CHP'li Vekiller Elazığ'da

CHP'li Vekiller Elazığ'da

Elazığ’da, TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ın “laiklik” ile ilgili açıklamalarına ilişkin değerlendirmelerde bulunan CHP Ankara Milletvekili Şenal Sarıhan, “Dün akşam meclis başkanının şansız bir açıklaması oldu.

CHP'li Vekiller Elazığ'da

Elazığ'da, TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ın "laiklik" ile ilgili açıklamalarına ilişkin değerlendirmelerde bulunan CHP Ankara Milletvekili Şenal Sarıhan, "Dün akşam meclis başkanının şansız bir açıklaması oldu. Biz sadece laiklik değil demokrasi, özgürlükler, hukuk devleti olmak gibi tüm ilkelere sonuna kadar sahibiz" dedi.

CHP Ankara Milletvekili Şenal Sarıhan ve İstanbul Milletvekili Ali Özcan, çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere Elazığ'a geldi. İlk olarak, Vali Murat Zorluoğlu ziyaret eden vekiller, Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti'nde basın toplantısı düzenledi. Toplantıda konuşan Sarıhan, CHP'nin cumhuriyet değerleri üzerine kurulmuş bir parti olduğunu belirterek, "CHP, bu değerleri korumaya da devam etmektedir. Dün akşam meclis başkanının şansız bir açıklaması oldu. Anayasada herhangi bir şekilde laiklik ilkesinin yer almaması gerektiğini ve dinsel bir anayasa kurulması gerektiğini konusunda açıklaması oldu. Bu parti o kadar duyarlı ve ayaktadır ki daha ilk saniyede genel başkanımız bu konudaki düşüncelerini ifade ettiler. Laikliğin bizim ülkemizin var olma nedeni olduğu gibi halk içinde cumhuriyeti kuran bütün Türkiye Cumhuriyeti yurttaşları içinde temel hak ve ilke olduğunu ifade ettiler. Biz sadece laiklik değil demokrasi, özgürlükler, hukuk devleti olmak gibi tüm ilkelere sonuna kadar sahibiz. Sayısal olarak parlamentoda varlığımızın az olmasının elbette birtakım nedenleri vardır. Bunun kısa sürede telafi edileceği ve yeniden cumhuriyetin değerlerine sahip bir iktidar tarafından yönetilmeye başlandığı bir sürecin geleceği inancındayız" diye konuştu.

Elazığ'da gelecek sefer milletvekili bayrağını dikeceklerini vurgulayan CHP İstanbul Milletvekili Ali Özcan, "Bunun yanında ülkede de iktidar bayrağını dikeceğiz. Türkiye ve Elazığ rahatlayacak. Doğu ve Güneydoğu'da savaş bitecek ve barış gelecek. Ülkemiz rahatlayacak. Toplum rahat nefes alacak. Biz bunun öncüleriyiz. Gençler bizi izliyorlar. Bizi örnek alacaklar. Kendi ve çocuklarının geleceklerini güvence altına alacaklar" şeklinde konuştu.

Vekiller, toplantının ardından, sivil toplum kuruluşlarını ziyaret etti. - ELAZIĞ

Kaynak: İHA