Dinar Haberleri

Dinar haber, Dinar son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Dinar 4.8.2020
Gülistan Doku'nun bulunması için Uzunçayır Baraj Gölü'nün kısmen boşaltılması sürüyor
Birkaç gün içinde barajın suyunun istenilen seviyeye indirilmesi beklenen çalışma sonrası viyadük altındaki suyun da çekilmesiyle ekipler, Doku'yu arama çalışmalarına göl tabanında ve Dinar Deresi bölgesinde devam edecek.
Dinar 3.8.2020
Edirneli ciğerciler "çifte bayram" yaşadı
Edirne'yi Tanıtma ve Tava Ciğeri Kalite Koruma Derneği Başkanı Bahri Dinar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ciğercilerin yoğun mesaileriyle çifte bayram yaptıklarını söyledi.
Dinar 2.8.2020
ABD'nin Ankara Büyükelçisi Satterfield ve ailesi Edirne'nin tarihi alanlarını gezdi
Edirne'yi Tanıtma ve Tava Ciğeri Koruma Derneği Başkanı Bahri Dinar, Büyükelçi Satterfield'e saray tatlıları, eşi Elizabeth Fritschle'a da aynalı süpürge armağan etti.
Dinar 1.8.2020
Edirneli ustadan Kurban Bayramı'na özel tava ciğer tarifi
Edirne'yi Tanıtma ve Tava Ciğeri Kalite Kontrol Derneği Başkanı Bahri Dinar, vatandaşların kurbanlık danaların ciğerinden Edirne usulü tava ciğer yapabileceğini belirterek tarifini yaptı.
Dinar 30.7.2020
Selimiye Meydanı'ndaki mehteran konseri, vatandaşlardan ilgi gördü
Edirne'yi Tanıtma ve Tava Ciğeri Koruma Derneği Başkanı Bahri Dinar da konseri dinlemeye doyamadığını belirterek, "Dünyada eşi benzeri olmayan bir mekan burası.
Dinar 29.7.2020
İYİ Parti Isparta İl Başkanı ve 7 ilçe başkanı partideki görevlerinden istifa etti
Asıl olanın teşkilatlar olduğuna vurgu yapan Tandoğan, şöyle konuştu: "Teşkilatları yok sayanlar ve partimize kayyum ataması talebinde bulunanlarla yol yürüyemeyiz. Aylin Cesur, ülke gündemini şehit cenazesinde yaşanan skandalla uzun süre meşgul etmiş, Dinar'da yaşanan olayın Isparta İl Teşkilatının kendisine komplo kurduğunu söyleyecek kadar ileri gitmiştir.
Dinar 29.7.2020
Cezayir'de kurban pazarları karantina nedeniyle sanal ortama taşındı
Uleyvi, kurbanlık fiyatlarının 18 bin dinar ile 70 bin dinar (yaklaşık 100-400 dolar) arasında değiştiğini ifade etti.
Dinar 28.7.2020
Iraklı eski asker, komutanlarının Musul'dan kaçmasının faturasını tuk tuk şoförlüğü yaparak ödüyor
Fuad, "Gördüğünüz bu tuk tuk benim değil, bir kadından kiraladım ve günde kazandığım paranın yarısından fazlasını aracın sahibine veriyorum. İki gün önce 12 bin dinar (10 dolar) kazandım ve bunun sadece 2 bin dinarı bana kaldı onunla da ekmek aldım ve akşam çocuklarla çay ekmek yedik.
Dinar 23.7.2020
Kayıp Gülistan Doku'yu arama çalışmaları AA ekibince havadan görüntülendi
İl Emniyet Müdürlüğünün yanı sıra AFAD ekiplerince zaman zaman Uzunçayır Baraj Gölü ile göle su sağlayan Dinar deresinin Sarı Saltuk Viyadüğü mevkisinde yoğunlaştırılan çalışmalar, ekiplerce botlarla sürdürülüyor.
Dinar 22.7.2020
Afyonkarahisar'da bir mahalleye giriş çıkışlar sınırlandırıldı
Afyonkarahisar'ın Dinar ilçesinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında bir mahalleye giriş ve çıkışların sınırlandırıldığı bildirildi.
Dinar 22.7.2020
Kayıp Gülistan Doku'nun bulunması için Uzunçayır Baraj Gölü kısmen boşaltılıyor
AFAD, polis ve jandarma ekipleri, çeşitli sivil toplum kuruluşları, dalgıç polisler ve gönüllülerin, botlar, su altı görüntüleme cihazları, drone, helikopter, iz takip köpekleri desteğiyle aylardır sürdürdüğü arama çalışmaları özellikle genç kızın en son görüldüğü Dinar Deresi'ndeki Sarı Saltuk Viyadüğü çevresi ile bu derenin su sağladığı Uzunçayır Baraj Gölü'nde yoğunlaştırıldı.
