Haberler

Eğlence Gemisi 'Seadeck', Sidneyli Oldu

Bodrum'da inşa ettirilen turizmci Mert Özmen'e ait 'Seadeck' artık 6 yıl süreyle Avustralya'nın Sidney şehrinde eğlenceyi deniz üzerine taşıyacak.

Bodrum'da inşa ettirilen turizmci Mert Özmen'e ait 'Seadeck' artık 6 yıl süreyle Avustralya'nın Sidney şehrinde eğlenceyi deniz üzerine taşıyacak.

Otel, restoran işletmecisi turizmci Mert Özmen, Bodrum'un eğlence hayatını Avustralya'ya taşıdı. Özmen, Bodrum tersanelerinde üç yıl önce inşa edilen ve 14 milyon dolara mal olan 47 metre uzunluğunda 15 metre genişliğinde ve 1200 kişinin aynı anda eğlenip restoranında ise 140 kişinin yemek yiyebildiği 'Seadeck' eğlence gemisi, Avustralya'nın Sidney şehrine götürdü. 'Seadeck'in Avustralya'da hizmet vermesi için dünyaca ünlü eğlence şirketi Asia Pasifik bünyesindeki Lüx Turizm Şirketi'nin yetkilisi Scott Robertson ile 2016 yılından geçerli olmak üzere 6 yıllık sözleşme imzaladıklarını söyleyen Özmen, turizm sezonunu 26 Ocak'ta Sidney'de düzenleyecekleri muhteşem bir organizasyonla açacaklarını söyledi.

Mert Özmen, geminin burada hizmet vermesi için Avustralya hükümetinin turizm teşvik desteğinde bulunduğunu belirtti. Daha önce Bodum ve KKTC'de eğlence sektörüne renk katan 'Seadeck'in Avustralya'da hizmet verecek olmasının Bodrum adına gurur verici olduğunu bilinen Mert Özmen, şunları söyledi:

"1983 yılında eğlence sektörüne girdim. 33 yıldır bu sektörde yatırımlar yapıyorum. Bu gemi benim 68. projemdi. Çok da başarılı oldu. Bodrum'daki diğer yatırımlarımız da başarılı bir şekilde devam ediyor. Avustralya'da tabi ki Bodrum'u, Bodrum'un gece hayatını da, eğlencelerini de tanıtacağız."

Eğlence gemisinin yılda yaklaşık 150 bin kişiyi ağırladığı bildirildi. Avustralya hükümetinin kendileriyle çok yakından ilgilendiğini anlatan Özmen, ikinci gemi için de teşvik teklif edildiğini söyledi.

'Seadeck', 2012 yılında Dubai Şeyhi Mohammed bin Rashid Al Maktoum'un vereceği bir parti için turizmci Mert Özmen, tarafından Bodrum'daki bir tersanede inşa ettirilmişti. Eğlence gemisi, partinin ardından da Mert Özmen tarafından turizmin hizmetine sunulmuştu. - Muğla

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Avustralya Bodrum Politika Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

21 ŞUBAT BİM AKTÜEL ÜRÜNLER KATALOĞU YAYINLANDI: Bu hafta neler var? Bu hafta BİM'e hangi ürünler geldi? Okulların kapanmasına kaç gün kaldı? (21 Şubat) 2024 eğitim-öğretim yılı takvimi açıklandı? Rüyada siyah at görmek ne anlama gelir? Rüyada siyah at sevmek, rüyada siyah at binmek ne ifade etmektedir? Ronaldinho neden hapse girdi, nerede hapis yattı, suçu neydi? Sağlık Bakanlığı 27 hemşire-ebe alımı ne zaman, şartları ne? 21 Şubat 2024 Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? Şans Topu sonuçları açıklandı mı? Şans Topu sonuçları ne zaman açıklanır? 21 Şubat 2024 Çarşamba Şans Topu sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 21 Şubat 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! 21 Şubat İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? İstanbul'da elektrik kesintisi! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 21 Şubat AFAD ve Kandilli deprem listesi! 21 Şubat Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 21 Şubat Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 21 Şubat 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 21 Şubat Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 21 Şubat 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 21 Şubat Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 21 Şubat İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Bugün İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi!
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title