CHP'li Dudu: "Türkiye'nin Erken Seçime Değil İstikrarlı Hükümete İhtiyacı Var"

CHP'li Dudu: "Türkiye'nin Erken Seçime Değil İstikrarlı Hükümete İhtiyacı Var"

CHP'li Dudu: 'Türkiye'nin Erken Seçime Değil İstikrarlı Hükümete İhtiyacı Var'
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Politika

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Hatay Milletvekili Av. Mevlüt Dudu, “Türkiye’nin erken seçime değil istikrarlı bir hükümete ihtiyacı var” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Hatay Milletvekili Av. Mevlüt Dudu, "Türkiye'nin erken seçime değil istikrarlı bir hükümete ihtiyacı var" dedi.

CHP Hatay Milletvekili Av. Mevlüt Dudu, İskenderun Gazeteciler Cemiyeti'nde basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Koalisyonların tek başına iktidardan daha hayırlı olduğunu ifade eden Dudu, "Türkiye artık koalisyonlar dönemine girmiştir. Koalisyondan da korkmamak gerekir. Özellikle Türkiye gibi demokrasi kültürü çok fazla gelişmemiş ülkelerde koalisyonlar tek başına iktidarlardan daha hayırlıdır diye düşünüyorum. En azından koalisyon uzlaşma demek daha fazla demokrasi demektir. Böyle bir tabloyla karşı karşıyayız. Buradan bir hükümet bir koalisyon çıkarılması gerekiyor. Ama 7 Haziran seçimlerinden bu yana iki ayı aşkın bir süre geçti hala bir koalisyon seçeneği ortaya koyulabilmiş değil" diye konuştu.

CHP olarak seçim akşamından itibaren koalisyona son derece mantıklı yaklaştıklarını belirten Dudu, "Genel başkanımız yaptığı ilk açıklamasında çok sağduyulu hareket edeceğini ifade etti. Halen de o yolda yürüyoruz. Hiçbir seçeneğe de kapalı değiliz. Türkiye'nin erken seçime değil istikrarlı bir hükümete ihtiyacı var. Ekonominin geldiği nokta ortada" dedi. - HATAY

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Manşet Haberler

title