Doğu Akdeniz'deki Yunanistan-Fransa ortak tatbikatına ABD'den ilk yorum: Endişe duyuyoruz - Haberler
Haberi Paylaş

Doğu Akdeniz'deki Yunanistan-Fransa ortak tatbikatına ABD'den ilk yorum: Endişe duyuyoruz

Haberler.com - Dünya
 - Güncelleme:

ABD Savunma Bakanlığı'ndan Doğu Akdeniz'deki Yunanistan ve Fransa deniz kuvvetlerinin ortak tatbikatına ilişkin açıklama geldi. Bakanlık Sözcüsü Jonathan Hoffman, tatbikattan endişe duyduklarını belirterek, "Bölgede gerilimin azalmasını istiyoruz" dedi.

Yunanistan ve Fransa'nın Doğu Akdeniz'de ortak askeri tatbikat düzenlediği bildirildi. Yunanistan Genelkurmay Başkanlığı, iki ülkenin daimi askeri iş birliği çerçevesinde Türkiye'nin NAVTEX (denizcilere duyuru) ilan ettiği sahayı da kapsayan bölgede bugün ortak askeri tatbikat icra ettiği açıklamasını yaptı. İki ülkenin ortak tatbikatına ilişkin ABD'den de açıklama geldi. Pentagon Sözcüsü Jonathan Hoffman, Yunanistan ve Fransa deniz kuvvetlerinin Akdeniz'in doğusunda ortak tatbikat düzenlemesinden endişe duyduklarını belirtti.

"GERİLİMİN AZALTILMASINI İSTİYORUZ"

Hoffman, bugünkü basın toplantısında, Yunanistan ve Fransa'nın ortak tatbikatıyla ilgili, "Doğu Akdeniz'deki gelişmelerden endişeli olduğumuz ortada" ifadesini kullandı.

Fransa ve Türkiye'nin, NATO içinde ABD'nin son derece önemli müttefiki olduğunu kaydeden Hoffman, "Gerilimin azalmasını istiyoruz. Onların işbirliğine devam ederek daha az elverişli koşullarda savaş gemilerini veya uçaklarını kullanma ihtiyacını öngörmeyen çözüm bulmasını istiyoruz" dedi.

Haberler.com - Dünya

Doğu Akdeniz Yunanistan Akdeniz Fransa Dünya Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (215)

murtaza:

70 bin liralık tüketici kredisi borcum var ama hayat sigortamda var. başka da hiçbirşeyim yok. önce bi sigorta acentesine danışayım. sigorta kapsamında ise bende şehit olabilirim arkadaşlar. şehit olcaz derken kul hakkından gitmeyelim şimdi.

Pes be:

Hepiciniz faizin hepicigimiz tozuna bulaştık biri kar diyor oteki faiz diğeri nema beriki ticaret ama kuranda hepsinin bir tek adı RİBA yani bildigimiz faiz ama haa isim değişse de zulum aynı

murtaza:

faizsiz bankacılıktan çektim kardeşim. faizle aynı olsa da adı finansman ücreti olarak geçiyor. ne anladık peki bu ne lahana turşusu dersen ona bir cevabım yok.

Tüm 215 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title