Terör Örgütü DHKP-C'nin Cezalandırıcısı Yakalandı

Terör Örgütü DHKP-C'nin Cezalandırıcısı Yakalandı

Haberler.com - Haberler | Güncel

DHKP-C adına birçok cezalandırma, tehdit, darp olayları ile korsan gösterilere katıldığı iddia edilen V.K gözaltına alınarak tutuklandı.

DHKP-C terör örgütünün cezalandırıcısı olarak belirlenen V.K. İstanbul'da yakalandı. İstihbarat ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin, 11 Mayıs 2016 günü Sultangazi Gazi Mahallesi'nde 7-8 kişilik örgüt üyelerinin bir vatandaşın evinin basılarak tehdit ve darp edilmesi, 16 Haziran 2016 günü, aynı ilçede Yunus Emre Mahallesi'nde 20-25 kişilik örgüt üyelerince bir vatandaşın evinin basılarak darp edilmesi ve evine zarar verilmesi, 21 Haziran 2016 günü aynı ilçede 10-15 kişilik örgüt üyelerince bir kişinin aracının önü kesilerek tehdit edilmesi ve silahlı saldırıda bulunulması ve 2016 yılı 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nde şüphelenilen bir araç içerisinde 39 molotof kokteyli ve örgütsel materyal bulunması olayları ile ilgili yaptığı çalışmada, V.K'nın bütün bu olaylara karıştığı belirlendi.

BİR ÇOK OLAYDA ADI GEÇİYOR

V.K ile ilgili yapılan araştırmada, V.K'nın örgütün Sultangazi alan yapılanması içerisinde sorumlu olarak faaliyet yürüttüğü, milis güçleri arasında aktif rol aldığı, örgüt adına birçok cezalandırma, tehdit, darp ve korsan gösterilere katıldığı belirlendi.

TUTUKLANDI

Yapılan tespitlerin ardından, Terörle Mücadele Operasyon Timleri ve Özel Harekat Timleri Sultangazi'deki adrese düzenlediği operasyonda V.K gözaltına alındı. V.K emniyetteki sorgusunun ardından çıkarıldığı adli merciler tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Terör Örgütü DHKP-C'nin Cezalandırıcısı Yakalandı
Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title