Haberler

MHP'li Feti Yıldız'dan Bakan Tekin'e destek: Kız okullarının olması zenginliktir, bunun laiklikle alakası yok

Güncelleme:

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'in, "Çocuğunu okula göndermeyen veliyi ikna etmek için gerekirse kız okulları açabilmeliyiz" sözlerine BBP lideri Mustafa Destici'nin ardından MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız da destek verdi. Yıldız, "Karma okullarla birlikte kız okullarının da olması zenginliktir. Kız öğrencilerin hem karma okullarda hem kız okullarında okumalarının bir sakıncası yok. Bunun laiklikle de bir alakası yok" ifadelerini kullandı.

Mhp Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'in, "Çocuğunu okula göndermeyen veliyi ikna etmek için gerekirse kız okulları açabilmeliyiz" sözlerine destek verdi. Mhp'li Feti Yıldız, "Karma okullarla birlikte kız okullarının da olması zenginliktir. Kız öğrencilerin hem karma okullarda hem kız okullarında okumalarının bir sakıncası yok. Bunun laiklikle de bir alakası yok" dedi.

"GEREKİRSE KIZ OKULLARI DA AÇABİLMELİYİZ"

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'in geçtiğimiz günlerde katıldığı bir canlı yayında kullandığı ifadeler tartışmaları da beraberinde getirdi. Tekin, ilk hedefinin kız çocuklarının okullaşması olduğunu belirterek, "Kız çocuklarını okula göndermeyen ailelerin en baştaki argümanı, 'Ben çocuğumu erkeklerle aynı okula göndermek istemiyorum' oluyor. Şimdi benim Milli Eğitim olarak birincil hedefim ne? Kız çocuklarının okullaşması sağlamak. O zaman veliyi ikna etmek için biz, gerekirse kız okulları da açabilmeliyiz, veli isterse çocuğunu kız okullarına gönderebilmeli, isterse erkeklerin gittiği okullara gönderebilmeli" dedi.

BAKAN TEKİN'E MHP'DEN DE DESTEK GELDİ

Tekin'in sözlerine BBP Genel Başkanı Mustafa Destici'nin ardından bir destek de MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız'dan geldi. Haber 7'ye açıklamalarda bulunan MHP'li Feti Yıldız, kız okullarının olmasının sakıncasının bulunmadığını savundu.

MHP'li Feti Yıldız'dan Bakan Tekin'e destek: Kız okullarının olması zenginliktir, bunun laiklikle alakası yokMHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız

"KIZ OKULLARININ OLMASI ZENGİNLİKTİR"

Feti Yıldız, şunları söyledi: "Karma okullarla birlikte kız okullarının da olması zenginliktir. Kız öğrencilerin hem karma okullarda hem kız okullarında okumalarının bir sakıncası yok. Bunun laiklikle de bir alakası yok. Laikliğin ortadan kaldırılacağı iddiası gerçek dışı bir iddiadır. Laikliğe bir şey olmaz.

"LAİKLİK ZARAR GÖRMEZ"

Kız liselerinin veya okullarının açılmasıyla laiklik zarar görmez. Çok önemli kız liselerimiz var bizim. Örneğin, Kandilli Kız Lisesi… Birçok yakınımız oradan mezun oldu. Çok harika liseler bunlar. Milli Eğitim Bakanı'nın söyledikleri doğru şeyler. Uygulamalarıyla yaşadık. Kız öğrencilerin hem karma okullarda hem kız okullarında okumalarının bir sakıncası yok.

"DEMOKRASİYİ DOĞRU DÜRÜST ÖZÜMSEMELERİ GEREKİYOR"

Anayasa'da ve Anayasa Mahkemesi kararlarında laikliğin ne olduğu belli. Laikliği bazıları maalesef gerçek manasından koparıp çok farklı yorumluyorlar. Laiklik, inançsızlık falan değil yani. Onların biraz okumaları ve öğrenmeleri lazım. Sistemleri okumaları, inanç dünyalarını geliştirmeleri ve dini bilgileri olması lazım. Demokrasiyi doğru dürüst özümsemeleri gerekiyor.

"BİZ BU TERANELERİ ÇOK DİNLEDİK"

Bunlar laikliği, demokrasiyi bilmiyorlar. İnançlı ve inançsız olmanın ne olduğu bilmiyor. Milletin üzerinde 'Demokles'in kılıcı' gibi "Laiklik elden gidiyor" falan... Biz bu teraneleri çok dinledik. Bizim ülkemizde Anayasa'nın ilk 4 maddesi belli. Bunu da Cumhur İttifakı sıkı sıkıya sahipleniyor. Laiklik öyle tehlikede falan değil."

