Dermirdere Köyünde "Cami-Okul-Mahalle" Buluşması

Dermirdere Köyünde "Cami-Okul-Mahalle" Buluşması

27.11.2013 10:16 | Son Güncelleme: 27.11.2013 10:16
Dermirdere Köyünde

Ödemiş'in Demirdere Köyü Camii'nde geçtiğimiz cuma günü cami, okul ve mahalle buluşması yapıldı.
Muharrem ayı çerçevesinde birlik ve beraberliğin daha da perçinlenmesi için Demirdere Köyü Muhtarı Muammer Kırıcı ile Cami İmam Hatibi Yusuf...

Ödemiş'in Demirdere Köyü Camii'nde geçtiğimiz cuma günü cami, okul ve mahalle buluşması yapıldı.

Muharrem ayı çerçevesinde birlik ve beraberliğin daha da perçinlenmesi için Demirdere Köyü Muhtarı Muammer Kırıcı ile Cami İmam Hatibi Yusuf Gürbüz köy meydanında aşure pişirip okul öğrencileri ile köy sakinlerine ikram etti.

Düzenlenen etkinliğe Ödemiş Kaymakamı Abdullah Dölek, Ödemiş Müftüsü Mustafa Bilgiç, çevre köylerde görev yapan din görevlileri ile köy halkı katıldı.

Müftü Mustafa Bilgiç Cuma namazında Muharrem ayı ve aşure ile ilgili vaaz verdi. Bilgiç, cuma hutbesinde ise eğitim ve öğretimin önemine işaret ederek tüm öğretmenlerin öğretmenler gününü kutladı.

"KADINLAR DA CUMA NAMAZINA KATILSIN"

Bilgiç sözlerine şöyle devam etti: Cuma günlerinde kadınlarımızı da alıp camilere gelerek yapılan vaaz ve okunan hutbelerden istifa ettirelim. Namazlarını camide kılsınlar. Teravih namazlarına gelen bayanlarımız neden Cuma namazlarına gelmiyorlar. Çocuklarımızı, eşlerimizi de alarak Cuma namazlarına katılalım. Çocuklarımızı ve bizleri şekillendiren kadınlarımızdır. Onların gelişim konusunda engel olmayın. Kabeye gittiğinizde kadınlar, çocuklar ve yetişkinler aynı yerde namaz kılarlar. Camilerimizin müştemilatını da kadınların rahat abdest alması ve namazlarını rahat kılabilmeleri için uygun duruma getirmeye çalışıyoruz"

Kaymakam Abdullah Dölek, Demirdere Köyünün çok güzel bir köy olduğunu, köy sakinlerinin çok çalışkan ve üretken olduğunu, öğrencilerinin ise başarılı olduğunu ifade ederek öğrencilere hitaben, "Sizlerden ileride Vali, Kaymakam ve idareciler çıkacak, hedefinizi büyük tutun" dedi ve öğrencilere derslerinde üstün başarılar diledi. Köyde ikamet eden kadınlar ve çocuklar da Cuma namazına giderek Muharrem ayı ve aşure ile ilgili hutbeyi dinlediler. Düzenlenen etkinlikte 1000 kişiye aşure ikram edildi. - İZMİR

Dermirdere Köyünde 'Cami-Okul-Mahalle' Buluşması
Dermirdere Köyünde 'Cami-Okul-Mahalle' Buluşması
Dermirdere Köyünde 'Cami-Okul-Mahalle' Buluşması

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler

title