Ermenistan'da muhalifler sokağa çıkıp yolları kapattı! Polis 286 kişiyi gözaltına aldı - Haberler
Haberi Paylaş

Ermenistan'da muhalifler sokağa çıkıp yolları kapattı! Polis 286 kişiyi gözaltına aldı

İhlas Haber Ajansı - Dünya
 - Güncelleme:

Ermenistan'da Başbakan Paşinyan'ın istifasını isteyen muhalifler başkent Erivan'da sokağa çıktı. Yolları kapatan eylemciler polisle birbirine girdi. Çıkan olaylarda 286 gösterici gözaltına alındı.

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan'ın dış politikadaki adımlarından rahatsız olan Ermenistan muhalefeti, 2 Mayıs'tan beri Başbakan Paşinyan'ın istifasını talep eden, "sivil itaatsizlik" eylemlerini sürdürüyor.

Bu tarihten itibaren başta başkent Erivan olmak üzere birçok kentte toplanan göstericiler aralıklarla taşkınlıklar çıkardı. Yolları kapatan ve parlamento binasına yürümeye çalışan göstericilere polis anında müdahale ederken, sabah saatlerinde Erivan sokaklarında yine benzer görüntüler yaşandı.

Son dakika haberleri: Ermenistan'da muhalifler yolları kapattı: 286 gözaltı

Gruplar halinde sokaklara çıkan muhalifler, sloganlar atarak çöp konteynerlerini yollara çekti. Araç geçişlerini durduran eylemcilerin bazıları yola otururken bazıları ise bariyerler oluşturmaya çalıştı. Polis, hemen hemen birçok sokak ve caddede başlayan yol kesme eylemlerine müdahale ederken, eylemciler de polise direnmeye çalıştı.

Son dakika haberleri: Ermenistan'da muhalifler yolları kapattı: 286 gözaltı

Yaşanan arbedelere rağmen parlamento binasına ulaşmaya çalışan ve yollara barikat kuran göstericiler, polisler tarafından gözaltına alındı. Araçlara bindirilen yüzlerce protestocu karakola götürülürken, polis birçok noktada güvenlik önlemlerini artırdı. Ermenistan İçişleri Bakanlığı sabah saatlerinde başlayan yol kapatma eylemlerine yapılan müdahaleler sırasında şu ana kadar 286 göstericinin gözaltına alındığını açıkladı. Ermenistan muhalefet bloğu ise gün içinde Ermeni halkını yine meydanlara ve caddelere çağırarak protestolarını sürdürmelerini istedi.

İhlas Haber Ajansı / Dünya

Nikol Paşinyan Ermenistan Dünya Güncel Haberler

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title