DP'li Uysal: Türkiye'yi Sıkıştığı Yerden Kurtaracağız

DP'li Uysal: Türkiye'yi Sıkıştığı Yerden Kurtaracağız

DP'li Uysal: Türkiye'yi Sıkıştığı Yerden Kurtaracağız
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Politika

DP Genel Başkanı Gültekin Uysal, "Türkiye'yi sıkıştığı yerden feraha çıkarma işi bizlerin iradesi olacaktır." dedi.

İZMİR (İHA) – Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal, "Türkiye'yi önümüzdeki günlerde daha da sıkışmış bir hal alacağını da bilerek sıkıştığı yerden feraha çıkarma işi bizlerin iradesi olacaktır" dedi.

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal, Ödemiş'te partilileriyle bir araya geldi. DP Genel Başkanı Gültekin Uysal, yaptığı konuşmada, "Partimiz kurulduktan sonra hiçbir zaman çiftçimizin, esnafımızın hakkını yememiş iktidar gücünü kendine kullanmamış milletine hizmet etmiş bir partidir. Biz kadirşinas ve mütevazı bir hareketiz. Bugüne kadar Demokrat Parti'nin yaptığı hizmetleri bugünden sonra tekrar yapacağız. Bugün birileri hak etmedikleri yerde, 'Bizden önce ne yapıldı ki?' diyor. Menderes'i Özal'ı tanımazlıktan geliyor. Dönün aynaya bakın ülkemizden özür dileyin. Demokrat Parti olarak Türkiye'yi önümüzdeki günlerde daha da sıkışmış bir hal alacağını da bilerek sıkıştığı yerden feraha çıkarma işi bizlerin iradesi olacaktır.

Bugün Türkiye gerçek gündemini konuşamıyor. Basının önünde siyah bir perde çekiyorlar. Bu perde aynı zaman da Türkiye'yi de karanlığa sürüklüyor. Bu anlamda hakikatleri bizler gün yüzüne çıkaracağız. Güzelim ülkemin güzelim toprakları ülkemize ve dünyaya yetecek kadar ürün üretirken samanı ithal eder hale geldik. İnsan dikseniz insanın yetişeceği bu topraklarda çiftçiyi yoksullaştırdılar, çiftçiye ayrılan fonları yok ettiler, o fonları dış güçlere nasıl aktaracağız diye arayış içine geçtiler ve ülkenin üretim de geldiği nokta sıfıra düşmüştür. Çiftçimize sırtında yük gören iktidarı şamarı bizim irademiz vuracaktır. Türkiye kendi sorununa çözmesi gereke bir ülke vatandaşı ile kavga eden bir iktidarın olduğu yerde bırakın sorun çözmeyi cumhuriyetten bahsedilemez. Bu ülke dünyaya yetecek bir ülke iken ülkemizin değerlerini peşkeş çeken iktidarı bir an önce alaşağı yapacağız. Faiz lobisine 442 trilyon aktaranlara milletimizin hesabını biz soracağız" dedi.

"DÜNYANIN EN PAHALI KARA PARÇASI ÜLKEMİZDİR"

"Sivil toplum örgütleri ile birlikte siyasi yapıyı tekrar inşa edeceğiz" diyen Uysal şöyle devam etti:

"Bu ülkede demokrasiyi tekrar biz kuracağız. Dünyanın en pahalı kara parçası ülkemizdir. Çanakkale'miz dünyalara bedeldir. Sözde demokrasi adına yürüttükleri barış sürecinde iktidarın maskesi düşmüştür. Millete dayatmalarla yapılan işlere karşı hür demokrat olarak bizler dur diyeceğiz.

Türkiye'nin olmazsa olmazı Demokrat Partidir. Terör istimara terör muammaya gelmez. Terörü bu ülkede sıfır noktasına çeken iktidar bizim geçmişteki iktidarımızdır. Bugün belli bir bölgemizi Barzani'ye getirerek etnik siyasi ortamın zeminini hazırlıyorlar. Türkiye'yi bölünmeye doğru sürüklüyorlar. Şivan Perver'e döktükleri gözyaşını bu ülkenin gencecik şehit olan çocuklarına dökmemişlerdir. Bunların hepsinin hesabını Demokrat Parti soracaktır. Milli güvenliğimizin teminatı demokrasidir. Demokrasinin teminatı da Demokrat Partidir bununda böyle bilinmesini isterim. Kürdistan terimini kullananlara sesleniyorum bu ülkenin adı bu ülkenin tapusudur. Bu ülke bölünmez Türkiye Cumhuriyetidir. Ege'de, Marmara'da, Güneydaoğu'da, Doğu Anadolu'da her yerde vatandaşımızı tekrar Demokratlar olarak kucaklayacağız."

Yerel seçimler öncesi İzmir ve ilçeleri için açıklama yapan DP İzmir İl Başkanı Aydoğan Karaoğlu da, "Yerel seçim süreci devam ediyor. İlçelerimiz de adaylarımız var. Yakın zaman da önümüzdeki haftalarda yapacağımız tanıtma toplantılarımız da adaylarımızı halkımıza kamuoyuna tanıtacağız. İzmir'de 1984'te olduğu gibi yeniden iktidar parti olmak istiyoruz" dedi.

DP Ödemiş İlçe Başkanı Mesut Akbay ise, "Partimizin trendi malum hak ettiği yerde partimizi görmek istiyoruz. Onun için bugün buradayız. Demokrat Parti Türkiye'nin olmazsa olmazıdır. Demokrat Partisiz demokrasiden bahsedilemez. 2. Dünya Savaşı'ndan sonra zor şartlar altında kurulan partimiz Türkiye'de birçok eser yapmış değerler bırakmıştır. Kısa zaman da partimizi hak ettiği yere taşımak ve iktidar olmak istiyoruz" dedi. - İZMİR

DP'li Uysal: Türkiye'yi Sıkıştığı Yerden Kurtaracağız
DP'li Uysal: Türkiye'yi Sıkıştığı Yerden Kurtaracağız
DP'li Uysal: Türkiye'yi Sıkıştığı Yerden Kurtaracağız

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Manşet Haberler

title