Ev Hayvanı Olarak 7 Bin Tane Hamam Böceği Besliyor

Ev Hayvanı Olarak 7 Bin Tane Hamam Böceği Besliyor

ABD'de yaşayan 10 yaşındaki kız çocuğu, ev hayvanı olarak hamam böceği besliyor. Hem de sayıları 7 bini bulmuş durumda ve her geçen gün daha da artıyor.

10 yaşındaki Shelby Counterman isimli kız çocuğu gerçek bir hayvansever. Ancak onu diğer insanlardan ayıran özelliği hamam böceklerine olan tutkusu...

ONLARI ÇOK SEVİYOR

İnsanların evlerinde kedi, köpek gibi hayvanları beslemesi alışık olunan bir durum. Hatta yılan gibi tehlkeli hayvanları ya da iguana gibi egzotik olanları besleyenler de sıradan bir hal aldı. Shelby'nin ev hayvanı ise biraz farklı: Hamam böcekleri!

SAYILARI 7 BİN

ABD'nin Oklahoma şehrinde yaşayan kızın tam 7 bin hamam böceği var. Shelby onları o kadar çok seviyor ki çoğu zaman sırf onlarla beraber olup oyun oynayabilmek için evden dışarı çıkmak istemiyor.

EVİN HER YERİNDELER

Shelby henüz 18 aylıkken böceklere ilgi duymaya başlamış. Ailesinden böcek isteyen kıza annesi daha 3 yalındayken 5 hamam böceği vermiş ama böcekler kısa zamanda hızla üreyerek 7 bine kadar ulaşmış. Böcekler, kızın kertenkelesinin yemini yiyerek kısa sürede çoğalıp büyümüşler. Şu anda hamam böcekleri, kızın odası başta olmak üzere evin her yerini kaplamış durumdalar ve Shelby bundan çok mutlu.

EVDEN KAÇMAMALARI İÇİN ÖNLEMİNİ ALMIŞ

"Böceklerin kaba ve korkunç olmadığını insanlara öğretmek istiyorum" diye Shelby Counterman'ın bu ilginç tutkusu TLC kanalının My Kid's Obsession isimli televizyon şovunda da gösterilmiş. Shelby hayvanlarını özel kutularından ve akvaryum tipi kafeslerde tutarak evden kaçmalarını önlüyor.