Eski Saü Rektörü Prof. Dr. Elmas'a Veda Yemeği - Haberler
Haberi Paylaş

Eski Saü Rektörü Prof. Dr. Elmas'a Veda Yemeği

AA - Haberler | Güncel
Eski Saü Rektörü Prof. Dr. Elmas'a Veda Yemeği

Yükseköğretim Kalite Kurulu Başkanlığına seçilen eski Sakarya Üniversitesi (SAÜ) rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas onuruna veda yemeği düzenlendi.

Yükseköğretim Kalite Kurulu Başkanlığına seçilen eski Sakarya Üniversitesi (SAÜ) rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas onuruna veda yemeği düzenlendi.

Bir otelde düzenlenen programda konuşan Prof. Dr. Elmas, SAÜ'de bulunduğu dönemin kendisi için çok özel olduğunu söyledi.

Her zaman başarının ve kalitenin peşinden gittiklerini, çalışma hayatı içerisinde daima hem meslektaşları, hem de öğrencileri ile karşılıklı sevgi-saygı içerisinde bugünlere geldiklerini belirten Elmas, organizasyon için başta Vali Balkanlıoğlu olmak üzere katılan herkese teşekkür etti.

Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu ise kentte göreve başladığı günden bu yana 8 ay geçtiğini, birçok kişinin veda programına katıldıklarını ve devlet görevinde bulunan herkesin her yerde misafir olduğunu ifade etti.

Elmas'ın Sakarya Üniversitesini diğer üniversiteler arasında çok saygın bir yere getirdiğini dile getiren Vali Balkanlıoğlu, şunları kaydetti:

"SAÜ'den yetişen 3-4 hocamız da farklı üniversitelerde rektörlük yapıyorlar, mesela Diyanet İşleri Başkanımız buradan. Birçok kürsülerde buradan yetişen hocalarımız var. Mesleğini başarıyla ifa eden, dünyanın her yerinde Sakarya Üniversitesi diplomasını gurur ve onurla taşıyan birçok mezun öğrenci var. Üniversiteyi, bütün fakülte ve hocaları, öğrencileri hatta öğrenci velilerini sevk ve idare etmek bunun yanı sıra diğer kamu kurum ve kuruluşlarıyla koordinasyon ve diyalog halinde olmak ve üniversiteyi de halkla birleştirmek son derece önemli ve bir o kadar da meşakkatlidir. Hocamızın hiçbir gerilime meydan vermeden herkesle diyalog kuran, her düşünceden, dünya görüşü ne olursa olsun herkesle bağdaşan, onlardan azami derece istifade etmeye çalışan bir yapısı var. Liyakate önem veren tarzıyla başarıyı yakalamış, gerilimin asla taraftarı olmamış, hiç kimsenin kusurunu arayıp ta cezayı düşünmemiş, seçimlerde kendisinin aleyhinde konuşan rakipleri, rakiplerin yanında çalışanlar da olsa onlara intikamcı bir yaklaşımda bulunmamış ki, bu konuda kendisini tebrik etmek istiyorum. Hocamızın yeni görev yeri son derece önemli bir kurum. Üniversitelerimizde kaliteyi arttırma, hizmette kalite yarışına girme, kaliteyi yakalayamamış üniversiteleri de teşhir etme gibi son derece önemli bir görev ifa edecek. Hocamızın yeni görevinin kendisine, ailesine, üniversitelerimize, vatana ve millete hayırlı, uğurlu olmasını temenni ediyorum."

Balkanlıoğlu, programın sonunda Elmas'a hizmetlerinden dolayı teşekkür belgesi verdi.

Programa, Sakarya Milletvekilleri Prof. Dr. Mustafa İsen, Zihni Açba, Ayhan Sefer Üstün, Ali İhsan Yavuz, Garnizon Komutanı Piyade Albay Mustafa Cüneyt Arıkan, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Lütfi Dursun, Adalet Komisyonu Başkanı Mehmet Sertaç Kesler, Kaymakamlar, Sakarya Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Ali Yalçın, Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve akademisyenler katıldı.

AA - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım