Ardahan'da Dağın Eteğine Yansıyan Atatürk Silüeti İlgi Çekiyor - Haberler
Haberi Paylaş

Ardahan'da Dağın Eteğine Yansıyan Atatürk Silüeti İlgi Çekiyor

AA - Haberler | Yerel
Ardahan'da Dağın Eteğine Yansıyan Atatürk Silüeti İlgi Çekiyor

Ardahan'ın Damal ilçesinin Ata Mahallesinde, Karadağlar'ın eteğine yansıyan Atatürk silueti ilgi çekiyor.

Damal ilçesinin Ata Mahallesi'nde Karadağlar'ın eteğine yansıyan Atatürk silüeti ilgi çekiyor.

Vali Ahmet Deniz ile beraberindeki grup, bölgeye giderek, Atatürk silüetini izledi.

Manzaradan etkilendiğini söyleyen Deniz, havanın açık olduğu zamanlarda gölgenin izlenmeye değer bir doğa olayı olduğunu kaydetti.

Deniz, bu görüntünün çok anlamlı olduğunu belirterek, "Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Damal ilçemizdeki silüeti gerçekten çok net bir şekilde gözüküyor. Türkiye'nin değişik bölgelerinde vatandaşlarımız 10-15 dakika da olsa silüeti görmek için buraya geliyor. Tabii önemli olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün bize göstermiş olduğu gelişmiş, kalkınmış Türkiye'yi hep beraber daha fazla çalışarak, daha fazla üreterek Türkiye'yi bir yere getirmek hepimizin amacı ve gayesi. Bende ilk defa gördüm gerçekten heyecanlandım. Çok net bir şekilde görülüyor silüet" dedi.

Damal Kaymakamı Abdurrezzak Canpolat da silüetin temmuz ayının sonuna kadar net bir şekilde görülebileceğini anımsatarak, yerli ve yabancı turistleri bölgeye davet etti. - Ardahan

AA - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title