DURSUN ÇİÇEK HABERLERİ

Dursun Çiçek haber, Dursun Çiçek son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Dursun Çiçek

Dursun Çiçek

Doğum Yeri Tokat / Türkiye
Doğum Tarihi 1.1.1960

Dursun Çiçek Kimdir ?

Dursun Çiçek, (d. 25 Ocak 1960, Umurca, Reşadiye, Tokat), Türk asker ve siyasetçi. 25. ve 26. dönem İstanbul milletvekili. 5 Ağustos 2013 tarihinde İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından karara bağlanan Ergenekon davasında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Dursun Çiçek, 1960 yılında Tokat'ta doğdu.
Biyografinin devamı için tıklayın
Dursun Çiçek - 17.09.2021
Son dakika haberleri | Eski CHP'li Çiçek hakkında 'iftira' suçundan dava
Son dakika haberine göre CHP eski milletvekili Dursun Çiçek hakkında, FETÖ'nün siyasi ayağı olmakla suçladığı bazı AK Parti milletvekillerinin suç duyurusu üzerine 'iftira' suçundan 7 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.
Dursun Çiçek - 16.09.2021
Şehir Akademi Güz Dönemi Başlıyor
2021 Güz Dönemi atölyelerinde katılımcılar, Yusuf Yerli'den Şehir Okumaları, Mustafa İbakorkmaz'dan Yazarlık Okulu, Dursun Çiçek'ten Görsel Düşünme, Yonca Gençoğlu'ndan Gündelik Hayat Okumaları ve İsmail Doğu'dan Film Okumaları ders görecekler.
Dursun Çiçek - 03.06.2021
"Muhit", 18. sayısında "Müslüman Kudüs" dosyasıyla okurlarla buluştu
Muhit'in son sayısında ayrıca "Evlat Babanın Sırrıdır" kitabıyla Zeki Bulduk ile yapılan söyleşi, Necip Tosun'un "Kasabanın Sesleri", Ayşegül Genç'in "Anlam Çiçek Açtığında", Hüseyin Ahmet Çelik'in "İyileşmeyen Hikayeler" isimli öyküleri ile Dursun Çiçek, Erol Göka, Hüsrev Hatemi ve Mustafa Özel'in de arasında bulunduğu pek çok usta kalemin farklı konulardaki yazıları okuyucunun beğenisine sunuluyor.
Dursun Çiçek - 20.05.2021
İçişleri Bakanı Soylu, canlı yayında gündeme ilişkin soruları yanıtladı: (2)
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP'li Dursun Çiçek'in HDP'ye bakanlık verilebileceğine ilişkin açıklamasına yönelik, "Mesele sadece bakanlık değil, başka işler de var. İki bakanlık yaklaşık 6-7 aydır pişiyor.
Dursun Çiçek - 12.05.2021
"Muhit", 17. sayısında Yunus Emre dosyasıyla okurlarla buluştu
Yunus Emre'nin farklı açılardan ele alındığı çalışmaya Elif Günal "Bilenlere selam olsun", Prof. Dr. Muhsin Macit "İbrahim Gülşeni'nin Yunus sevgisi", Doç. Dr. Yunus Arifoğlu "Mürşid ve mürid", Prof. Dr. İsmail Güleç "Yunus mu Aşık Paşa'yı tanzir etti, Aşık Paşa mı Yunus'u?", Prof. Dr. Hüsrev Hatemi "Yunus Emre anlatışı ile insanın yaratılışı", Dursun Çiçek "Hikmet Dağı", İbrahim Tenekeci ise "Bizim Yunus" ve "Anlatmak" yazılarıyla katkı sunuyor.
Dursun Çiçek - 05.03.2021
Son dakika haberleri! Kumpas hakim ve savcılarının "Balyoz" yargılaması 8 Mart'ta başlayacak
Davada sanık olarak yer alan eski hakim ve savcılar şöyle: "Abdullah Öztürk, Ali Alçık, Ali Efendi Peksak, Ali Haydar, Alpaslan Uz, Aytekin Özanlı, Bilal Bayraktar, Birol Bilen, Davut Bedir, Dursun Ali Gündoğdu, Eşref Aksu, Fatih Mehmet Uslu, Fikret Seçen, Gökmen Demircan, Hadi Çağdır, Hikmet Şen, Hüseyin Ayar, Hüseyin Kaplan, Hüsnü Çalmuk, İbrahim Balık, İdris Asan, Kazım Kahyaoğlu, Mehmet Berk, Mehmet Ekinci, Mehmet Erdoğan, Mehmet Hamzaçebi, Mehmet Karababa, Mehmet Murat Yönder, Mehmet Uğurlu, Menekşe Uyar, Mesut Özcan, Metin Özçelik, Murat Üründü, Mustafa Başer, Mustafa Boz, Muzaffer İren, Nalan Can, Nurullah Çınar, Osman Kaya, Ömer Diken, Resul Çakır, Rüstem Eryılmaz, Sedat Sami Haşıloğlu, Savaş Çelik, Savaş Kırbaş, Seyfettin Mermerci, Süleyman Pehlivan, Vedat Dalda, Yakup Hakan Günay ve Mehmet Ergül." Aralarında emekli orgeneraller Ergin Saygun, Çetin Doğan, emekli Oramiral Özden Örnek, emekli Korgeneral Hayri Güner ile eski CHP Milletvekili Dursun Çiçek'in de bulunduğu 113 kişi, davanın müştekileri arasında yer alıyor.
