CHP'li Vekilin "Edip Uğur'un Eşi Gözaltına Alındı" İddiasını Valilik Yalanladı

CHP'li Vekilin "Edip Uğur'un Eşi Gözaltına Alındı" İddiasını Valilik Yalanladı

CHP'li vekil Namık Havutça'nın Eski Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur'un eşiyle ilgili ortaya attığı "Uğur'un eşi 1 günlüğüne gözaltına alındı" iddiasını valilik yalanladı.

CHP'li Vekilin

CHP Balıkesir Milletvekili Namık Havutça'nın iddiası üzerine bazı haber sitelerinde Eski Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur'un eşinin 1 günlüğüne gözaltına alındığı yönünde çıkan haberlere valilikten yalanlama geldi.

VALİLİK, GÖZALTI İDDİASINI YALANLADI: BYÜK HAKSIZLIK

CHP Milletvekili Namık Havutça'nın iddiası üzerine bazı haber sitelerinde yayınlanan gözaltı haberiyle ilgili Balıkesir Valiliği'nden açıklama geldi.

Valilik sitesindeki açıklamada, "Bugün bazı haber sitelerinde yayınlanan, CHP Balıkesir Milletvekili Namık Havutça'nın iddia ettiği Balıkesir Büyükşehir eski Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur'un eşinin 1 gün süre ile gözaltına alındığına dair haberler kesinlikle gerçeği yansıtmamaktadır. Bu tür asılsız iddialar Ahmet Edip Uğur ve ailesini de rencide etmektedir. 7/24 üstün hizmet anlayışıyla görev yapan güvenlik güçlerimizi de zan altında bırakmak en büyük haksızlıktır. Sayın milletvekilimizin hayal ve dedikodu kaynaklı mesnetsiz ifadeleri sorumluluk anlayışı ile bağdaşmamaktadır. Güvenlik güçlerimiz moral bozucu bu ve buna benzer açıklamalara rağmen her zaman sorumluluk bilincini koruyarak görev yapmaya devam edecektir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur" denildi.

Kaynak: İHA