Eski Manisa Emniyet Müdürü Ceren

Eski Manisa Emniyet Müdürü Ceren

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Eski Manisa Emniyet Müdürü Tayfur Erdal Ceren'in konuşması Ceren'in adliyeye girişi Eski Manisa Emniyet Müdürü Ceren: Açığa alındıktan sonra Polis Başmüfettişiği görevine atanan Ceren: "Emekli olmayı düşünmüyorum.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ :
Eski Manisa Emniyet Müdürü Tayfur Erdal Ceren'in konuşması
Ceren'in adliyeye girişi Eski Manisa Emniyet Müdürü Ceren:
Açığa alındıktan sonra Polis Başmüfettişiği görevine atanan Ceren: "Emekli olmayı düşünmüyorum. Bunu teşkilatlarda normal karşılamak lazım. Doya doya görevlerde bulundum. Şimdi de masanın başka bir tarafına geçiyoruz"
İçişleri Bakanlığı tarafından açığa alındıktan sonra Polis Başmüfettişi olarak atanan eski Manisa Emniyet Müdürü Tayfur Erdal Ceren, emekli olmayı düşünmediğini, görev değişikliklerinin teşkilatlarda normal olduğunu belirterek, "Doya doya görevlerde bulundum. Şimdi de masanın başka bir tarafına geçiyoruz" dedi.
Manisa'da "kelepçeli gözaltı" haberiyle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında 11 Kasım 2015'te İçişleri Bakanlığınca geçici olarak açığa alındıktan sonra Polis Başmüfettişi olarak atanan Ceren, Manisa Cumhuriyet Başsavcılığına teşekkür ziyaretinde bulundu.

Ziyaret öncesi gazetecilere açıklama yapan Ceren, Manisa Emniyet Müdürlüğünde resmi ilişiğini bugün kestiğini, daha önce aktif görevde olmadığı, geçici görevlendirildiği için devir teslim yapılmayacağını ifade etti.

Ceren, Manisa'da güzel operasyonlara imza attıklarını ifade ederek, şöyle konuştu:

"Teftiş kuruluna tayinim çıktı. Bu idare beni emniyet müdürü yaptı, emniyet müdürlüğünden aldı, başka bir görev verdi. Bu memurlukta gayet doğaldır. Manisa'da güzel günlerim geçti. Gayet iyi operasyonlar yaptık. Yaptığım hiçbir şeyden de pişman değilim. Gayet de güzel şeyler yaptık. Arkadaşlarımın da yine terör operasyonlarını yaptığını duydum. Hepsine başarılar diliyorum. Manisa halkını da saygılarımı sunuyorum."

Bir gazetecinin sorusu üzerine emekli olmayı düşünmediğini vurgulayan Ceren, "İktidar, memuru ve bürokratı alır, verir. Güzel görevler verirken iyi de alırken mi kötü, tabi ki değil. Bunu teşkilatlarda normal karşılamak lazım. Doya doya görevlerde bulundum. Şimdi de masanın başka bir tarafına geçiyoruz. Çantayı alacağız elimize teftiş, sorgu işlerine bakacağız. Hep hesap veriyorduk şimdi de hesap soralım" dedi.

Manisa'da 10 Kasım 2015'te Paralel Devlet Yapılanmasına yönelik operasyonda, kadın zanlıların kelepçeli olarak gözaltına alınması sonrası İçişleri Bakanlığı soruşturma başlatmış, Manisa Emniyet Müdürü Tayfur Erdal Ceren açığa alınmıştı.

Kaynak: AA