CHP Karabük İl Kongresi

CHP Karabük İl Kongresi
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Karabük İl Başkanlığı kongresinde mevcut Başkan Bayram Karadağ güven tazeledi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Karabük İl Başkanlığı kongresinde mevcut Başkan Bayram Karadağ güven tazeledi.

Yenişehir Sinema Salonu'nda yapılan kongreye; CHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Zeki Gündüz, CHP Bartın Milletvekili Rıza Yalçınkaya, CHP Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk, CHP İstanbul Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt ve, Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir ile birlikte çok sayıda partili katıldı. Kongrede bir konuşma yapan CHP Bolu Milletvekili ve TBMM Katip Üyesi Tanju Özcan, "İçe dönük tartışmaları bir tarafa bırakalım, dışa dönük çalışmaya başlayalım" dedi.

Özcan, milletvekili olduğu Bolu'da il kongresini çarşaf liste ile yaptıklarını ancak bir çok ilde blok liste yapıldığını, her ikisinin de sonuçta aynı olduğunu, aralarında çok bir farkın bulunmadığını belirterek, "Önemli olan zihniyetimizi değiştirmek. Önemli olan çalışmalara samimi olarak katkı vermek. Partililer arasında delege olmayan, yönetici olmayan birinin çalışmalara katılması dahada makbuldür. İçe dönük tartışmaları bir tarafa bırakalım, dışa dönük çalışmaya başlayalım. Bende üzülüyorum Türkiye'nin muhtelif yerlerinde çeşitli kongrelerinde basit bir tartışmayı alıp ulusal televizyonlar günlerce 'CHP'nin şu kongresinde şu olaylar yaşandı' diyor. Bu bizi çok üzüyor. Dışa dönük çalışma azaldığı zaman içe dönük kavga başlıyor bizde. Bizim rakiplerimiz bu salonda değil. Bizim rakiplerimiz dışarıda" diye konuştu.

Konuşmaların ardından 2 adayın yarıştığı ve gergin anların yaşandığı kongrede, 124 delegeden 71 oy alan mevcut başkan Bayram Karadağ yeniden başkanlığa seçildi. Diğer aday Ahmet Ünsal ise 34 ay aldı. - KARABÜK

CHP Karabük İl Kongresi

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title