"Mabedlere gösterilen saygısızca tutum asla kabul edilemez" - Haberler
Haberi Paylaş

"Mabedlere gösterilen saygısızca tutum asla kabul edilemez"

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Güney Kıbrıs Rum Kesiminde bulunan Larnaka Büyük Camii'ne yönelik gerçekleştirilen saldırıyı kınayarak, "Mabedlere ve kutsal değerlere karşı gösterilen bu saygısızca tutum asla kabul edilemez. " dediDiyanet İşleri Başkanı Prof. Dr.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Güney Kıbrıs Rum Kesiminde bulunan Larnaka Büyük Camii'ne yönelik gerçekleştirilen saldırıyı kınayarak, "Mabedlere ve kutsal değerlere karşı gösterilen bu saygısızca tutum asla kabul edilemez. " dedi

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Güney Kıbrıs Rum Kesiminde bulunan Larnaka Büyük Camii'ne yönelik gerçekleştirilen saldırıyı kınayarak, "Mabedlere ve kutsal değerlere karşı gösterilen bu saygısızca tutum asla kabul edilemez. " dedi.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamada, Güney Kıbrıs Rum Kesiminde bulunan Larnaka Büyük Camii'ne karşı yapılan saygısızlığı kınadı.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Güney Kıbrıs Rum Kesiminde bulunan Larnaka Büyük Camii'ne yönelik gerçekleştirilen saldırıyı şiddetle kınıyorum.

İnancımıza göre mabedlerin dokunulmazlığı vardır. Mabedlere ve kutsal değerlere karşı gösterilen bu saygısızca tutum asla kabul edilemez.

Müslümanları ve İnsanlığın ortak değerlerini hedef alan bu saldırgan tutumun sorumlularının bir an önce tespit edilerek, yargıya sevk edilmesini bekliyoruz. "

Güney Kıbrıs Rum Kesiminde bulunan Larnaka Büyük Camii'ne yönelik gerçekleştirilen saldırıyı şiddetle kınıyorum. pic. twitter. com/YkiVH7XcIC

— Prof. Dr. Ali Erbaş (@DIBAliErbas) December 6, 2021

 Mabedlere gösterilen saygısızca tutum asla kabul edilemez

Habermetre - Son Dakika Haberleri

Diyanet İşleri Başkanlığı, Kıbrıs Rum Kesimi, Ali Erbaş, Yerel, Toplum, Güncel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title