınamadığı öğrenildi.MAAŞINI ALAMAYINCA EYLEM YAPMIŞTI

2 saat boyunca otel sahibinin gelip kalan maaş alacağını ödememesi halinde kendisine zarar vereceğini söyleyerek boynuna dayadığı kırış şişe parçasıyla eylem yapan ve bu arada iki kez kendisini yaralayan Durmaz, polis tarafından etkisiz hale getirildikten sonra Kemer Devlet Hastanesine kaldırılmış, burada yapılan ilk müdahaleden sonra karakola ifade için götürülen kadın, daha sonra müşahede altında tutulması için tekrar aynı hastaneye yatırılmıştı. Geceyi hastanede geçiren Hatice Durmaz'ın, geçen hafta Çarşamba sabahı 10.30 sıralarında taburcu olduğu öğrenilmişti.

KIZI VE OĞLU HER YERDE ANNELERİNİ ARIYOR

Durmaz, hastaneden taburcu edildikten sonra ailesinin yanına dönmeyince kızı Sultan Durmaz ve oğlu Murat Durmaz annelerini aramaya başladı. Kemer'e gelerek Kemer Devlet Hastanesi ve Emniyet Müdürlüğü ile temasa geçen Sultan Durmaz, annelerine ulaşamadıklarını bildirdi. Hatice Durmaz'ın oğlu Murat Durmaz ise daha sonra Aksu Polis Merkezi'ne başvurarak annesinin kayıp olduğunu bildirerek hayatından endişe ettiğini dile getirdi. Kız kardeşi Sultan Durmaz da Kemer'de araştırma yapmaya devam etti. Sultan Durmaz, araştırmalarından bir sonuç alamayınca dün Kemer Cumhuriyet Başsavcılığına giderek kayıp ihbarında bulundu. Durmaz, annesinin bulunması için hastane ve otogardaki güvenlik kamerası görüntülerinin incelenmesini ve otobüs firmalarından bilgi alınmasını talep etti.


"MAAŞI BANKAYA YATIRILDI"

Annesinin 4 ay çalıştığı otelde kendisinin de 1 ay çalıştığını söyleyen Sultan Durmaz, annesinin eyleminden sonra kendisinin 1 aylık maaş alacağının banka hesabına yatırıldığını söyledi. Durmaz, Kemer Polis Merkezi'nde görüştüğü polislerin kendisine, "Hatice hanımın maaş alacağını elden ödedik" dediklerini anlattı.

Kemer Cumhuriyet Başsavcılığı, Kemer Emniyet Müdürlüğü'ne bir yazı göndererek Hatice Durmaz'ın bulunması için hastane ve otogar güvenlik kamera kayıtlarının incelenmesini isterken, Sultan Durmaz da annesinin fotoğraflarını bastırarak taksi duraklarına dağıtmaya başladı.