Eski Bakan ve Bürokratlar Hasankeyf'i Gezdi

Eski Bakan ve Bürokratlar Hasankeyf'i Gezdi

Eski bakan ve bürokratlar Hasankeyf'i gezdiBATMAN - Eski Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce'nin de aralarında bulunduğu 70 kişilik grup, Batman'ın Hasankeyf ilçesini gezdi.

Eski bakan ve bürokratlar Hasankeyf'i gezdi

BATMAN - Eski Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce'nin de aralarında bulunduğu 70 kişilik grup, Batman'ın Hasankeyf ilçesini gezdi.
Siirt'in Tillo ilçesindeki İsmail Fakirullah ve İbrahim Hakkı Hazretleri Türbelerini ziyaret etmek için Ankara'dan ve aralarında eski Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce ile bürokratlar, işadamları ve gazetecilerin bulunduğu 70 kişilik grup Hasankeyf ilçesini de gezdi. Yeni yerine taşınan 650 yıllık Zeynel Bey Türbesini ziyaret eden gruba Hasankeyf Belediye Başkanı Abdulvahap Kusen eşlik etti. Eski Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, daha önce Hasankeyf'e geldiğini ancak 50 kerede gelinse bile doymayacağını belirterek, "Hasankeyf'in her tarafı tarih özellikle İslam eserlerinin çok olduğu bir yer. Zeynel Bey Türbesinin nakliyesi de oldukça güzel bir mühendislik harikasıydı. Allah'a çok şükür devletimiz çok güçlü artık böyle tarihi eserleri taşıyacak kadar güçlenmiş durumdayız. Buda iftihar edeceğimiz bir hadisedir. Hükümetimizi de bu konuda takdir etmek lazım bu eseri burada su altında da bırakabilirdi. Muhteşem bir başarıdır. Emeği geçenleri kutluyorum" dedi.

Kaynak: İHA