CHP İstanbul Gaziosmanpaşa İlçesi Belediye Başkan Adayı Erkan Kaya Kimdir?
Haberler » Politika » CHP İstanbul Gaziosmanpaşa İlçesi Belediye Başkan Adayı Erkan Kaya Kimdir? - Haberler

CHP İstanbul Gaziosmanpaşa İlçesi Belediye Başkan Adayı Erkan Kaya Kimdir?

Cumhuriyet Halk Partisi lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri için İstanbul Gaziosmanpaşa İlçesi Belediye Başkan adayı olarak Erkan Kaya'yı seçti. Erkan Kaya kimdir?

CHP İstanbul Gaziosmanpaşa İlçesi Belediye Başkan Adayı Erkan Kaya Kimdir?

31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde CHP İlçesi Belediye Başkan adayını belirledi. İstanbul Gaziosmanpaşa İlçesi Belediye Başkan adayı kimdir?

ERKAN KAYA KİMDİR?

Başkan adayı, Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunudur. 2001-2005 yılları arasında İstanbul Nalburlar Odası Yönetim Kurulu üyeliği, 2005-2010 İstanbul Nalburlar Odası Başkanlığı ile İstanbul Esnaf ve Sanatkâr Odaları Birliği Disiplin Kurulu üyeliklerinde bulundu.

ESNAF VE SANATKARLAR ODASI BAŞKANLIĞI YAPTI

2010-2014'de İstanbul Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Disiplin Kurulu Başkan vekilliği yapan Kaya, 2007-2018 yılları arasında Esvak Esnaf ve Sanatkârlar, Sağlık, Eğitim ve Huzurevi Vakfı Başkanlığı, 2010-2018 yıllarında Gaziosmanpaşa Küçükköy Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanlığı, 2011-2018'de S.S. Küçükköy Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanlığı, 2017-2018 yılları arasında S.S. İstanbul Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi Başkanlığı görevlerini yürüttü ve halen Küçükköy Esnaf Odası, Kredi Kefalet Kooperatifi, Esnaf Vakfı, İşyeri Yapı Kooperatifi Başkanlığı yapıyor.

KENDİNE AİT GAYRİMENKUL ŞİRKETİ BULUNUYOR

Erkan Kaya, bunların yanı sıra Yapı Malzemeleri, Kaya Plastik, Kaya Otopark, Yeykim Yapı Kimyasalları Ltd. Şti, Europan Isı, Ses, Yalıtım ve Geri Kazanım Sistemleri Ltd. Şti ve Yönetim Gayrimenkul İnşaat Ltd. Şti.nin sahibi ve genel müdürüdür. Belediye başkan adayı, evli ve üç çocuk babasıdır.

Manşet

Haberler