Civan Haco'ya Canlı Yayında Açıkça Soruldu: Hülya Avşar'a Aşık Oldun mu?

Civan Haco'ya Canlı Yayında Açıkça Soruldu: Hülya Avşar'a Aşık Oldun mu?

Erbil merkezli yayın yapan Rudaw TV'ye konuk olan Kürt müziğinin en önemli isimlerinden Civan Haco, "Hülya Avşar'a aşık oldunuz mu?" şeklindeki bir soruya "Olmadım" yanıtını verdi.

Kürt müziğinin en önemli isimlerinden Civan Haco, Erbil merkezli yayın yapan Rudaw TV'ye konuk oldu. Türkiye'ye ilk olarak 2003 yılında gelerek Batman'da konser verdiğini anlatan Civan Haco, Hülya Avşar'la ilgili çok konuşulacak bir itirafta bulundu.

"ÇÖZÜM SÜRECİ YENİDEN BAŞLASIN"

Çözüm sürecinin yeniden başlaması gerektiğini belirten Haco, "Şu anda bunu tekrarlamam mümkün değil. Çünkü çözüm sürecinin bitmesi ile bölgede yeniden sıkıntılar yaşanıyor. Sorunların çatışma ve şiddet ile değil, konuşarak ve diyalog ile çözülmesinden yanayım ve çözüm sürecinin yeniden başlanmasını istiyorum" şeklinde konuştu.

"HÜLYA AVŞAR'A AŞIK OLMADIM"

Civan Haco, 2012 yılında Hülya Avşar ile yaptığı Kürtçe düet ve klibin hatırlatılması üzerine şu ifadelere yer verdi: "Hülya Avşar'a aşık olmadım. Ama Hülya Avşar iyi bir arkadaş, iyi bir dosttur. Onu seviyorum, çok muhterem bir dosttur. Birlikte düet yaptık ve klip çektik. Çok ses getiren bir klip oldu. 35 milyon gibi rekor bir sayıda izlenip dinlenilmiş."

Civan Haco, 2012 yılında Aşık Daimi'nin eseri 'Ne Ağlarsın'dan uyarlanan 'Esmer' şarkısında Hülya Avşar ile düet yapıp klibini çekmişti. Civan Haco, Türkiye'ye geldiğinde, Hülya Avşar'ın yaptığı televizyon programına da katılmıştı.