Rus devlet televizyonunda skandal yayın! Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da fotoğrafını paylaştılar - Haberler
Haberi Paylaş

Rus devlet televizyonunda skandal yayın! Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da fotoğrafını paylaştılar

Haberler.com - Erdem Aksoy - Dünya
 - Güncelleme:

Belarus ile gerçekleştirdiği ortak tatbikat ve yaptığı açıklamalarla savaş gerilimini bölgeye getiren Rusya'dan skandal bir hareket daha geldi. Devlet televizyonunda yayımlanan bir programda Rusya lideri Putin'e yakın bir sunucu "Savaş kimlerin işine gelir" sorusunu sordu ve aralarında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fransa lideri Macron ve İngiltere Başbakanı Boris Johnson'ın da bulunduğu liderlerin fotoğraflarını paylaştı.

Rusya ile Ukrayna arasında gerilim her ne kadar Rusya Lideri Vladimir Putin ve ABD Başkanı Joe Biden'ın bir zirve için prensipte anlaştığını duyurması ile azalsa da Rusya devlet televizyonunda yayınlanan bir program gerilimi körüklemeye yetti.

Rusya devlet televizyonu Rossiya 1'de yayınlanan bir programda sunucu, "Hangi liderlerin savaşa ihtiyacı var" diye bölüm hazırladı. Sunucunun hazırladığı listede aralarında birçok lider yer alırken, bunların gerekçeleri de söylendi.

Rus devlet televizyonunda skandal yayın! Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da fotoğrafını paylaştılar

İngiliz Kraliyet ailesi üyelerinden Boris Johnson'a, Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Emmanuel Macron'a birçok ismin yer aldığı liste sosyal medyada gündem oldu.

Putin'e yakın olduğu belirtilen sunucu Dmitry Kiselyov, Ukrayna ordusunun ülkenin doğusunda binlerce insanı öldürdüğünü öne sürerken, bu gerilimin arkasında da batılı liderlerin olduğunu iddia etti.

Erdem Aksoy
Gündem Editörü Haberler.com - Dünya

Cumhurbaşkanı Erdoğan Recep Tayyip Erdoğan Emmanuel Macron Boris Johnson Türkiye Ukrayna Rusya Dünya Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (8)

tekk:

savaşan ülkelerden kacanlar genelde türkiyeye gelir o bakımda demişlerdir biz toplama kanpıyız ya ha bu arada ukraynadan yine saplar gelir kadınları ıngilizler fıransızlar alır bize yine sap afrikaya gidiliyor afrikalılar doluyor onuda çözemedim nedir bu afrika arap sevdası

baklavacı çeto :

ama nasıl. kim bilir belki de bizi galeyana getirip savaşa dahil olmamızı istiyorlar

tolga yurtsever:

Aşk ta ve savaşta yumruk sayılmaz. Kadim dostumuz bu söylemlerine Gül atıyor demek lazım .

Tüm 8 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title