Dha Yurt: Rus Büyükelçisi Karlov' A Suikast Düzenleyen Polis Memurunun Ailesi Serbest - Haberler
Haberi Paylaş

Dha Yurt: Rus Büyükelçisi Karlov' A Suikast Düzenleyen Polis Memurunun Ailesi Serbest

Demirören Haber Ajansı - Haberler | Güncel
Dha Yurt: Rus Büyükelçisi Karlov' A Suikast Düzenleyen Polis Memurunun Ailesi Serbest

DHA YURT: RUS BÜYÜKELÇİ KARLOV' A SUİKAST DÜZENLEYEN POLİS MEMURUNUN AİLESİ SERBESTRUSYA Büyükelçisi Andrey Karlov'a yönelik suikastla ilgili yürütülen soruşturmada, Söke'de gözaltına alınan polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş'ın aile üyesi olan 6 kişi ifadelerini verdikten sonra savcının...

DHA YURT: RUS BÜYÜKELÇİ KARLOV' A SUİKAST DÜZENLEYEN POLİS MEMURUNUN AİLESİ SERBEST

RUSYA Büyükelçisi Andrey Karlov'a yönelik suikastla ilgili yürütülen soruşturmada, Söke'de gözaltına alınan polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş'ın aile üyesi olan 6 kişi ifadelerini verdikten sonra savcının talimatıyla emniyetten serbest bırakıldı.Ankara'da katıldığı resim sergisinde Rus Büyükelçisi Andrey Karlov'a silahlı saldırı düzenleyen kendisi de öldürülen polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş'ın ailesine ile bağlantılarına yönelik İzmir ve Aydın'daki soruşturmaya devam edildi. Aydın Söke'de yapılan ilk operasyonda polis memurunun babası İsrafil Altıntaş, annesi Hamidiye Altıntaş, üvey kız kardeşi Seher Altıntaş ile dayıları Hüseyin Furuncu, dayısının eşi Sevinç Furuncu ve diğer dayısı Hasan Furuncu, gözaltına alındı. İzmir'de yürütülen operasyonda da, polisin Rüştü Ünsal Polis Meslek Yüksek Okulu'nda okuduğu 2012 ile 2014 yıllarında, bağlantıda bulunduğu kişilere operasyon yapıldı. O zaman okulun yemekhanesinde görev yapan ancak FETÖ üyelerinin de abisi durumundaki Süleyman Ergen'in de aralarında bulunduğu 6 kişi yakalandı. Gözaltına alınanlar arasında polislerinde bulunduğu ifade edildi.

EMNİYETTEN SERBESTLER

Polis memurun babası İsrafil Altıntaş, annesi Hamidiye Altıntaş, üvey kız kardeşi Seher Altıntaş ile dayıları Hüseyin Furuncu, dayısının eşi Sevinç Furuncu ve diğer dayısı Hasan Furuncu'nun sorguları Aydın Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nde yaklaşık üç gün sürdü. Gece yarısı ifadeleri tamamlanan ve olaydan haber dar olmadıklarını söyleyen aile üyeleri, savcının talimatıyla serbest bırakıldı. Ailenin gece yarısı amniyetten ayrıldığı öğrenildi. İzmir'deki 6 kişinin ifade işlemlerinin sürdüğü açıklandı.

SÖKE(AYADIN)DHA

Demirören Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Haberi Kaydet
title