Doğuş Otomotiv Scania Satış Müdürü Harun Göktaş Açıklama
Haberler » Güncel » Haber

Doğuş Otomotiv Scania Satış Müdürü Harun Göktaş Açıklama

Doğuş Otomotiv Scania Satış Müdürü Harun Göktaş, EGR sistemli Euro 4 motoruna sahip araçları Scania müşterileri için değerlendirdi.

Doğuş  Otomotiv Scania Satış Müdürü Harun Göktaş Açıklama

Göktaş, EGR sistemi ile müşterilerine en uygun çözümü sunduklarını ve bugüne kadar 1000 adetin üzerinde EGR sistemli çekici satışı gerçekleştirdiklerini belirtti.

AB kriterleri çerçevesinde ülkemizde de uygulanmaya başlanan Euro normlarına Scania EGR sistemi ile cevap veriyor. Scania'nın EGR sistemli Euro 4 motorlu araçları ülkemizde satışa sunuldu. Kullanıcılarına hiçbir ekstra maliyet ve zaman kaybı yaşatmayan EGR sistemi hakkında açıklama yapan Doğuş Otomotiv Scania Satış Müdürü Harun Göktaş, bu sistem ile müşterilerine en doğru ürünü sunduklarını belirtti.

Göktaş yaptığı açıklamada "Çevreye duyarlılık konusunda otomotiv üreticileri motor teknolojilerinde SCR ve EGR olmak üzere 2 farklı yöntemi tercih ettiler. Scania ise her iki sistemi de araçlarında kullanmaktadır." dedi.

EGR sistemi hakkında bilgi veren Göktaş "EGR sisteminin ana çalışma mantığı egzoz gazını yanma odasına kontrollü biçimde geri göndererek yanma verimini artırmak ve çıkan egzoz gazının içindeki zararlı bileşenleri azaltmaktır. Sistemde, silindir içindeki yanma sıcaklığının azaltılması için silindir içerisindeki oksijen miktarı azaltılır. Oksijen miktarı da silindire giren havaya egzoz gazları gönderilerek azaltılır. Bu yolla egzoz gazları içindeki Nitrojen Oksit (NOx) miktarı azaltılır, yani istenen emisyon değeri herhangi bir ilave madde kullanımına gerek kalmadan sağlanmış olur" şeklinde açıkladı.

SCR sisteminin AdBlue katkı maddesi kullanma zorunluluğu getirdiğini; ama EGR sisteminde böyle bir gereksinim olmadığını belirten Göktaş, "EGR sisteminde, tıpkı senelerdir olduğu gibi, araca koymanız gereken tek şey yakıttır. İlave herhangi bir madde kullanımı söz konusu değildir." dedi.

Ülkemize en uygun sistemin EGR olduğunu belirten Scania Satış Müdürü Harun Göktaş, "Müşterilerimize en doğru ürünü sunuyoruz. Çünkü Türkiye genelinde ve Avrupa haricinde kalan Rusya-Irak-İran-Suriye-Türki Cumhuriyetler benzeri yurt dışı ülkelere taşımacılık yapan tüm müşterilerimizin en genel çalışma şartları, uygun olmayan yakıt, zorlayıcı olmayan emisyon sınırları (Euro1-2-3 ) ve ideal olmayan hava-yol koşullarını barındırmaktadır. Türkiye içinde ve Türkiye'nin doğusuna çalışan bu grup müşteriler için en uygun çözüm ek madde gereksinimi olmayan EGR sistemini kullanan Euro 4 araçlardır. Bugüne kadar 1000 adetin üzerinde EGR sistemli çekici sattık ve hep müşterilerimizden olumlu geri dönüşler aldık." açıklamasında bulundu.

Doğuş Otomotiv, Scania ile Türk nakliyecisine bir ticari araçtan çok, bazen bir yardımcı, bazen bir yol arkadaşı, bazen de sıcak bir yuva sunarken, kullanıcılarına sunduğu en basit ve pratik sistem olarak dikkat çeken EGR sistemli Euro 4 motoruna sahip araçları ile de çözüm ortağı olmaktadır.