ABD'de kasırga tehlikesi! On binlerce insan tahliye edildi - Haberler
Haberi Paylaş

ABD'de kasırga tehlikesi! On binlerce insan tahliye edildi

AA - Esin Eşkinat Sayılgan - Dünya
 - Güncelleme:
ABD'de kasırga tehlikesi! On binlerce insan tahliye edildi

ABD Ulusal Kasırga Merkezi, Keymen Adaları'ndan geçen tropik fırtınanın Meksika Körfezi'nin güneydoğusunda kategori 3 seviyesinde bir kasırgaya dönüşeceğini tahmin ettiklerini açıkladı. Louisiana'yı vurmasından endişe edilen kasırga nedeniyle, kıyı bölgelerden on binlerce kişi tahliye edildi.

Meksika Körfezi'nden ABD'nin güney kıyılarına ilerleyen Ida Kasırgası nedeniyle kıyı bölgelerinden on binlerce kişi tahliye ediliyor. Kasırganın bugün öğleden sonra 4 şiddetinde karaya ulaşabileceği ve kıyı bölgelerini bir metre su altında bırakabileceği uyarıları yapılıyor.

Uzmanlar, bölgeye 16 yıl önce vuran Katrina'dan sonra Ida'nın da özellikle New Orleans için önemli tehlike oluşturabileceğine dikkati çekti.

ABD'de kasırga tehlikesi! On binlerce insan tahliye edildi

Louisiana'nın güneydoğusu, Mississippi kıyıları ve Alabama eyaletinin hafta sonu ve pazartesi günü 40-50 santimetre yağış almasını beklediklerini bildiren Ulusal Kasırga Merkezi, fırtına dalgası nedeniyle sel oluşabileceği uyarısında bulundu.

Kategori 5 şiddetinde olan Katrina Kasırgası 2005'te Louisiana'da, New Orleans ve çevresinde 1800 kişinin ölümüne ve 125 milyar dolar hasara yol açmıştı.

Tam Gemi Şok Denemeleri Meksika Körfezi Louisiana Fırtına Dünya Haberler

title