Haberi Paylaş

Yunanistan'dan Türkiye'ye karşı yeni provokasyon! Adaları ziyaret edip "Pazarlık konusu etmeyiz" resti çekti

Dünya Haberleri

Türkiye ve Yunanistan arasında Ege'deki gerginlik sürerken, Yunan tarafından yeni bir provokasyon geldi. Yunanistan Savunma Bakanı Yardımcısı Nikos Hardalias'ın, Ege Denizi'nde gayri askeri statüdedeki Adalar'ı ziyaret ederek, "Ulusal egemenlik meseleleri pazarlık konusu olamaz" ifadelerini kullandı. Hardalias'ın bu sözleri Adalar'daki silahları geri çekmeyeceklerine yorulurken, "Kriz daha da tırmanacak" değerlendirmesi yapıldı.

Ege Denizi'nde Türkiye'ye karşı provokatif faaliyetlerini sürdüren Yunanistan'dan ilişkileri gerecek hamleler gelmeye devam ediyor.

ADALAR'DA DENETİM YAPTI

Cumhuriyet'tin haberine göre Yunanistan Savunma Bakanı Yardımcısı Nikos Hardalias'ın, Ege Denizi'nde gayri askeri statüde ve Egemenliği Antlaşmalarla Yunanistan'a Devredilmeyen Ada, Adacık ve Kayalıklar (EGAYDAAK) kapsamında yer alan 10 adaya iki günlük gezi turuna çıktığı bildirildi.

Yunanistan'dan Türkiye'ye karşı yeni provokasyon! Adaları ziyaret edip 'Pazarlık konusu etmeyiz' resti çekti

Nikos Hardalias, gayri askeri statüde yer alan Batnoz, Ahikerya, İleryöz, İlipsi, İncirli, İleki, Herke, Çoban ve İstanbulya adaları ile EGAYDAAK kapsamında yer alan Hurşit Adası'ndaki konuşlu askeri birimleri ziyaret etti.

Yunanistan'dan Türkiye'ye karşı yeni provokasyon! Adaları ziyaret edip 'Pazarlık konusu etmeyiz' resti çekti

"ULUSAL EGEMENLİK KONULARI PAZARLIK OLMAZ"

Hardalias, Türkiye'ye yönelik üstü kapalı mesaj göndererek, "Mesajımız açıktır: Yunanistan, uluslararası hukuk kapsamında iş birliği ve saygı içinde iyi komşuluk ilişkileri arıyor" dedi.

Hardalias, Yunanistan'ın, Doğu Akdeniz ve çevresinde "barış ve istikrar için bir güç" olduğunu savunarak, "Caydırıcı gücümüzü güçlendirme meseleleri ile ulusal egemenlik meseleleri pazarlık konusu olamaz!" ifadelerini kullandı.

Haberler.com - Dünya

Yunanistan Türkiye Dünya Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (4)

seyfullah aydın:

savaş zaruri olmadıkça bir cinayettir fakat burada zaruret oluşmuş durumda cumhuriyet kurulduğundan beri bu adamlar bu kadar kafa çok tutmamışlardı bunlar harekete geçmek için neyi bekliyor

Barış Yalman:

Bir vatandaş olarak kiyimizdaki adalara sahip olamamak içimi cızlatıyor.

hasan:

tutmayın küçük enişteyi bırakın gelsin

Tüm 4 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title