Edirne Uluslararası Film Festivali Ödülleri Sahiplerini Buldu - Haberler Magazin
Haberi Paylaş

Edirne Uluslararası Film Festivali Ödülleri Sahiplerini Buldu

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Magazin
Edirne Uluslararası Film Festivali Ödülleri Sahiplerini Buldu

Edirne’de ilk kez düzenlenen Uluslararası Film Festivali’nde dereceye giren film ve oyuncular ödüllerini aldı.

Edirne'de ilk kez düzenlenen Uluslararası Film Festivali'nde dereceye giren film ve oyuncular ödüllerini aldı. Sunucunun ısrarı üzerine Edirne Valisi Dursun Ali Şahin'in, konuşmasını esprili bir dille İngilizci'ye çevirmesi salonu kahkahaya boğdu.

Trakya Üniversitesi Balkan Kongre Merkezi'nde düzenlenen Uluslar arası Film Festivali Ödül Töreni'ne başta Edirne Valisi Dursun Ali Şahin olmak üzere Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, festivali kapsamında kente gelen jüri üyeleri, sanatçı ve oyuncuların yanı sıra çok sayıda davetli katıldı.

VALİ ŞAHİN: "COUNTİNE NEXT YEARS İNŞALLAH"

Uluslararası Film Festivali'nin kapanış ve ödül töreni programında konuşma yapan Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, programın sunuculuğunu yapan ve uzun sunumlarından dolayı başta Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan'ın ve sanatçıların tepkisini alan erkek sunucu İlker Kurt'un ısrarı üzerine konuşmasını İngilizceye çevirdi. "Edirne'de bir kıvılcım yakılmıştır, Edirne'de bir çoban ateşi yakılmıştır. Bu çoban ateşi, daha da büyüyerek, devam edecektir" diyen Vali Şahin, konuşmasını İngilizce çevirerek esprili bir dille "Countine next years inşallah" diyence salonda eğlenceli anlar yaşandı.

ERKEK SUNUCUNUN UZUN SUNUMLARI TEPKİ ALDI

Uluslararası Film Festivali'nin sunuculuğunu İlker Kurt ve Aslı Şahin yaptı. Sunucular açılıştaki performansı kapanışta gösteremedi. Konuşmaların uzatılması, sunumdaki hatalar tepki aldı. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan sunucu yerine sanatçılara söz verilmesini isteyerek tepki gösterdi. Festivale katılan jüri üyeleri de kapanış programının uzatılmasından şikayet etti. Programın uzaması nedeniyle programa katılan bazı üniversite öğrencileri de salonu terk etti.

Edirne Vali Dursun Ali Şahin tarafından festivale davet edilen Yeşilçam'ın emektar oyuncuları Çetin Başaran, Necdet Kökeş, Ali Güney, Nusret Özkaya ve Hasan Yıldız gibi isimler de festivalin kapanış gününde Balkan Kongre Merkezi'nde ön sıralarda yerini aldı. Kendilerine ilgi gösterilmemesinden şikayet eden usta sanatçılar, yaşadıkları hayal kırıklığını Vali Şahin'le paylaştı.

Program sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Vali Şahin ve Belediye Başkanı Gürkan, yaşanan sıkıntılarla ilgili açıklamalarda bulundu. Vali Şahin, bir gazetecinin 'Organizasyonda bazı aksaklıklar yaşandı' sorusuna, 'Buna No comment desem daha güzel olur mu?' diye cevap verdi. Söze giren Recep Gürkan ise her başlangıçta eksiklerin olabileceğini belirterek, önemli olanın niyetin olduğunu ifade etti. Gürkan, "Asıl olan gemiyi hedefe götürüp götürmediğinizdir. Yoldaki fırtınaların önemi yok. Olur bunlar. Arkadaşlar sizi seviyoruz. İyi akşamlar" açıklamasında bulundu. Son olarak ise Vali Şahin, "Biz çok samimi başladık. Ama olur aslında. Ne yapalım. Ben bir şey demiyorum. Edirne için bu bir güzellik. Artısı eksisi ile Edirne için çok büyük bir güzelliktir. Biz kıvılcımı yaktık. Ateşi inşallah önümüzdeki yıllarda göreceğiz" ifadelerini kullandı.

ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU

Öte yandan, Uluslararası Edirne Film Festivali'nde, jüri üyelerinin bir hafta boyunca yaptığı değerlendirme sonucunda festivalin en iyileri belirlendi. En iyi film dalında Kar Korsanları, en iyi yönetmen dalında Abluka filmi Emin Alper, Abluka filmiyle en iyi erkek oyuncu Mehmet Özgür, Çekmeceler filmiyle en iyi kadın oyuncu Tilbe Saran, Sesime Gel filmiyle en iyi senaryo Hüseyin Karabey ve Abidin Parıltı, Kuzu filmiyle en iyi görüntü yönetmeni Feza Çaldıran, Nefesim Kesilen Kadar filmiyle jüri özel ödülü Emine Emel Balcı, Sesime Gel filmiyle jüri özel ödülü Feride Gezer, en iyi kısa filmiyle Wong Kar Wai üzerine kısa bir film, jüri özel ödülü Sonuç, best feature film Goat, SİYAD - en iyi film Abluka ödüllerin sahibi oldu. - EDİRNE

Edirne Uluslararası Film Festivali Ödülleri Sahiplerini Buldu

Edirne Uluslararası Film Festivali Ödülleri Sahiplerini Buldu

Edirne Uluslararası Film Festivali Ödülleri Sahiplerini Buldu

Edirne Uluslararası Film Festivali Ödülleri Sahiplerini Buldu

Edirne Uluslararası Film Festivali Ödülleri Sahiplerini Buldu

Edirne Uluslararası Film Festivali Ödülleri Sahiplerini Buldu

İhlas Haber Ajansı - Magazin Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500