Dışişleri'nden, İsveç'te İslam düşmanı Rasmus Paludan'ın Kuran-ı Kerim yakma provokasyonuna sert tepki - Haberler
Haberi Paylaş

Dışişleri'nden, İsveç'te İslam düşmanı Rasmus Paludan'ın Kuran-ı Kerim yakma provokasyonuna sert tepki

Demirören Haber Ajansı - Haberler | Güncel

Dışişleri Bakanlığı, Danimarka'dan İsveç'in Malmö kentine gelen İslam düşmanı Rasmus Paludan'ın ve yandaşlarının Kur'an-ı Kerim yakma provokasyonuna sert tepki gösterdi. Bakanlıktan yapılan açıklamada, "Kuran-ı Kerim'e yönelik çirkin tahriklerini en ağır şekilde kınıyoruz" denildi.

Dışişleri Bakanlığı, " Danimarka'dan İsveç'in Malmö kentine gelen İslam düşmanı ırkçı bir sözde siyasetçi ile yandaşlarının Kur'an-ı Kerim'e yönelik çirkin tahriklerini en ağır şekilde kınıyoruz" açıklamasını yaptı.

Bakanlık, İsveç'te İslam düşmanı Rasmus Paludan'ın ve yandaşlarının Kur'an-ı Kerimm yakma provokasyonuna ilişkin açıklama yaptı. Açıklamada, "Danimarka'dan İsveç'in Malmö kentine gelen İslam düşmanı ırkçı bir sözde siyasetçi ile yandaşlarının Kur'an-ı Kerim'e yönelik çirkin tahriklerini en ağır şekilde kınıyoruz. Söz konusu provokatif eylemler birlikte yaşama kültürüne ve Avrupa değerlerine de vurulmuş ağır bir darbedir.

"MÜSLÜMANLAR SON DÖNEMDE IRKÇI VE İSLAM KARŞITI TUTUMLARA MARUZ KALIYOR"

Avrupa'da yaşayan Müslümanlar son zamanlarda günlük yaşantılarında sistematik bir şekilde ayrımcı, ırkçı ve İslam karşıtı tutumlara maruz kalmaktadır. Kutsal Kitabımıza yönelik bu aşağılık eylem Müslümanların Avrupa'da maruz kaldıkları tehdidin geldiği boyutu gözler önüne sermesi bakımından ibret vericidir. İsveç makamlarının, Kur'an-ı Kerim'e yönelik tahrik içeren gösteriye izin vermemesine ve sözde siyasetçiye ülkeye giriş yasağı koymasına rağmen 28 Ağustos'ta aşırı sağcı parti mensupları kışkırtıcı eylemlerde bulunmaktan geri kalmamışlardır.

"İSVEÇ MAKAMLARININ EYLEMCİLERİ GÖZALTINA ALMASI DOĞRU BİR KARARDIR"

İsveç makamlarının, izinsiz gösteri yaparak, eylemcileri gözaltına alması doğru yönde atılmış bir adımdır. İsveç makamlarını, bundan sonraki süreçte de, ülkedeki Müslümanları provoke etmeye yönelik eylemlerde bulunanlara karşı gerekli her türlü tedbiri almaya davet ediyoruz" ifadeleri kullanıldı.

Demirören Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Yorumlar (1)
VATANDAŞ:BE KAFİR KÖPEK YÜZÜNDE İNSANLIK DENEN FITRATTAN YOKSUN HAYVAN SEN NASILBİR VARLIKSIN HAYVAN BİLE SENİN YAPTIĞINI YAPMIYOR BE GAFİL KÖPEKKKKKKKKKKKK Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title