Haberler.com / Turan Yiğittekin - Eğitim

Milli Eğitim Bakanı Mustafa Destici Feti Yıldız Yusuf Tekin MHP Eğitim Politika Güncel Haberler

Görüntülere valilikten açıklama geldi! Diyarbakır'da restoran 'şeriat' sloganlarıyla basılırken, polis ve bekçinin tavrı tartışma yarattı

Görüntülere valilikten açıklama geldi! Diyarbakır'da restoran "şeriat" sloganlarıyla basılırken, polis ve bekçinin tavrı tartışma yarattı

Ada sakinlerinin hedefindeki İmamoğlu'ndan günler sonra gelen 'Azmanbüs' açıklaması

Ada sakinlerinin hedefindeki İmamoğlu'ndan günler sonra gelen "Azmanbüs" açıklaması

Kadın müşteriden zincir market çalışanına dayak! Kafasını defalarca dondurucuya vurdu

Kadın müşteriden zincir market çalışanına dayak! Kafasını defalarca dondurucuya vurdu

Bakmadan Geçme

Soma nerede? Soma hangi ile, nereye bağlı? SOMA'DA DEPREM Mİ OLDU SON DAKİKA! 25 Haziran Salı Soma'da ne kadar, kaç büyüklüğünde deprem oldu? #128680 MANİSA'DA DEPREM Mİ OLDU SON DAKİKA! 25 Haziran Salı Manisa'da ne kadar, kaç büyüklüğünde deprem oldu? İZMİR'DE DEPREM Mİ OLDU SON DAKİKA! 25 Haziran Salı İzmir'de ne kadar, kaç büyüklüğünde deprem oldu? 3. Dünya savaşı mı çıkıyor, Hakan Fidan ne dedi? Fenerbahçe hangi takımlarla hazırlık maçı yapacak 2024-25? 25 Haziran Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? Petrolul Ploieşti hangi ülkenin takımı, hangi ligde oynuyor? 25 Haziran İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 25 Haziran 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 24 Haziran 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 24 Haziran Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 25 Haziran Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 25 Haziran Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 24 Haziran AFAD ve Kandilli deprem listesi! 24 Haziran Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 24 Haziran Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır?
Oğlu, PKK'lılarla birlikte insan kaçakçılığından tutuklandı! MHP'li isim istifa etti

Oğlu, PKK'lılarla birlikte insan kaçakçılığından tutuklandı! MHP'li isim istifa etti

500

Yorumlar (12)

ERKAN :

ADIM ADIM İRAN REJİMİNE

13
10
yanıtYanıtla
Fırat Türk:

Türkiye=afganistan

11
10
yanıtYanıtla
Rahim:

Ben yurtdisindayim burada karma okul yok Boys veya girls okullari var Adamlar egitimin karma olamiyacagini cozmus

7
7
yanıtYanıtla
Deniz Özdemir :

Surilerden istek mi geldi başımız üstüne

9
4
yanıtYanıtla
Can Kardeşler:

Allah razı olsun deriz hep bekliyoruz bir an önce

5
5
yanıtYanıtla
haber yılmaz:

Yav nasıl insanlarsınız siz. Bırakın artık şu senaryo yazıp tiyatro oynama huyunuzu. Kimmiş bu okulda erkek var diye çocuğunu okula göndermeyen kız babaları!

7
3
yanıtYanıtla
CEZA :

Bu konu neden bu kadar battı.. daha düne kadar kız meslek liseleri vardı CHP zamanında açılan şimdi açılmak istenince neden selamlık haremlik muamelesi gördü.. Acın çamlıca anadolu kız lisesi nin tarihine bakın

4
5
yanıtYanıtla
Ancinsan Toranaga:

Sonuna kadar destekliyorum ????????

5
4
yanıtYanıtla
Turan İNCEOZ :

Hem de güzel olur. Kızlar daha rahat eder.

5
3
yanıtYanıtla
emmi:

dünyada eğitim konusunda önde gelen okullarda kız erkek ayrı ayrı eğitim gören bir çok okul var ve dünya sıralamasında ilk sıralarda bunlar. Bu yobaz zihniyetten kurtulun biraz. kız okuluda olsun erkek olkuluda olsun ..

3
4
yanıtYanıtla
Tüm 12 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title