Haberler

Yunanistan'dan Türkiye'ye karşı yeni provokasyon! Adaları ziyaret edip "Pazarlık konusu etmeyiz" resti çekti

Güncelleme:

Türkiye ve Yunanistan arasında Ege'deki gerginlik sürerken, Yunan tarafından yeni bir provokasyon geldi. Yunanistan Savunma Bakanı Yardımcısı Nikos Hardalias'ın, Ege Denizi'nde gayri askeri statüdedeki Adalar'ı ziyaret ederek, "Ulusal egemenlik meseleleri pazarlık konusu olamaz" ifadelerini kullandı. Hardalias'ın bu sözleri Adalar'daki silahları geri çekmeyeceklerine yorulurken, "Kriz daha da tırmanacak" değerlendirmesi yapıldı.

Ege Denizi'nde Türkiye'ye karşı provokatif faaliyetlerini sürdüren Yunanistan'dan ilişkileri gerecek hamleler gelmeye devam ediyor.

ADALAR'DA DENETİM YAPTI

Cumhuriyet'tin haberine göre Yunanistan Savunma Bakanı Yardımcısı Nikos Hardalias'ın, Ege Denizi'nde gayri askeri statüde ve Egemenliği Antlaşmalarla Yunanistan'a Devredilmeyen Ada, Adacık ve Kayalıklar (EGAYDAAK) kapsamında yer alan 10 adaya iki günlük gezi turuna çıktığı bildirildi.

Yunanistan'dan Türkiye'ye karşı yeni provokasyon! Adaları ziyaret edip 'Pazarlık konusu etmeyiz' resti çekti

Nikos Hardalias, gayri askeri statüde yer alan Batnoz, Ahikerya, İleryöz, İlipsi, İncirli, İleki, Herke, Çoban ve İstanbulya adaları ile EGAYDAAK kapsamında yer alan Hurşit Adası'ndaki konuşlu askeri birimleri ziyaret etti.

Yunanistan'dan Türkiye'ye karşı yeni provokasyon! Adaları ziyaret edip 'Pazarlık konusu etmeyiz' resti çekti

"ULUSAL EGEMENLİK KONULARI PAZARLIK OLMAZ"

Hardalias, Türkiye'ye yönelik üstü kapalı mesaj göndererek, "Mesajımız açıktır: Yunanistan, uluslararası hukuk kapsamında iş birliği ve saygı içinde iyi komşuluk ilişkileri arıyor" dedi.

Hardalias, Yunanistan'ın, Doğu Akdeniz ve çevresinde "barış ve istikrar için bir güç" olduğunu savunarak, "Caydırıcı gücümüzü güçlendirme meseleleri ile ulusal egemenlik meseleleri pazarlık konusu olamaz!" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Haberler.com Haber Merkezi / Dünya

Yunanistan Türkiye Dünya Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

İYİ Parti Erzurum adayı kim? 2024 İYİ Parti Erzurum Belediye Başkan adayı Canan Uçar kimdir? İYİ Parti Elazığ adayı kim? 2024 İYİ Parti Elazığ Belediye Başkan adayı Veda Bingö kimdir? İYİ Parti Elazığ adayı kim? 2024 İYİ Parti Elazığ Belediye Başkan adayı kimdir? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 24 Şubat AFAD ve Kandilli deprem listesi! 24 Şubat Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? Saadet Partisi Çorum belediye başkan adayı kim oldu? 2024 Saadet Partisi Çorum adayı Faruk Cıdık kimdir? Saadet Partisi Çankırı belediye başkan adayı kim oldu? 2024 Saadet Partisi Çankırı adayı Mustafa Ünver kimdir? Saadet Partisi Çanakkale belediye başkan adayı kim oldu? 2024 Saadet Partisi Çanakkale adayı Şaban Sarı kimdir? Saadet Partisi Bursa belediye başkan adayı kim oldu? 2024 Saadet Partisi Bursa adayı İkram Akkaya kimdir? Saadet Partisi Bolu belediye başkan adayı kim oldu? 2024 Saadet Partisi Bolu adayı İsa Sayın kimdir? Saadet Partisi Bitlis belediye başkan adayı kim oldu? 2024 Saadet Partisi Bitlis adayı Emrah Yurci kimdir? 24 Şubat 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! Saadet Partisi Bingöl belediye başkan adayı kim oldu? 2024 Saadet Partisi Bingöl adayı Mehmet Eser kimdir? Saadet Partisi Bilecik belediye başkan adayı kim oldu? 2024 Saadet Partisi Bilecik adayı Ethem Ersöz kimdir? Saadet Partisi Aydın belediye başkan adayı kim oldu? 2024 Saadet Partisi Aydın adayı Fatih Karahan kimdir? HSK atama kararnamesi 24 Şubat Cumartesi yayınlandı! Hakim ve Savcılar atama kararları PDF indir, OKU!
500

Yorumlar (4)

Barış Yalman:

Bir vatandaş olarak kiyimizdaki adalara sahip olamamak içimi cızlatıyor.

9
2
yanıtYanıtla
hasan:

tutmayın küçük enişteyi bırakın gelsin

7
1
yanıtYanıtla
Metin Yalcin:

Bir yerde sorun varsa topraklarımıza katarız, sorun falan kalmaz ..

3
0
yanıtYanıtla
seyfullah aydın:

savaş zaruri olmadıkça bir cinayettir fakat burada zaruret oluşmuş durumda cumhuriyet kurulduğundan beri bu adamlar bu kadar kafa çok tutmamışlardı bunlar harekete geçmek için neyi bekliyor

1
2
yanıtYanıtla
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title