CHP Atatürk Anıtına Çelenk Koydu

CHP Atatürk Anıtına Çelenk Koydu
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel

CHP Bartın İl Başkanlığı 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla Atatürk anıtına çelenk koydu.

CHP Bartın İl Başkanlığı 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla Atatürk anıtına çelenk koydu.

Çelenk koyma törenine, CHP Bartın Milletvekili Rıza Yalçınkaya, CHP Bartın İl Başkanı Selim Karakaş, CHP Bartın Kadın Kolları Başkanı Fatma Özcan ve parti teşkilatı katıldı.

Törende istiklal marşı ve saygı duruşunun ardından açıklamada bulunan CHP Bartın İl Başkanı Selim Karakaş, önemli bir günde çelenk koymanın ve izin almanın zorunlu hale geldiğini belirtti. Başkan Karakaş, "30 Ağustos Türk halkının uyandığı, emperyalizme başkaldırdığı ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ya istiklal, ya ölüm diyerek ulus egemenliğine dayanan, tam bağımsız bir devlet kurma kararını yaşama geçirdiği ulusal kurtuluş savaşımızı muhteşem bir zaferle taçlandırıldığı bir gündür. Böylesine önemli bir günde atamızı anmak ona çiçek sunmak maalesef izin alınması zorunlu ama izin verilmeyen bir eylem haline getirilmiştir. Geçtiğimiz 19 Mayıs töreninde olduğu gibi bugün de Bartın Valiliği'ne vermiş olduğumuz dilekçeye AK Parti hükümetinin değiştirmiş olduğu ulusal ve Resmi Bayramlar Tören ve Kutlamalar Yönetmeliği' ve İçişleri Bakanlığı iller idaresi genel müdürlüğünün yazıları gerekçe gösterilerek 'Ulusal ve resmi bayramların kutlanmasından önce anıtlara konulacak çelenk sayısının artırılmasının mümkün olmadığı ifade edilerek anıta çelenk sunmamıza izin verilmemiştir. Bütün bu engellemelere rağmen çelengimizi sunmak üzere Atatürk'ün huzurundayız"dedi.

Basın açıklamasının ardından parti üyeleri bir ile bir araya gelinerek hatıra fotoğrafı çektirildi. - BARTIN

CHP Atatürk Anıtına Çelenk Koydu

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title