Dinar 22.7.2020
Gülistan, tahliye edilmeye başlanan baraj gölünde aranıyor
Gülistan, tahliye edilmeye başlanan baraj gölünde aranıyor TUNCELİ - Tunceli'de 200 gün önce kaybolan üniversite öğrencisi Gülistan Doku, Uzunçayır Baraj Gölü'nde su tahliyesi ile tekrar aranmaya başlandı. Munzur Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümü 2'nci sınıf öğrencisi Gülistan Doku, 5 Ocak tarihinde kaldığı yurttan sabah saatlerinden ayrıldıktan sonra kendisinden bir daha haber alınamadı. Diyarbakır'da yaşayan ailesi, kaybolduğu gün Tunceli'ye gelerek, güvenlik güçlerine ihbarda bulundu. Bunun üzerine son görüntüsü ortaya çıkan Gülistan için, Uzunçayır Baraj Gölü üzerinde aylarca arama yapıldı sonuç alınmadı.Su üstü tarama çalışmaları devam ederken geçtiğimiz günlerde su altı araması durduruldu. Gülistan'ın bulunması için olayı ilk gününden beri takip eden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, acılı aileyi Ankara'ya davet ederek görüşme gerçekleştirdi. Görüşmede, Gülistan'ın arama çalışmalarının sürdürüldüğü Uzunçayır Baraj Gölü'nün boşaltılacağı kararlaştırdı. Pazartesi günü boşaltılamaya başlanan barajda bugün arama çalışmalarına start verildi. Tunceli'ye bugün gelen İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, " Hedefimiz mümkün olduğu köprünün etrafındaki barajı kurutarak, gözle de görülür bir şekilde sonuçlandırmaya gayret edeceğiz. Bu sebeple arkadaşlarımız teknik alanda çalışmaya başlarken, barajın fiilen boşaltılması için çalışma başlatıldı" dedi. Baraj seviyesinde düşüşler olduğunu belirten abla Aygül Doku " Pazartesi gününden beri su tahliye edilmeye başlandı. Suda hafif azalmaların ve hareketlilik olduğunu görüyoruz. Şuanda bu suda yüzeysel taramalar gerçekleştiriliyor. Biz bugün Gülistan'ın olmayışının 200'üncü günündeyiz. İlk günden beri burada ceset aramaya geliyorduk. 184'üncü gününde arama çalışmaları bitmişti bizi de İçişleri bakanı Süleyman Soylu Ankara'ya davet etti. Kendisiyle görüştüğümüzde cinayetten şüphelendiğimizi belirttik. Bakan bey, verilerin yüksek bir kısmı Gülistan'ın suda olduğunu gösteriyor dedi. Gülistan'ı arama çalışmaları durduruldu sorumuza da Dinar Köprüsü'nün altındaki suyu ve 200 metre aşağısındaki suyu da kurutalım su gittiğinde Gülistan orada mı değil mi belli olacak dedi.
Dinar 22.7.2020
Kayıp Gülistan Doku'nun bulunması için Uzunçayır Baraj Gölü kısmen boşaltılıyor
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD), İl Emniyet Müdürlüğü, askeri birimler, çeşitli sivil toplum kuruluşları, çeşitli illerden gelen dalgıç polisler ve gönüllülerin, botlar, su altı görüntüleme cihazları, drone, helikopter, iz takip köpekleri desteğinde aylardır sürdürdüğü arama çalışmaları özellikle genç kızın en son görüldüğü Dinar deresi üzerindeki Sarı Saltuk Viyadüğü çevresi ile bu derenin su sağladığı Uzunçayır Baraj Gölü'nde yoğunlaştırıldı.
Dinar 22.7.2020
Devlet 200 gündür kayıp olan üniversite öğrencisi Gülistan Doku için seferber oldu
İlk değerlendirmelerde, Doku'nun en son Uzunçayır Baraj Gölü'nün su tutmasıyla dolan Dinar Deresi üzerindeki Sarı Saltuk Viyadüğü üzerinde görüldüğünün belirlenmesiyle İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekipleri ve kente gelen arama kurtarma ekiplerince baraj gölü ve göle su sağlayan Dinar Deresi ile çevrelerinde arama çalışması başlatıldı.
Dinar 21.7.2020
Edirne esnafı Ayasofya'da 1,5 ton helva dağıtmak istiyor
Edirne'yi Tanıtma ve Tava Ciğer Kalite Kontrol Derneği Başkanı Bahri Dinar ile şekerlemeci Arif Meriç, Ayasofya'nın yeniden ibadete açılması dolayısıyla Selimiye Camisi yakınındaki Fatih Sultan Mehmet Han heykeli önünde vatandaşlara deva-i misk helvası ikram etti.
