Haberler

Elon Musk, 14 yaşındaki dahi Kairan Quazi'yi SpaceX'te mühendis olarak işe aldı

Abone Ol

Elon Musk, 14 yaşındaki üniversite mezunu Kairan Quazi'yi SpaceX'te mühendis olarak işe aldı. 11 yaşında üniversiteye başlayan ve genç yaşta zorlu bir rolde baskıyı yönetebilen Quazi, SpaceX'in Starlink ekibinde yazılım mühendisi olarak görev yapacak.

Elon Musk, 14 yaşındaki dahi üniversite mezunu Kairan Quazi, neredeyse çocuk denebilecek bir yaşta hayatının işini buldu. 11 yaşında Santa Clara Üniversitesi'nde öğrenim görmeye başlayan Quazi, milyarder teknoloji gurusu Elon Musk tarafından SpaceX'te çalışmak üzere işe alındı.

14 Yaşındaki Dahi Kairan Quazi, Elon Musk tarafından SpaceX'e mühendis olarak işe alındı

BAŞARISI MUSK'IN DİKKATİNİ ÇEKTİ

Quazi, 16 Haziran Cuma günü bilgisayar bilimi ve mühendislik dalında bir derece ile mezun olacak. Eğitim hayatındaki bu hızlı yükseliş, Musk'ın onu SpaceX'in Starlink ekibinde yazılım mühendisi olarak işe almasına yol açtı. Quazi, bazı arkadaşlarının çocukluğun normal etkinliklerini kaçırdığını düşündüğünü, ancak kendisinin bu düşünceye katılmadığını belirtti. ABC7 ile yaptığı bir röportajda Quazi, prestijli bir işbirliği programında zorlu lisansüstü dersler alabilecek birinin ortaokuldan mezun olması gerektiği fikrine katılmadığını söyledi.

14 Yaşındaki Dahi Kairan Quazi, Elon Musk tarafından SpaceX'e mühendis olarak işe alındı

2 YAŞINDA KONUŞMAYA BAŞLADI

Dahi olarak kabul edilen Quazi, üniversiteye sadece 11 yaşındayken başlamıştı. Ailesi, 2 yaşında tam cümlelerle konuşmaya başladığını belirtti.

14 Yaşındaki Dahi Kairan Quazi, Elon Musk tarafından SpaceX'e mühendis olarak işe alındı

14 Yaşındaki Dahi Kairan Quazi, Elon Musk tarafından SpaceX'e mühendis olarak işe alındı

14 Yaşındaki Dahi Kairan Quazi, Elon Musk tarafından SpaceX'e mühendis olarak işe alındı

Kaynak: Haberler.com / Dünya

Elon Musk Spacex Dünya Dünya Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

Oktay Derelioğlu sağlık durumu nasıl, iyileşti mi, nerede? Oktay Derelioğlu ve eşi Başak Derelioğlu saldırı sonrası sağlık durumu nasıl oldu? Behzat Ç. 2. sezon ne zaman başlayacak? Behzat Ç. Çekiç ve Gül yeni bölüm hangi tarihte yayınlanacak? Türkiye enflasyon ne zaman düşecek? Enflasyon 2024'de ne olacak, ne kadar artacak? Enflasyon ne zaman tek haneye düşecek? Ziraat Türkiye Kupası maçları hangi kanalda? ZTK maçları nereden izlenir? Mesut Yar Sözcü Tv'den neden ayrıldı? Sabahın Sözcüsü Mesut Yar yok mu, neden yok? Mesut Yar kimdir, kaç yaşında ve nereli? Mesut Yar hangi partiden aday ve nereye aday oldu? Erzurumspor - 24 Erzincanspor maçı ne zaman? Erzurumspor - 24 Erzincanspor maçı hangi kanalda, saat kaçta? SINIF ANNESİ UYGULAMASI KALDIRILDI MI? Okullarda 'Sınıf Annesi' yasaklandı mı, neden kaldırılıyor? MEB 'Sınıf Annesi' açıklaması nedir? Kuruluş Osman YENİ BÖLÜM (139. BÖLÜM) ne zaman, fragman yayınlandı mı? Kuruluş Osman yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? Şahane Hayatım YENİ BÖLÜM (6. BÖLÜM) ne zaman, fragman yayınlandı mı? Şahane Hayatım yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? Seçil Erzan'ın maaşı ne kadar, kaç TL? Seçil Erzan kaç para maaş alıyor? Benim Güzel Ailem 22. BÖLÜM ne zaman? Benim Güzel Ailem yeni bölüm (Final) ne zaman, fragman yayınlandı mı, yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var Mandıracı Amca iflas mı etti? Mandıracı Amca kapandı mı, neden kapandı? THY, Avustralya uçuşları ne zaman başlayacak, direkt uçuş var mı? Margot Robbie, THY'nin reklam yüzü oldu mu? Beylerbeyi Sarayı hangi günler açık? Beylerbeyi Sarayı giriş ücreti! Beylerbeyi Sarayı ne zaman yapıldı?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Yorumlar (4)

EVO20 :

Okuyun yavrum okuyun memur olun bunun gibi maşallah.

Yanıtla00
suat aydın:

Şu söylediğini 3 sefer okudum yinede anlayamadım. "Quazi, prestijli bir işbirliği programında zorlu lisansüstü dersler alabilecek birinin ortaokuldan mezun olması gerektiği fikrine katılmadığını" söyledi.

Yanıtla558
Nok Ta:

Bende anlayamadım ama kafaya takma :))

05
fıstıkçı ıncık:

Quazi, şahsi fikrini dile getirmiş.benim kapasitem yüksek, zorlu lisansüstü dersleri bile başarabilirim. bunun yanında ortaokul seviyesi vızz gelir.ortaokuldan mezun olmayı beklemeden transit geçeyim.

334
title