Haberler

Bakan Elvan, AK Parti Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu'nu Ziyaret Etti

Ekonomi Haberleri

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan'ın hastaneye girişi AK Parti Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu ve ailesini ziyareti Elvan'ın konuşması Hacı Bayram Türkoğlu'nun konuşması Bakan Elvan, Türkoğlu'nu ziyaret etti Kalkınma Bakanı Elvan: "Türkiye'nin normalleşmesine yönelik çalışmalar devam ediyor.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ :

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan'ın hastaneye girişi

Ak Parti Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu ve ailesini ziyareti

Elvan'ın konuşması

Hacı Bayram Türkoğlu'nun konuşması Bakan Elvan, Türkoğlu'nu ziyaret etti

Kalkınma Bakanı Elvan:

"Türkiye'nin normalleşmesine yönelik çalışmalar devam ediyor. Elbette suç işleyenler darbe girişiminde bulunanlar baştan aşağıya temizleniyor, gözaltına alınıyor. Gereği ne ise yapılacaktır"

"Milletimiz müsterih olsun, bu konuda bugüne kadar hiçbir şekilde taviz vermedik. Biz kefenimizi giyerek yola çıktığımızı ifade etmiştik. Aynı anlayış içerisinde yolumuza devam edeceğiz"

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Türkiye'nin normalleşmesine yönelik çalışmaların devam ettiğini belirterek, "Elbette suç işleyenler darbe girişiminde bulunanlar baştan aşağıya temizleniyor, gözaltına alınıyor. Gereği ne ise yapılacaktır." dedi.

Elvan, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin yaşandığı gece Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne (TBMM) düşen bomba nedeniyle yaralanan AK Parti Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu, eşi Betül Türkoğlu ve kızı Cennet Bala Türkoğlu'nu tedavi gördüğü Memorial Ankara Hastanesi'nde ziyaret etti.

Aileye geçmiş olsun dileklerinde bulunan Elvan, ziyaret sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ilk kez milletin Meclisi'nin bombalandığına dikkati çeken Elvan, "Düşmanın yapmadığını, FETÖ ve bu ihanet şebekesi yapmıştır. Bu bölücü terör örgütünün daha tehlikeli bir terör örgütü olduğunu herkes görmüştür. Elbette suçlu olanlar gereken cezayı göreceklerdir ama sempati duyanların da bir an evvel bu örgütten uzaklaşması gerekir." diye konuştu.

Elvan, Türkiye'nin ciddi bir darbe girişimiyle karşı karşıya kaldığının altını çizerek, bu darbe girişiminin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ve hükümetin dik duruşu, milletin çok büyük desteği ile engellendiğini dile getirdi.

Milletin demokrasiye nasıl ve ne şekilde sahip çıktığını herkesin gördüğünü ifade eden Elvan, 78 milyon vatandaşın sabaha kadar sokaklarda darbeye karşı protesto girişimleri ile bunu tüm dünyaya gösterdiğini söyledi.

Elvan, basına, siyasi partilere, sivil toplum kuruluşlarına darbe girişimine karşı dik duruş sergiledikleri için teşekkür ederek, "İnşallah kısa bir süre içerisinde Türkiye normalleşecektir." dedi.

Bir soru üzerine Meclis'teki saldırılarda yaralanan başka kişiler de olduğunu ancak milletvekili olarak sadece Türkoğlu'nun yara aldığını ifade eden Elvan, "Milli iradenin TBMM'de olduğunu göstermek amacıyla milletvekilimiz o sırada Meclis'e geliyordu. 2-3 dakika erken girseydi belki vekilimizi göremeyecektik. Allah korudu." diye konuştu.

Elvan, gözaltıların devam edeceğini dile getirerek, "Türkiye'nin normalleşmesine yönelik çalışmalar devam ediyor. Elbette suç işleyenler darbe girişiminde bulunanlar baştan aşağıya temizleniyor, gözaltına alınıyor. Gereği ne ise yapılacaktır. Milletimiz müsterih olsun bu konuda bugüne kadar hiçbir şekilde taviz vermedik. Biz kefenimizi giyerek yola çıktığımızı ifade etmiştik. Aynı anlayış içerisinde yolumuza devam edeceğiz." değerlendirmesinde bulundu.

"Derslerini aldılar"

Türkoğlu, eşi ve kızı ile Meclis'e gelişi sırasında 8-10 metre yakınına bomba düştüğünü ifade etti. Eşinin koluna hem şarapnel parçaları hem de kurşun isabet ettiğini dile getiren Türkoğlu, kendisinin kolundan, kızının da başından şarapnel parçasıyla yaralandığını söyledi.

Ziyaretinden dolayı Bakan Elvan'a teşekkürlerini sunan milletvekili Türkoğlu da "Yüce Türk milleti büyük bir millet olduğunu gösterdi. Biz demokrasinin erdemine inanmış insanlarız. Milli iradenin yansımasıyla biz görevdeyiz. İnsanımız kazanımlarına sahip çıktı." ifadesini kullandı.

Türkoğlu, TSK içerisinde konuşlanan FETÖ'cü hainlerin milli iradeye karşı başkaldırı harekatı yaptıklarını belirterek, örgüttekilerin derslerini aldıklarını söyledi.

"Şehit de olabilirdik, canımız, memleketimize, milletimize, vatana feda olsun" diyen Türkoğlu, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin ebedi yaşaması için mücadele ettiklerini dile getirdi.

Kaynak: AA / Ekonomi

Hacı Bayram Türkoğlu AK Parti Ekonomi Haberler

title