Ev Yandı, Yaşlı Çift ve Yavru Kedileri Kurtarıldı

Ev Yandı, Yaşlı Çift ve Yavru Kedileri Kurtarıldı

Çorum'un Mecitözü İlçesi'nde 85 yaşındaki Maksut ve 80 yaşındaki Emine Koç, evlerinde çıkan yangından komşularının yardımı ile güçlükle kurtarıldı.

Ev Yandı, Yaşlı Çift ve Yavru Kedileri Kurtarıldı

Çorum'un Mecitözü İlçesi'nde 85 yaşındaki Maksut ve 80 yaşındaki Emine Koç, evlerinde çıkan yangından komşularının yardımı ile güçlükle kurtarıldı. Yaşlı çiftin evi yangında kullanılamaz hale gelirken, baktıkları kedi telef oldu, yavrusu ise canlı olarak kurtarıldı.

Yangın dün akşam Çorum'un Mecitözü İlçesi'ne bağlı Elvançelebi Köyü'nde yaşandı. Maksut ve Emine Koç çiftinin yaşadığı tek katlı evde ilk belirlemelere göre elektrik kontagından yangın çıktı. Evden alevlerin yükseldiğini gören komşuları yaşlı çifti yara almadan dışarı çıkardı. İhbar üzerene köye gelen itfaiye ekipleri, yangına müdahale etti. Çıkan yangında ev ve eşyalar yanarak kullanılamaz hale geldi. Yangın sonrası enkaz temizleme ve soğutma çalışmaları sırasında itfaiye ekipleri yaşlı çiftin evlerinde baktıkları kedinin telef olduğunu gördü. Kedinin yavrusu ise canlı olarak kurtarıldı.

Maksut Koç, "Nasıl oldu anlayamadık. Birden alevler yükselmeye başlayınca komşularımızın da yardımı ile canımızı zor kurtardık. Ancak evimiz yandı, kül oldu. Hiçbir şeyimiz kalmadı. Çocuklarımız da gurbette. Sokakta kaldık" diye konuştu.

Koç çifti, geceyi köyde bulunan arkabalarında geçirdi. Yangınla ilgili soruşturma sürüyor. 

FOTOGRAFLI - Çorum

Kaynak: DHA