Haberler

Dünya Markası Tüvasaş'ın Yönetim Kurulunda Sadece Bir Kişi Kaldı

Türk Ulaşım Sen Sakarya Şube Başkanı Ömür Kalkan 8 Mayıs tarihinden bu yana TÜVASAŞ'a Yönetim Kurulu Üyesi atanmamasını eleştirdi.

Türk Ulaşım Sen Sakarya Şube Başkanı Ömür Kalkan 8 Mayıs tarihinden bu yana TÜVASAŞ'a Yönetim Kurulu Üyesi atanmamasını eleştirdi. TÜVASAŞ'ın gerek Türkiye'de gerekse dünyada bir marka olduğunu kaydeden Kalkan 5 kişiden oluşması gereken Yönetim Kurulunun 10 Eylül'de istifa eden son üyesi ile Yönetim Kurulu'nda sadece bir kişinin kaldığına dikkat çekti.

Kalkan yaptığı açıklamada, "Sakarya'mızın Türkiye ve Dünyada marka ismi olan TÜVASAŞ'a 8 Mayıs'tan beri yönetim kurulu üyesi atanmıyor. Bununla beraber 10 Eylül tarihinde son yönetim kurulu üyesi de ayrılmış 5 kişiden oluşması gereken yönetim kurulu üye sayısı bire düşmüştür. Artık TÜVASAŞ'da şirketle ilgili karar alabilmek mümkün olmaktan tamamen çıkmıştır. 233 sayılı KHK'ye göre yönetim kurulunun yetkisi dahilinde olan kurumumuzun karlı verimli politikalar belirlemesi, uzun vadeli çalışma programı, bilanço, yıllık program, faaliyet raporu onayı, bağlı ortaklıklar arası koordinasyon kararları almak, personel ile ilgili tasarruflar, personel alımı ve onlarca büyük ihale dosyası beklemektedir. Bu durum TÜVASAŞ'ın elini kolunu bağlamıştır" dedi.

1 Ocak tarihinde çıkan yeni demiryolu kanunu, açılan hızlı tren ihaleleri ve ulaştırma şuralarının yapıldığı bir ortamda Sakarya ekonomisine ayda 6 milyon TL gibi katkısı olan TÜVASAŞ'ı yönetilemez hale getirilmesini art niyetli ve maksatlı bir yaklaşım olarak gördüklerini ifade eden Kalkan şunları söyledi: "Bu konuda Sayın Genel Müdürümüz başta olmak üzere Türk Ulaşım Sendikası olarak Genel Merkez düzeyinde aylardır çaba sarf edilmektedir. TÜVASAŞ'ı karar alamaz durumda bırakılarak raylı taşıtlar piyasasında saf dışı bırakılmak mı isteniyor? Şehrimizin siyasilerini bu konuda göreve çağırıyor bu sorunun çözümünde çaba sarf etmelerini bekliyoruz. TÜVASAŞ konusunda da girişimleri varsa da bunları kamuoyuna açıklamalarını bekliyoruz." - SAKARYA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Türkiye Sakarya Eylül Yerel Haberler

Bakmadan Geçme

Kopuk dizisi bitti mi? Kopuk final mi yapıyor, neden? Kopuk dizisi kaldırılıyor mu, sebebi ne? Mesut Yılmaz öldü mü? Mesut Yılmaz neden öldü, ölüm sebebi ne? Mesut Yılmaz ne zaman, kaç yaşında öldü? Bu akşam Survivor var mı? Bu akşam Survivor All Star yeni bölüm yayınlanacak mı? 25 Şubat Pazar Survivor yeni bölüm! DEM Parti Erzurum Belediye Başkan adayı kim? DEM Parti Erzurum adayı Metin Gözmen ve Gülderen Varli kimdir? DEM Parti Erzincan Belediye Başkan adayı kim? DEM Parti Erzincan adayı Elmast Tolmaç ve Birhat Onuk kimdir? DEM Parti Elazığ Belediye Başkan adayı kim? DEM Parti Elazığ adayı Hayrettin Kaya kimdir? DEM Parti Edirne Belediye Başkan adayı kim? DEM Parti Edirne adayı Mevlüt Aykoç ve Aylin Hacaloğlu kimdir? DEM Parti Diyarbakır Belediye Başkan adayı kim? DEM Parti Diyarbakır adayı Serra Bucak ve Doğan Hatun kimdir? DEM Parti Denizli Belediye Başkan adayı kim? DEM Parti Denizli adayı Cevahir Kayar ve Hanifi Yıldırım kimdir? DEM Parti Çankırı Belediye Başkan adayı kim? DEM Parti Çankırı adayı Azize Akoğlu ve Veysel Yıldırım kimdir? DEM Parti Çanakkale Belediye Başkan adayı kim? DEM Parti Çanakkale adayı Canan Aytaç ve Çetin Avcı kimdir? DEM Parti Bursa Belediye Başkan adayı kim? DEM Parti Bursa adayı İhsan Seylan ve Bilmez Erbağ kimdir? DEM Parti Burdur Belediye Başkan adayı kim? DEM Parti Burdur adayı Fatma Arslan ve Tamer Kaş kimdir? DEM Parti Bolu Belediye Başkan adayı kim? DEM Parti Bolu adayı Birsen Bal ve Veli Saçılık kimdir? DEM Parti Bitlis Belediye Başkan adayı kim? DEM Parti Bitlis adayı Sümeyye kızılkaya ve Enver Barin kimdir?
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title