Haberi Paylaş

Almanya ve İsveç Temizlik Ürünlerine Soruşturma Açıldı

Almanya ve İsveç Temizlik Ürünlerine Soruşturma Açıldı

Ekonomi Haberleri

İSTANBUL (İHA) – Ekonomi Bakanlığının İthalatta Haksız Rekabetin Önlenmesine İlişkin Tebliği, Resmi Gazete’de yayımlayarak yürürlüğe girdi.

İSTANBUL (İHA) – Ekonomi Bakanlığının İthalatta Haksız Rekabetin Önlenmesine İlişkin Tebliği, Resmi Gazete'de yayımlayarak yürürlüğe girdi.

Ekonomi Bakanlığının Almanya ve İsveç menşeli, genellikle temizlik ürünlerinde kullanılan sodyum perkarbonatlara yönelik damping soruşturması açılmasına yönelik kararı Resmi Gazete'de yayımlandı. Tebliğ, Ak-kim Kimya AŞ tarafından yapılan başvuruya istinaden söz konusu ülkelerden ithal edilen sodyum perkarbonatlara damping soruşturması açılması ve soruşturmanın usul ve esaslarını içeriyor.

Tebliğde, yönetmeliğin 20'nci maddesi çerçevesinde bir damping soruşturmasının açılabilmesi için başvuruda yeterli bilgi, belge ve delillerin bulunduğu anlaşıldığından, İthalatta Haksız Rekabeti Değerlendirme Kurulu tarafından Almanya ve İsveç menşeli 2836.99.90.10.00 GTİP'li (Gümrük tarife istatistik pozisyonunu) sodyum perkarbonatlara yönelik olarak bir damping soruşturması açılmasına karar verildiği belirtildi.

Başvuru konusu ürünün, GTİP altında sınıflandırılan 'sodyum perkarbonatlar' olduğu, bahse konu GTİP, bilgi amaçlı verilmiş olup, bağlayıcı mahiyette olmadığı ve başvuru konusu ürünün Türk Gümrük Tarife Cetvelinde yer alan tarife pozisyonunda ve/veya eşya tanımında yapılacak değişiklikler bu Tebliğ hükümlerinin uygulanmasına engel teşkil etmeyeceği bildirildi. - İSTANBUL

İhlas Haber Ajansı / Ekonomi

Almanya İsveç Ekonomi Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title