CHP Çorum Milletvekili Köse Açıklaması

CHP Çorum Milletvekili Köse Açıklaması

CHP Çorum Milletvekili Köse Açıklaması
Anadolu Ajansı - Haberler | Yerel

CHP Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Tufan Köse, "Koalisyon kurma çalışmalarında yapıcı olmaya çalıştık, çözüm odaklı bir koalisyonun peşinde olduk" dedi.

CHP Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Tufan Köse, "Koalisyon kurma çalışmalarında yapıcı olmaya çalıştık, çözüm odaklı bir koalisyonun peşinde olduk" dedi.

Köse, CHP Bartın Milletvekili Muhammet Rıza Yalçınkaya ve Isparta Milletvekili İrfan Bakır ile partisinin Kırıkkale İl Başkanlığında basın toplantısı düzenledi.

CHP'nin kaybetme pahasına da olsa bir koalisyon hükümetinde yer almak için çaba sarf ettiğini belirten Köse, "7 Haziran akşamı"nda doğan umutların zaman içerisinde kendisini mutsuzluğa bıraktığını söyledi.

Köse, 7 Haziran sonrası Parti Meclisi'ni toplayarak 14 ilke oluşturduklarına değinerek, "Biz gerçekten ülkemizi dış politikada, ekonomide, sosyal politikalarda ve demokraside ileriye götürmek için bir hükümet kurmak istiyorduk. Yaklaşık 65 gün boyunca bu konuları herkese anlatmaya çalıştık. CHP'nin 8 Haziran-26 Ağustos tarihlerindeki bu hükümet kurma çalışmaları vatandaşlardan çok olumlu eleştiriler aldı. CHP'nin bu süreçte izlediği yapıcı politika, 'önce Türkiye'nin sorunları sonra biz' diyen politika bütün ülkede takdirle karşılandı. Koalisyon kurma çalışmalarında yapıcı olmaya çalıştık, çözüm odaklı bir koalisyonun peşinde olduk. Yeniden seçime gidilmesini istemedik. Türkiye'nin acil çözüme kavuşması gereken sorunlarının üzerinde durmaya çalıştık" diye konuştu.

Köse, 2015'in boş geçtiğini savunarak, 2016'nın da boş geçmemesi gerektiğini ifade etti.

Köse, CHP'nin 1 Kasım'da tek başına iktidar olacağını söyledi.

Yalçınkaya da 7 Haziran'da yapılan genel seçim sonrasında yaşanan süreçleri anlatmak için parti genel merkezi tarafından 131 CHP milletvekilinin kendi bölgeleri dışında görevlendirildiğini kaydetti.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title