CHP'li Çiçek: "Nato'dan Eğer Çıkarsak Tekrar Girmemiz Mümkün Olmaz"

CHP'li Çiçek: "Nato'dan Eğer Çıkarsak Tekrar Girmemiz Mümkün Olmaz"

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Politika

CHP'li Çiçek: "NATO'dan eğer çıkarsak tekrar girmemiz mümkün olmaz"ANKARA - Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Dursun Çiçek, "NATO'dan eğer çıkarsak tekrar girmemiz de mümkün olmaz. Başta Ege ve Yunanistan'a karşı olan sorunlarımız olmak üzere çok daha zayıf duruma düşeriz" dedi.

CHP'li Çiçek: "NATO'dan eğer çıkarsak tekrar girmemiz mümkün olmaz"

ANKARA - Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Dursun Çiçek, "NATO'dan eğer çıkarsak tekrar girmemiz de mümkün olmaz. Başta Ege ve Yunanistan'a karşı olan sorunlarımız olmak üzere çok daha zayıf duruma düşeriz" dedi.

CHP'li Çiçek, TBMM'de basın toplantısı düzenledi. Çiçek, NATO tatbikatındaki skandalla ilgili olarak, "Bizim tahminimiz, Avrupa'da etkin olan terör örgütlerinin yönlendirmesiyle bu tür organizasyonlara ve tatbikatlara saplantılı girdiler olabilir. Ancak buradan NATO düşmanlığı, 'NATO'ya hayır, NATO'dan çıkalım' gibi söylemler aslında stratejik söylemlerdir. Öyle ayaküstü verilecek kararlar değildir. Bizim NATO'ya hangi süreçte, hangi nedenlerle girdiğimiz tarihte bellidir. Dolayısıyla coğrafyamız, dünyada bulunduğumuz yer değişmediği sürece bu şartlar da değişmez. Ayrıca ABD'nin hatalarını veya Norveçli iki personelin hatalarını bütün NATO'ya yüklemek ve karalamak uygun olmaz diye düşünüyorum eski bir kurmay subay olarak. NATO oy birliğiyle karar alan bir organizasyondur. Yıllardır bu durumunu, gücünü korudu. Bir ülke bile itiraz etse oradan karar çıkmaz. Eğer çıkarsak tekrar girmemiz de mümkün olmaz. Başta Ege ve Yunanistan'a karşı olan sorunlarımız olmak üzere çok daha zayıf duruma düşeriz" değerlendirmesini yaptı.

CHP'li Çiçek: 'Nato'dan Eğer Çıkarsak Tekrar Girmemiz Mümkün Olmaz'
CHP'li Çiçek: 'Nato'dan Eğer Çıkarsak Tekrar Girmemiz Mümkün Olmaz'
CHP'li Çiçek: 'Nato'dan Eğer Çıkarsak Tekrar Girmemiz Mümkün Olmaz'

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Manşet Haberler

title