Son Dakika: Sudan'da darbe girişimi! Başbakan Abdullah Hamduk ve kabinedeki 4 bakan tutuklandı - Haberler
Haberi Paylaş

Son Dakika: Sudan'da darbe girişimi! Başbakan Abdullah Hamduk ve kabinedeki 4 bakan tutuklandı

Haberler.com / Erdem Aksoy - Haberler | Dünya

Son Dakika: Sudan'da 21 Eylül'deki başarısız darbe girişiminin ardından yeni bir kalkışma daha yaşandı. Askerlerin konutunu bastığı Başbakan Abdullah Hamduk, ev hapsine alındı. Kabinedeki 4 bakanın da tutuklandığı darbe girişimi sırasında halk sokağa inip protesto gösterileri başlatırken, ülkede internet ve telefon kesintileri yaşanıyor.

Arap basının geçtiği son dakika bilgisine göre; Sudan'da Başbakan Abdullah Hamduk, askerler tarafından konutu basılarak ev hapsine alındı.

Sudan'da darbe girişimi! Başbakan Abdullah Hamduk ve kabinedeki 4 bakan tutuklandı

Ordu başkentteki yolları ve köprüleri kapatırken, kabinedeki 4 bakanının tutuklandığı kaydedildi. İddiaya göre başbakan Hamduk'un medya danışmanı da tutuklanan kişiler arasında.

Sudan Enformasyon Bakanlığı, "Egemenlik Konseyi üyelerinden bazıları ve geçiş hükümetinin bazı bakanları ordu tarafından gözaltına alındı." açıklamasını yaparken bakanların nerede olduğu ise henüz bilinmiyor.

Sudan'da darbe girişimi! Başbakan Abdullah Hamduk ve kabinedeki 4 bakan tutuklandıBaşbakan Abdullah Hamduk.

Başkent Hartum'da halkın sokağa indiği ve darbe girişimini protesto ettiği belirtildi. Ülkede internet ve telefon kesintilerinin yaşandığı aktarıldı.

Sudan'da darbe girişimi! Başbakan Abdullah Hamduk ve kabinedeki 4 bakan tutuklandı

Sudanlı Profesyoneller Derneği ve Direniş Komitesi, halka sokağa çıkmaları, yolları kapatmaları, protesto yapmamaları ve darbeye karşı gelmemeleri için çağrıda bulundu.

Sudan'da darbe girişimi! Başbakan Abdullah Hamduk ve kabinedeki 4 bakan tutuklandı

Sudan'da, 21 Eylül'deki başarısız darbe girişiminin ardından meclisteki asker ve sivil temsilciler arasında gerilim artmıştı.

Erdem Aksoy
Gündem Editörü Haberler.com - Son Dakika Haberleri

Haberler.com - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Yorumlar (4)
Musa Ergun:Nolcak bu pahalılık, nolcak bu dolar, dolardan Sudan, Suriye den Libya dan Afrika dan Irak tan Afganistan bize ne SAMAN var mı SAMAN? işte esas mesele budur? Cevap Yaz 2 2 Yayından Kaldır
Samet Aslan:Dolar altın,pahallılık almış başını gidiyor..... Cevap Yaz 13 10 Yayından Kaldır
Doğrucu Davud:Sudandan bize ne? Sen bize dolardan haber ver. Ne olacak bu memleketin hali bundan haber ver. Dolar yine rekor kırdı. Cevap Yaz 40 30 Yayından Kaldır
Tüm 4 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title