Dinar 21.7.2020
Son dakika haberi | Dinar Belediyesi asfalt çalışmalarına başladı
Gelen son dakika haberlerine göre Dinar Belediyesi, ilçede sıcak asfalt çalışmalarına başladı.
Dinar 20.7.2020
Tunceli'de 198 gündür haber alınamayan Gülistan Doku'yu arama çalışmaları sürüyor
İl Emniyet Müdürlüğünün yanı sıra İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekiplerince zaman zaman Uzunçayır Baraj Gölü ile göle su sağlayan akarsuyun bulunduğu Dinar Köprüsü mevkisinde yoğunlaştırılan ve dalgıçlar, arama kurtarma köpekleri ve botların desteğinde günlerdir sürdürülen çalışmalarda Doku'ya ulaşılamadı.
Dinar 20.7.2020
DHA YURT ÖZEL GÜNDEMİ -TEKRAR
Kayıp Gülistan için baraj boşaltılacak TUNCELİ'de 5 Ocak'tan bu yana kayıp olan üniversite öğrencisi Gülistan Doku'nun ailesi, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile görüştü. Abla Aygül Doku, "Bakan Soylu, Dinar Köprüsü çevresindeki bütün suyun kurutulacağını ve bu sürecin 15 gün içinde tamamlanacağını bize söyledi" dedi.
Dinar 20.7.2020
Son dakika haberi... DHA YURT ÖZEL GÜNDEMİ
Kayıp Gülistan için baraj boşaltılacak TUNCELİ'de 5 Ocak'tan bu yana kayıp olan üniversite öğrencisi Gülistan Doku'nun ailesi, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile görüştü. Abla Aygül Doku, "Bakan Soylu, Dinar Köprüsü çevresindeki bütün suyun kurutulacağını ve bu sürecin 15 gün içinde tamamlanacağını bize söyledi" dedi.
Dinar 18.7.2020
Kapıkule'de gurbetçilere "tatlı karşılama"
Edirne'yi Tanıtma ve Tava Ciğer Kalite Kontrol Derneği Başkanı Bahri Dinar ile derneğin yönetim kurulu üyesi şekerlemeci Arif Meriç, Kapıkule'den Türkiye'ye giriş yapan gurbetçilere kolonya tuttu ve badem ezmesi ikram ederek, "hayırlı yolculuklar" diledi.
Dinar 17.7.2020
Tunus'un Tatavin vilayetinde göstericiler petrol pompa istasyonunu kapattı
Anlaşma çerçevesinde, bölgede petrol ve doğal gaz çıkartan enerji şirketlerinin 2018 sonuna kadar bölge halkından 1500 kişiye istihdam sağlaması, hükümetin ildeki kalkınma fonuna yıllık 80 milyon dinar bütçe ayırması, Enerji Bakanlığı çerçevesinde faaliyet gösteren enerji şirketlerinde iş imkanı sağlanması öngörülmüştü.
Dinar 16.7.2020
Sokak köpeklerini zehirleyenler her yerde aranıyor
Afyonkarahisar'ın Dinar İlçe Kaymakamlığı, ilçesinde sokak köpeklerinin zehirlenerek telef edilmesinin ardından inceleme ve soruşturma başlattı.
Dinar 16.7.2020
Kuveyt'te dün gözaltına alınan eski milletvekili serbest bırakıldı
Yargı kaynaklarından alınan bilgiye göre, Başsavcılık, Duveyle'yi 1000 dinar (yaklaşık 3 bin 200 dolar) kefaletle serbest bıraktı.
İmsak04:19
Öğle13:09
İkindi16:59
Akşam20:12
Yatsı21:42
Haberler.com’un şehir sayfaları, Türkiye’nin 81 iline ait en güncel haberleri, gündeme dair fotoğrafları ve son dakika gelişmelerini bir arada sunuyor. Türkiye’nin tüm il, ilçe ve beldelerine ait politika, spor, genel kültür ve en yerel gelişmeleri okuyabileceğiniz Şehir Sayfaları’nda illere göre günlük hava durumu, namaz vakitleri ve sinema seans bilgilerine de ulaşabilirsiniz.
Şu an buradasınız: Dinar Haber, Dinar Son Dakika Haberleri - Haberler - Dinar haber sayfamızda Dinar haberleri okuyabilir, Dinar son dakika haberleri ve güncel Dinar gelişmelerini görebilirsiniz. Gülistan Doku'nun bulunması için Uzunçayır Baraj Gölü'nün kısmen boşaltılmas
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 5.8.2020 06:11:41. #1.14#
title