Dursun Çiçek - 30.09.2020
Kumpas hakim ve savcıları "Balyoz"dan da yargılanacak
Şikayetçi 115 kişi arasında, emekli orgeneraller Ergin Saygun, Çetin Doğan, emekli Oramiral Özden Örnek, emekli Korgeneral Hayri Güner ile eski CHP Milletvekili Dursun Çiçek gibi isimler bulunuyor.
Dursun Çiçek - 16.06.2020
Eski CHP Milletvekili ve emekli Albay Dursun Çiçek, ifade verdi
Eski CHP milletvekili ve emekli Albay Dursun Çiçek, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca hakkında "iftira" suçundan başlatılan soruşturma kapsamında, İstanbul Adliyesi'nde "şüpheli" sıfatıyla ifade verdi.
Dursun Çiçek - 12.06.2020
İLKER BAŞBUĞ İFADE VERMEK ÜZERE ADLİYEYE GELDİ (1)
AK Partili 6 milletvekilinin eski Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ ve eski CHP Milletvekili Dursun Çiçek hakkında yaptığı suç duyurusunun ardından başlatılan soruşturma kapsamında, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı iki ismin "şüpheli" olarak ifadesinin alınması için İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na talimat yazdı.
Dursun Çiçek - 15.05.2020
Akif Emre röportajı 17 yıl sonra ilk kez "Muhit"te yayımlandı
Dosyada aynı zamanda Dursun Çiçek'in "Akif Emre: Bir Yol Hikayesi" başlıklı anısının yanı sıra Köksal Alver'in "Yürürken", Hüseyin Su'nun "Akif Emre'de İslamcılık Düşüncesi" yazıları okuyucunun beğenisine sunulunuyor.
Dursun Çiçek - 12.02.2020
TBMM Başkanı Şentop'tan, 'FETÖ'nün siyasi ayağı' değerlendirmesi
'DURSUN ÇİÇEK'İN TUTUKLANMASIYLA İLGİSİ YOK' Şentop, eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ ile eski CHP Milletvekili Dursun Çiçek'in, 'askerlerin sivil mahkemelerde yargılanmasına ilişkin Meclis'ten 2009'da geçen düzenlemeye' iddialarının anımsatılması üzerine, şunları söyledi: "Asker kişilerin anayasal düzene karşı suçlar bakımından sivil mahkemelerde yargılanmasına dair düzenleme münferit bir düzenleme.
Dursun Çiçek - 12.02.2020
TBMM Başkanı Şentop'tan, 'FETÖ'nün siyasi ayağı' değerlendirmesi
'DURSUN ÇİÇEK'İN TUTUKLANMASIYLA İLGİSİ YOK' Şentop, eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ ile eski CHP Milletvekili Dursun Çiçek'in, 'askerlerin sivil mahkemelerde yargılanmasına ilişkin Meclis'ten 2009'da geçen düzenlemeye' iddialarının anımsatılması üzerine, şunları söyledi: "Asker kişilerin anayasal düzene karşı suçlar bakımından sivil mahkemelerde yargılanmasına dair düzenleme münferit bir düzenleme.
Dursun Çiçek - 12.02.2020
TBMM Başkanı Şentop, Meclis'te soruları yanıtladı Açıklaması
Bahsedilen olayların, Sayın Dursun Çiçek'in tutuklanmasıyla ilgisi yok.
Dursun Çiçek - 12.02.2020
TBMM Başkanı Şentop: "Sivil yargıyı etkin kılan düzenlemeyi yapmasaydık bugün FETÖ'cü generalleri...
TBMM Başkanı Şentop, Mecliste gazetecilerin sorularını cevapladı. FETÖ'nün siyasi ayağı tartışmalarına ilişkin soru üzerine Şentop, Dursun Çiçek'in tutuklanmasıyla asker kişilerin sivil mahkemelerde yargılanmasına ilişkin düzenlemenin alakası olmadığını belirterek, "26 Haziran tarihinde Meclisten geçmiş.
Dursun Çiçek - 10.02.2020
Akademi buluşmalarında ikinci dönem başlıyor
İlk programı 17 Şubat Pazartesi günü başlayacak olan Bursa Edebiyat ve Yazı Akademisi'ne bu dönem Necip Tosun, Prof. Dr. Mertol Tulum, Celal Fedai, Hakan Şarkdemir, Mevlana İdris Zengin, Enver Gülşen, Prof. Dr. Alaattin Karaca, Senail Özkan, Dursun Çiçek, Prof.
Dursun Çiçek - 07.02.2020
AK Parti milletvekillerinden İlker Başbuğ için suç duyurusu
AK Parti milletvekilleri Mustafa Elitaş, Bekir Bozdağ ve Ahmet Aydın ile 3 eski milletvekili, asker kişilerin sivil mahkemelerde yargılanmasını sağlayan önergeyle ilgili iddiaları nedeniyle Genelkurmay eski Başkanı İlker Başbuğ ve CHP eski milletvekili Dursun Çiçek hakkında suç duyurusunda bulundu.
