Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Suriye'ye operasyon sinyali ABD'de paniğe neden oldu! Biden kurmaylarını harekete geçirdi - Haberler
Haberi Paylaş

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Suriye'ye operasyon sinyali ABD'de paniğe neden oldu! Biden kurmaylarını harekete geçirdi

AA - Kasım İleri - Dünya
 - Güncelleme:

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Suriye'de güvenli bölgeler oluşturmak üzere yeni bir operasyonun sinyalini vermesinin ardından ABD, konuyla ilgili daha fazla bilgi edinmek için harekete geçti. ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ned Price, ABD Dışişleri ve Ankara Büyükelçiliği'nin, Türkiye'deki ilgili mercilerle temasta bulunduklarını söyledi.

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Price, günlük basın toplantısında gündemdeki konulara ilişkin soruları yanıtladı. Sözcü'ye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Suriye'de güvenli bölgeler oluşturmak üzere yeni adımlar atılacağına ilişkin açıklaması hatırlatılarak, Washington'ın Ankara'yı ikna etmek üzere herhangi bir diplomatik girişimde bulunup bulunmadığı soruldu.

"DAHA ÇOK DETAY ÖĞRENMEK İÇİN TEMESA GEÇTİK"

Price şu cevabı verdi: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Suriye'de güvenli bölgeler oluşturmak üzere yeni adımlar atılacağına ilişkin açıklaması hatırlatılarak, Washington'ın Ankara'yı ikna etmek üzere herhangi bir diplomatik girişimde bulunup bulunmadığı sorusuna sözcü şu yanıtı verdi: "Türk müttefiklerimizle, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın son günlerde ortaya attığı teklif hakkında daha çok detay öğrenmek üzere temasa geçtik. Bunu büyükelçiliğimizden ve bakanlıktan yaptık."

Türkiye, Suriye'ye yeni operasyonun sinyalini verdi, ABD harekete geçtiABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ned Price

ERDOĞAN: HAZIRLIKLAR TAMALANDIĞINDA OPERASYON BAŞLAYACAK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, son Kabine Toplantısı'nın ardından yaptığı açıklamada, "Güney sınırlarımız boyunca 30 kilometre derinliğinde güvenli bölgeler oluşturmak için başlattığımız çalışmaların eksik kalan kısımlarıyla ilgili yeni adımları da yakında atmaya başlıyoruz. Ülkemize ve güvenli bölgelerimize sık sık yapılan saldırıların, tacizlerin, tuzakların merkezi konumundaki alanlar harekat önceliğimizin başında yer almaktadır. Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, istihbaratımız, emniyet güçlerimiz hazırlıklarını tamamlar tamamlamaz bu operasyonlar başlayacaktır." ifadelerini kullanmıştı.

AA / Kasım İleri - Dünya

Politika Dünya Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (3)

mahmut kemal :

Tüm teröristler panik oluyor.

mustafa kuyu:

İktidar bu yanlış siyasetinden vazgeçmeli ve Suriye makamlarıyla işbirliği yaparak buradaki terörist unsurları birlikte engellemelidir.Bu da ancak Suriye ile barışı sağlamaktan geçer.

Eğrioturdoğrukonuş:

engellemek mi ? ne engeli vurduğunu indireceksin?

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title