Eczacılar Seminerde Bir Araya Geldi

Eczacılar Seminerde Bir Araya Geldi

Samsun Eczacı Odası, "Kozmetik-Dermokozmetik" konuları ile ilgili "Sektörel Buluşmalar-Eğitim Günleri 4" semineri düzenledi.

Eczacılar Seminerde Bir Araya Geldi

Samsun Eczacı Odası tarafından "Dermatolojik hastalıklar ve Kozmetik-Dermokozmetik" konuları ile ilgili "Sektörel Buluşmalar-Eğitim Günleri 4" konulu seminer düzenlendi.

Samsun Büyük Otel'de düzenlenen "Sektörel Buluşmalar-Eğitim Günleri 4" konulu seminerin açılış konuşmasını yapan Samsun Eczacı Odası Başkanı Ecz. Onur Ferhat Karacan, "Bilimsel eczacılığın 174. yılını ve odamızın kuruluşunun 57. yılını kutlayacağımız bu yıl da meslektaşlarımızla bir dizi etkinliklerle bir arada olacağız. Bugün bu seminerle başlayacak olan etkinlik programımız, meslektaşlarımızın birlikte eğlenecekleri programlarla ve hayat kurtarıyoruz sloganıyla gerçekleştireceğimiz 'organ bağışı' kampanyası ile devam edecektir. Ayrıca Türk Eczacıları Birliği'nin sosyal sorumluluk kapsamında bu yıl seçtiği 'Önce Hasta Güvenliği' temasının ortak ses getirmesi ve kamuoyunda farkındalık oluşturması amacıyla bölgemizde de bilboardlarda, yerel basında, otobüs, tramvay duraklarında, vatandaşın en yakın sağlık danışmanı eczanelerimizin camlarında mayıs ayı boyunca yer alması amacıyla odamız tarafından afiş çalışması da yapılmıştır"

dedi.

Başkan Karacan'ın konuşmasının ardından Türk Eczacıları Birliği 2. Başkanı Arman Üney ise sektörde ki sorunlar ve çözüm yolları ile ilgili bir konuşma yaptı. Seminerda daha sonra OMÜ Tıp Fakültesi Dermatoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nilgün Şentürk, cildin yapısı, cilt sorunları, güneş lekeleri ve güneş koruyucuların önemi hakkında sunum yaptı. - SAMSUN

Kaynak: İHA