Dursun Çiçek - 07.02.2020
AK Parti milletvekillerinden Başbuğ ve Çiçek hakkında suç duyurusu
AK Parti'den 6 milletvekili, katıldığı bir televizyon programında söylediği sözler nedeniyle eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ hakkında "hakaret", eski milletvekili Dursun Çiçek hakkında da "iftira"dan suç duyurusunda bulundu.
Dursun Çiçek - 07.02.2020
AK Parti'li 6 milletvekilinden Başbuğ ve Çiçek hakkında suç duyurusu
Bekir Bozdağ, Mustafa Elitaş ve Ahmet Aydın'ın da aralarında bulunduğu AK Parti'li 6 milletvekili, askerlerin sivil mahkemede yargılanmasının önünü açan TBMM'nin yasa değişikliğine yönelik açıklamaları nedeniyle eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ ve eski CHP Milletvekili Dursun Çiçek...
Dursun Çiçek - 07.02.2020
CHP'li Özel, Başbuğ ve Çiçek hakkındaki suç duyurusunu değerlendirdi Açıklaması
CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, AK Parti'li milletvekillerinin eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ ve eski CHP İstanbul Milletvekili Dursun Çiçek hakkında suç duyurusunda bulunmasına ilişkin, "Şimdi AKP için bir suç duyurusuyla ayıp örtme, kendi kusurunu gizleme değil özeleştiri yapma,...
Dursun Çiçek - 07.02.2020
AK Parti'den Başbuğ ve Çiçek hakkında suç duyurusu
AK Parti Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş, eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ ve eski milletvekili Dursun Çiçek'in iddialarıyla ilgili gerekli hazırlıkları yaptıklarını ve bugün öğleden sonra cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunacaklarını açıkladı.
Dursun Çiçek - 07.02.2020
AK Parti'li milletvekilleri, Başbuğ ve Çiçek ile ilgili suç duyurusunda bulunacak
TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş, eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ ve eski milletvekili Dursun Çiçek'in iddialarıyla ilgili gerekli hazırlıkları yaptıklarını ve bugün öğleden sonra...
Dursun Çiçek - 06.02.2020
İzmir'de FETÖ davası
İddia makamı sanık hakkındaki adli kontrolün devamına, Dursun Çiçek'in davaya katılma talebinin kabulü yönünde mütalaa verdi.
Dursun Çiçek - 06.02.2020
'FETÖ'nün siyasi ayağı tartışması': Erdoğan'ın çağrısı neydi, Başbuğ'un yanıtı ne oldu?
Yasanın, o dönem CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun grup başkanvekili olduğu CHP'nin de desteğiyle Meclis'ten geçtiğini belirten Erdoğan, Başbuğ'u, Genelkurmay başkanlığı döneminde "lav silahı" ile düzenlediği basın toplantısına göndermede bulunarak sert sözlerle eleştirdi: "Bu boru göstermeye benzemez, parlamentonun hukuku boru ile sindirilemez!" Kulislere yansıyan bilgilere göre AKP'li milletvekilleri sadece Başbuğ değil, aralarında söz konusu yasal düzenlemede imzası bulunan milletvekili ve hükümet temsilcileri hakkında suç duyurusunda bulunmaya hazırlanan emekli Albay Dursun Çiçek de dahil "FETÖ'nün siyasi ayağı" tartışmasına katılan bazı isimler hakkında da dava açmayı planlıyor.
Dursun Çiçek - 05.02.2020
AK Partili bazı milletvekilleri, Başbuğ, Çiçek ve Okumuş hakkında suç duyurusunda bulunacak
AK Partili bazı milletvekilleri, Genelkurmay eski Başkanı İlker Başbuğ, CHP'li eski milletvekili Dursun Çiçek ve MHP'li eski milletvekili Nazif Okumuş hakkında suç duyurusunda bulunacak.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Dursun Çiçek Haberleri | Dursun Çiçek Kimdir - Haberler - Dursun Çiçek haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Dursun Çiçek kimdir, hayatı ve biyografisi. Son dakika haberleri | Eski CHP'li Çiçek hakkında 'iftira' suçundan dava.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 19.9.2021 15:06:36. #1.15#

title