CHP'den Şehit Aileleri Derneğine Ziyaret

CHP'den Şehit Aileleri Derneğine Ziyaret

CHP'den Şehit Aileleri Derneğine Ziyaret
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bartın İl Başkanlığı, Bartın Şehit Aileleri ve Gazileri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğini ziyaret etti.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bartın İl Başkanlığı, Bartın Şehit Aileleri ve Gazileri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğini ziyaret etti.

Ziyarete, Milletvekili Rıza Yalçınkaya, CHP Bartın İl Başkanı Selim Karakaş,

CHP Kadın Kolları Başkanı Fatma Özcan ve parti yöneticilerini katıldı. Ziyarette konuşan CHP Bartın Milletvekili Rıza Yalçınkaya, "Sizler bizim baş tacımızsınız. Bu vatan uğruna canınız pahasına görevinizi en iyi şekilde yapan kişilersiniz. Dolayısıyla sizlerin hakkı ödenmez. Biz de bu önemli günde sizleri ziyaret ederek, gününüzü kutlamak istedik. Bu ülkenin bölünmez bütünlüğü hususunda şimdiye kadar görevini yapan silahlı kuvvetleri mensup arkadaşlarımız vatan için canlarını ortaya koydular. Bundan sonra aynı şekilde ve kararlılıkla bu görevlerini yerine getirecek arkadaşlarımızın var olduğuna yürekten inanıyoruz. Bir kez daha sizlere ve aramızdan ayrılıp ebediyete intikal eden değerli gazilerimizi ve şehitlerimizi minnetle anıyorum. Ruhları şad olsun diyoruz. Biz üzerimize düşen derneğinizle ilgili çalışmalarınızla ilgili ne görev verirseniz yapmaya hazırız" dedi.

CHP Bartın İl Başkanı Selim Karakaş ise, "Sizler bizim baş tacımızsınız. Bu ülke için can veren, bu ülke için gazi olan, Gazi Kemal Atatürk'ten beri ve toprağa verdiğimiz şehitlerimizin toprağı şad olsun. Şehitlerimize Allah'tan rahmet ve ailelerine sabır diliyoruz" dedi.

Ziyaretten ötürü duyduğu memnuniyeti dile getirip CHP örgütüne teşekkür eden Bartın Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Başkanı Hayrettin Gencel, "Öncelikle ziyaretinizden dolayı teşekkür ediyorum. Bu ülkenin toprakları üstünde yaşamanın bedelini defalarca ödemiş bir milletiz. İnanıyorum ki Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak bunu hisseden ve kendini gören insanlarımız mutlaka atalarımızın büyük zorluklarla bizlere emanet ettiği ülkeye sahip çıkacaktır. Terör meselesinde, Türkiye siyasetinde söz sahibi olan milletvekillerimizden başlayarak en aşağıdaki bireysel vatandaşımız üzerinde düşen sorumluluğu yerine getirerek, şehit ailelerini ve gazilerimiz rencide etmeyecek her türlü çözümde şehit aileleri olarak bizler her türlü desteği, hükümete ve muhalefete destek vermeye hazırız. Şehit ailelerini ve gazilerimizi üzecek hiçbir çözüme destek olmayacağımızı söylüyoruz. Suç işleyen kim olursa olsun yasalar çerçevesinde ceza almalıdır. Terör mutlaka amacına ulaşmak için bir şeyler yapacaktır. Biz Türkiye Cumhuriyetinin güçlü olduğunu biliyoruz" dedi.

Ardından karşılıklı sohbet edilerek fikir alışverişinde bulunuldu. - BARTIN

CHP'den Şehit Aileleri Derneğine Ziyaret

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title