Emre Belözoğlu'nun 89'da Direkten Dönen Frikiği, Maçı İzleyenleri Kahretti

Başakşehir forması giyen Emre Belözoğlu'nun dün akşam oynanan Sevilla maçının 89. dakikasındaki frikiği direkten dönünce izleyenler kahroldu.

Başakşehir'de, Sevilla karşısında kaptan olarak sahaya çıkan 36 yaşındaki Emre Belözoğlu, takımını Şampiyonlar Ligi'ne götüremedi ama ayakta alkışlanacak bir performans ortaya koydu. Frikiği direğe takılan Emre topu ağlara göndermiş olsa, Sevilla'yı yıkan isimlerin başında gelecekti.

25 MÜCADELENİN 16'SINI KAZANDI

36 yaşında olmasına rağmen, Sevilla ile oynanan iki playoff maçında toplam 25 ikili mücadeleye giren Emre Belözoğlu bu ikili mücadelelerin 16'sını kazandı.

Rövanş maçında da etkinliğini sürdüren Emre Belözoğlu, 82 kez ile maçın en çok topla buluşan oyuncusuydı. 90 dakikada 72 pas atan Emre bu alanda da N'Zonzi ile birlikte zirvede yer aldı. Emre %86 pas isabet oranı ile oynadı. Emre iki şut atarken bunlarından biri direkten döndü. Biri isabetli üç orta yapan Emre, bir de kilit pas attı.

90 DAKİKA HİÇ FAUL YAPMADI

Emre savunmada da etkin bir rol oynarken; bir kez top kazandı, girdiği 7 ikili mücadelenin 4'ünden galip ayrıldı ve iki kez de pas kesti. İki kez faul ile durdurulan Emre 90 dakika boyunca hiç faul yapmadı.