Haberler

"Filistin'de Muhteşem Süleyman'ın Hayaleti mi Yürüyor?"

Güncelleme:

İsrail basını, Batı Şeria'da bulunan Cenin yakınlarında kurulması planlanan serbest sanayi bölgesi eğer gerçekleşirse bölgenin yabancı güçlerin kontrolüne gireceğini ileri sürdü.

İsrail basını, Batı Şeria'da bulunan Cenin yakınlarında kurulması planlanan serbest sanayi bölgesi eğer gerçekleşirse bölgenin projeyi fonlayan yabancı güçlerin tam kontrolü altına gireceğini ileri sürdü.

Jerusalem Post gazetesi, "Osmanlı İmparatorluğu'nun Geri Dönüşü" başlıklı haberinde, "Filistin topraklarında muhteşem Süleyman'ın hayaleti mi yürüyor?" diye sorarak Cenin sanayi bölgesinin kurulmasına ilişkin TOBB-BİS şirketi ve Filistin yönetimi arasında imzalanan imtiyaz sözleşmesine dikkat çekti.

Gazete, Cenin'deki sanayi bölgesi eğer gerçekleşirse bölgenin projeyi fonlayan yabancı güçlerin tam kontrolü altına gireceğini iddia ederek, İsrail'in işgali altındaki Batı Şeria ve Gazze'de, yağmacı sanayicilerin ve çok uluslu şirketlerin tehlikesi için örnek olabileceğini ileri sürdü.

Haberde ayrıca, söz konusu planın, çiftçilerin topraklarına el konulmasını gerektirdiği için Cenin yakınlarındaki Jalameh köyü çiftçilerin mahkemeye başvurduğunu belirtti. - Ankara

Kaynak: ANKA / Dünya

Jerusalem Post Batı Şeria Filistin İsrail Dünya Haberler

Avcılar'da erkekler tuvaletinde mide bulandıran olay! Linçten polis kurtardı

Avcılar'da erkekler tuvaletinde mide bulandıran olay! Linçten polis kurtardı

Avrupa'nın en büyük tarım bankası Rabobank Türkiye'den çekiliyor

Avrupa'nın en büyük tarım bankası Rabobank Türkiye'den çekiliyor

Trump'ın yeni rakibi Kamala Harris'e binlerce dolarlık bağış yaptığı ortaya çıktı

Trump'ın yeni rakibi Kamala Harris'e binlerce dolarlık bağış yaptığı ortaya çıktı

Bakmadan Geçme

23-24 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 23-24 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 23-24 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Büyükçekmece, Eyüp, Üsküdar elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? Ankara Mamak, Altındağ, Sincan elektrik kesintisi! İztutu Plajı nerede, hangi ilde ve ilçede, nereye bağlı? İztutu Plajı giriş ücreti 2024 ne kadar? İşte İztutu Plajı yol tarifi Blum ne zaman listelenecek? Blum coin listelendi mi, ne zaman çıkacak? Blum coin listelenme tarihi Kıyamet alametleri nelerdir, kaç tanesi gerçekleşti? 54 kıyamet alametleri nelerdir? Gerçekleşen ve gerçekleşmeyen kıyamet alametleri Oğuz Aydın aslen nereli, kaç yaşında? Oğuz Aydın hangi takımda, hangi mevkide oynuyor? Türksat 42.0e otomatik arama frekansı! Türksat tüm kanallar otomatik arama frekans bilgileri, polarizasyon, sembol oranı, FEC nedir? 19 Nisan hangi burç? Nisan'ın 19'unda doğanlar hangi burç oluyor? 19 Nisan burcu! 21 Mart hangi burç? Mart'ın 21'inde doğanlar hangi burç oluyor? 21 Mart burcu! Esenyurt hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Esenyurt nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı?
Tayvan'ın en büyük askeri tatbikatı başladı! Yapay zekaya çok kritik bir görev verdiler

Tayvan'ın en büyük askeri tatbikatı başladı! Yapay zekaya çok kritik bir görev verdiler

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title