Haberler

Karabağ'da Rus Barış Gücü'ne saldırı! Ateş açılan araçtaki askerler öldü

Son Güncelleme:
Abone Ol

Azerbaycan'ın Karabağ'da silahlı Ermeni gruplarına yönelik başlattığı ve sonrasında ateşkes kararının alındığı antiterör operasyonuna ilişkin Azerbaycan Savunma Bakanlığından dikkat çeken bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada, Canyatak yerleşim birimi yakınlarında Rus Barış Gücü'ne ait bir araca ateş açıldığı ve araçtaki askerlerin öldüğü bildirildi. Öte yandan ölen asker sayısı ve ateşin kimin tarafından açıldığı konusunda bilgi paylaşılmadı.

Azerbaycan'ın Karabağ'a düzenlediği antiterör operasyonu varılan ateşkes gereğince sona erdirilirken, Azerbaycan Savunma Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, bölgedeki Rus Barış Gücü'ne ait bir araca ateş açıldığı bilgisi paylaşıldı.

RUS BARIŞ GÜCÜ'NE AİT ARACA SALDIRI

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Canyatak yerleşim birimi yakınlarında Rus Barış Gücü'ne ait bir araca ateş açıldığı belirtildi. Açıklamada, ateş sonucu araçtaki askerlerin yaşamlarını yitirdiği kaydedildi.

Karabağ'da Rus Barış Gücü'ne saldırı: Araçtaki askerler öldü

RUSYA VE AZERBAYCAN KURUMLARI KOORDİNELİ ŞEKİLDE ÇALIŞIYOR

Olayın açığa kavuşturulması için Azerbaycan ve Rusya'nın soruşturma makamlarının bölgede iş birliği içerisinde çalıştığı bildirildi.

Karabağ'da Rus Barış Gücü'ne saldırı: Araçtaki askerler öldü

ATEŞİN KİM TARAFINDAN AÇILDIĞI BİLGİSİ PAYLAŞILMADI

Bakü yönetimi, Rusya Federasyonu Savunma Bakanlığına, Rus Barış Gücü komutanlığına, ölen askerlerin aile ve yakınlarına Azerbaycan'ın taziyeleri iletti. Öte yandan açıklamada, ölen asker sayısı ve ateşin kimin tarafından açıldığı hususunda bilgi paylaşılmadı.

Kaynak: Haberler.com / Dünya

Ermenistan Azerbaycan Karabağ Rusya Dünya Güncel Haberler

1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title