Haberler

Stephen Hawking'in çalışma arkadaşı Profesör Avi Loeb: Uzaylılar 2017 yılının Ekim ayında dünyaya iniş yaptı

Güncelleme:

Dünyanın önde gelen eğitim kurumlarından Harvard Üniversitesi'nde profesör olarak görev yapan ve meşhur bilim insanı Stephen Hawking'le de yakın çalışan Profesör Avi Loeb, uzaylıların 2017 yılının Ekim ayında dünyaya iniş yaptığını duyurdu. Loeb, "Kullandıkları araç bir tekneye benziyordu fakat hızlanmak için ışık kullanıyorlardı" dedi.

"Evrende yalnız mıyız" sorusuna yanıtlar sık sık farklı coğrafyalardan ve akademik geçmişe sahip insanlardan gelirken, dünyanın önde gelen saygın üniversitelerinden Harvard Üniversitesi'nde görevli bilim insanı Profesör Avi Loeb, uzaylıların çoktan dünyayı ziyaret ettiğini iddia etti.

"ASTRONOMLAR ÇOK HIZLI HAREKET EDEN BİR OBJE GÖRDÜ"

Extraterrestrial: The First Sign of Intelligent Life Beyond Earth isimli kitabını yayınlayan 58 yaşındaki Loeb, uzaylıların yaklaşık 5 yıl önce dünyayı ziyaret ettiğini yazdı.

2018 yılında vefat eden ünlü astrofizikçi Stephen Hawking ile yakın temasta çalışan Loeb, "2017 yılının Ekim ayında uzaylı ziyaretçiler dünyaya geldi. Astronomlar çok hızlı hareket eden bir obje gördü ve bunun başka bir yıldızdan gelmiş olduğuna kanaat getirdi" dedi.

Stephen Hawking'in çalışma arkadaşı Profesör Avi Loeb: Uzaylılar 2017 yılının Ekim ayında dünyaya iniş yaptıHarvard Üniversitesi'nde görevli bilim insanı Profesör Avi Loeb.

"KULLANDIKLARI ARAÇ BİR TEKNEYE BENZİYORDU"

Bu ziyaretçilere Hawaii dilinde gezgin anlamına gelen Oumuamu adını verdiğini söylerken, "Kullandıkları araç bir tekneye benziyordu fakat hızlanmak için ışık kullanıyorlardı" dedi. Bilim dünyasında birçok insanın kendisini eleştirdiğini de söyleyen Loeb, "Biz kendimizi eşsiz ve özel görme küstahlığına sahibiz. Burada doğru yaklaşım mütevazı olmak olmalı. Başka kültürler olduğunu bilmeli ve onları bulmaya çalışmalıyız" ifadesini kullandı.

"GÜNEŞİN ETRAFINDA DÖNDÜKTEN SONRA HIZLANDI"

Bilim insanı, "uzay gemisinin" güneşin etrafında döndükten sonra beklenmedik bir şekilde hız kazandığını da söyleyerek, "Normalde meteorların yakınlarındaki bir yıldızın çıkardığı gaz ya da parçacıklar tarafından hızlanması normal bir şey fakat orada böyle bir durum yoktu. Ayrıca parlayıp sönüyordu. Bu da onun parlak bir metalden yapılma olduğunu gösteriyor" dedi.

Kaynak: Haberler.com / Dünya

Harvard Üniversitesi Stephen Hawking Haberler

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Enflasyonun mayıs ayından sonra hızlı bir düşüşe geçmesini bekliyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Enflasyonun mayıs ayından sonra hızlı bir düşüşe geçmesini bekliyoruz

Öğretmenlik Meslek Kanunu'nda dikkat çeken detay: Atamalar akademi eğitim başarı puanı ile yapılacak

Öğretmenlik Meslek Kanunu'nda dikkat çeken detay: Atamalar akademi eğitim başarı puanı ile yapılacak

Fahiş fiyatlar tepki çekmişti! Elazığ'da deprem köy konutları için yapılan iki ihale iptal edildi

Fahiş fiyatlar tepki çekmişti! Elazığ'da deprem köy konutları için yapılan iki ihale iptal edildi

Bakmadan Geçme

Bahçeli: Ülkü Ocakları ve MHP'ye ithamlar ayağımızın altındadır, zayıf anımızı kollayanlar hüsrana uğrayacak

Bahçeli: Ülkü Ocakları ve MHP'ye ithamlar ayağımızın altındadır, zayıf anımızı kollayanlar hüsrana uğrayacak

500

Yorumlar (48)

:

keşke dünya dışında canlıların olduğu tespit edilse bu tüm dinleri çürütür ve dünya mükemmel olur. din olan yerde huzur olmaz

9
32
yanıtYanıtla
yanlışın var:

Ateistin olduğu yerde huzur olmaz , dinler başlı başına bir düzendir . Düzeni bozmak , huzuru bozmaktır.

yanıt8
yanıt3
ÇINAR:

Elhamdülillah. . . . çok şükür bizde bir sıkıntı yok vallahi. . . . sıkıntı sende var. . . beğenmiyorsan git başka ülkelerde yaşa. . . yada dinsiz ol kime ne. . . . kimsenin umrunda değilsin ki niye bu kadar zorlanıyorsun. . . .

yanıt4
yanıt2
A.D:

“Hamd, ancak Âlemlerin Rabbi olan Allâh’a mahsustur. ” (el-Fâtiha, 1) Âlemlerin Rabbi olan Allâh ne yücedir!” (el-A’râf, 54)

yanıt9
yanıt2
he:

Din olan yerde huzun olmaz diyen arkadaşa uzun uzun anlatıcaktım. Sonra dedim ki, deveye hendek atlatmayı denerim daha kolay, hem hayvanın bir işine yarar.

yanıt7
yanıt5
Cahil kesen:

Ne saçma bi yorum bu ya dinler çürüsünmüs sen hayirdir ya kendini ne sanıyorsun

yanıt2
yanıt2
as:

din de yalnız insan dışı canlılardan bahsediliyor yarım akıllı

yanıt2
yanıt2
Akıl dağıtılırken şemsiye mi tuttun:

Kuranda uzaylılardan bahsediyor git açıp oku ayrıyeten nasıl çürütecekmiş dinleri ateizm de bir dindir o zaman onunda gitmesi lazım lütfen azcık araştırma yapın da konuşun cahilliğinizi bu kadar da belli etmeyin emi.

yanıt0
yanıt1
Fikret dalacıkar:

Kurdnda uzaylılardan bahsediyo diyen arkadaş hangi sayfasında bahsettiğinide söyleyebilirmi okuyalım

yanıt0
yanıt0
TAHTAKURUSU:

2017 Ekim ayında uzaylılar geldiler. Baktılar kabak kilo 5 , lahana 5, portakal 7 , mandalin 6, 5 biber 15 , işsizlik 5 milyon , usd 5 lira , bu ne la deyip geri gittiler.

28
3
yanıtYanıtla
Tüm 48 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title