Cerablus Haberleri

Cerablus haber, Cerablus son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Cerablus - 23.08.2021
Son dakika haberi... Suriye'nin Azez ilçesinde bombalı terör saldırısında 3 sivil yaralandı
Tel Rıfat ve Münbiç bölgelerinde işgalini sürdüren YPG/PKK, sık sık Bab, Azez, Cerablus ve Afrin bölgelerini hedef alarak terör eylemleri düzenliyor.
Cerablus - 22.08.2021
Türkiye, Fırat Kalkanı Harekatı'yla terörden temizlediği bölgelerde sağlık hizmetleriyle halka derman oluyor (1)
ÖMER KOPARAN/ETHEM EMRE ÖZCAN - Türkiye'nin Suriye'de terör örgütü DEAŞ'a karşı Fırat Kalkanı Harekatı'nı başlatılmasının üzerinden 5 yıl geçerken, insani yardım kapsamında Türkiye'nin sağladığı sağlık hizmetleri bölge halkının yaralarını sarıyor. Türkiye'nin, Birleşmiş Milletler Sözleşmesi'nin 51'inci maddesinden kaynaklanan meşru müdafaa hakkı kapsamında, güvenliğini tehdit eden terör örgütü DEAŞ başta olmak üzere Suriye'nin kuzeyinde mevcut teröristleri etkisiz hale getirmek ve sınır güvenliğini sağlamak için 24 Ağustos 2016'da başlattığı Fırat Kalkanı Harekatı 5. yılını geride bırakıyor. Teröristlerden arındırılan bölgelerde hayatın normalleştirilmesi, insani ve teknik yardım kapsamında ihtiyaç duyulan sağlık hizmetlerinin sunulması ve Suriye'den Türkiye'ye hasta sevkini asgariye indirmek amacıyla Sağlık Bakanlığı faaliyetler yürütüyor. Hayatın normale dönmesi için sağlık, eğitim ve hizmet alanlarında Türkiye'nin yoğun katkıları sayesinde bölgenin nüfusu 2 milyonu buldu. Terörden arındırılan bölgelerde insani yardım amacıyla ifa edilen sağlık hizmetlerinin koordinasyonu, personel görevlendirmesi, faaliyetlerin takibi ve raporlanması Sağlık Bakanlığı adına Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü tarafından yapılıyor. Halihazırda Fırat Kalkanı Harekatı, Zeytin Dalı Harekatı ve Barış Pınarı Harekatı bölgelerinde 9 hastane, 1 ağız ve diş sağlığı merkezi, 5 dispanser, 62 sağlık ocağı ve 3 mobil sağlık ünitesiyle bölge halkına hizmet sunuluyor. Hastaların kendi vatanlarında tedavi edilebilmesi için sağlanan sağlık imkanları sonucunda milyonlarca kişi muayene, ameliyat ve yataklı tedavi hizmetlerinden yararlandı. Sağlık hizmetlerine öncelik verildi Türkiye'nin 24 Ağustos 2016'da terör örgütü DEAŞ'a karşı başlattığı Fırat Kalkanı Harekatı'yla kurtarılan yerleşimlerin tümüne sağlık hizmetleri ulaştırılıyor. Bu kapsamda, Kilis ve Gaziantep illerinin karşısında Suriye topraklarında yer alan Çobanbey beldesi ile Azez ve Bab ilçelerinde 200'er yataklı, Mare beldesi ve Cerablus ilçesinde 75 yataklı olmak üzere 5 hastane bölge halkına sağlık hizmet faaliyetlerini yürütüyor.
Cerablus - 22.08.2021
Haftanın tarihine bakış
2016- TSK Müşterek Özel Görev Kuvveti ve Koalisyon Hava Kuvvetleri tarafından Suriye'nin Halep kentine bağlı Cerablus bölgesinin terör örgütü DEAŞ'tan temizlenmesi amacıyla "Fırat Kalkanı" harekatı başlatıldı.
Cerablus - 09.07.2021
Son dakika haberleri! Cerablus'ta 14 branşta hasta kabul edecek hastanenin ek poliklinik binası açıldı
Edinilen son dakika haberine göre Gaziantep Valiliği İnsani Yardım Koordinasyon Merkezi ile CARE İnternational Türkiye Temsilciliği iş birliğinde, Suriye'nin Cerablus kentinde yapılan ve 14 branşta hasta kabul edecek Cerablus Hastanesi Ek Poliklinik Binası hizmete açıldı.
Cerablus - 28.06.2021
Son dakika haber | Suriye'de YPG/PKK'lı teröristlerin, askeri muhaliflerin cephe hattına sızma girişimi engellendi
Halep ilinin Münbiç ilçesindeki YPG/PKK'lı teröristler, Fırat Kalkanı Harekatı'yla terörden temizlenen Cerablus ilçesine bağlı Gandura beldesinin güneyindeki Mahsenli ve Cat bölgelerindeki cephe hattına sızma girişiminde bulundu.
Cerablus - 17.06.2021
"3 Bin 200'Ün Üzerinde Bombalı Eylem Engellendi"
TÜRKİYE SAMİMİ OLARAK TERÖRLE MÜCADELE EDEN ÜLKELERİN BAŞINDA GELİYOR Türkiye'nin samimi olarak terörle mücadele eden ülkelerin başında geldiğini ifade eden Gül, "Bizim burada olma amacımız biliyorsunuz bir kısmında DAEŞ bir kısmında PYD'nin burada bir devletçik oluşturma niyeti vardı. Dolayısıyla da bizim sınırımızın yanında bir terör devleti ile komşu olma ihtimalimiz yok. Sebeplerden bir tanesi buydu. İkincisi bir göç baskısı vardı. Şu an El-Bab'ta, Cerablus'ta ve güvenli bölgelerin tamamında İdlip dahil edersek 4 milyona yakın evinden, yurdundan koparılmış kişi var.
Cerablus - 16.06.2021
TBMM Genel Kurulunda CHP, HDP ve İYİ Parti'nin grup önerileri kabul edilmedi
AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, Gazi Mustafa Atatürk'ün gençliğe hitabesinde, "dahili ve harici" ifadesiyle dış güçlerin varlığından bahsettiğini belirterek, diplomatik, stratejik, askeri ve ekonomik başarıların yanı sıra, son bir yıllık sürede Suriye'de Afrin, Cerablus, İdlib, Münbiç, Ayn el Arap'tan Sincar'a kadar olan bölgede terör koridoru oluşturulma gayretini bitirdiklerini söyledi.
Cerablus - 14.06.2021
İçişleri: El Bab, Cerablus ve Azez'de 13 DEAŞ mensubu gözaltına alındı
İÇİŞLERİ Bakanlığı'nca, Suriye'nin El Bab, Cerablus ve Azez bölgesinde terör örgütü DEAŞ adına faaliyet yürüten ve örgüte maddi destek sağlayan 13 örgüt mensubunun gözaltına alındığı açıklandı.
Cerablus - 06.06.2021
Suriye'nin Cerablus ilçesinde son iki günde 5 terör saldırısı önlendi
Suriye'nin kuzeyindeki Cerablus ilçesinde, dünden bu yana 3 ayrı noktada tuzaklanan 5 bomba düzeneği tespit edilerek terör saldırıları engellendi.
Cerablus - 02.06.2021
Suriye'nin Cerablus ilçesinde bombalı terör saldırısında 2 sivil yaralandı
Suriye'nin kuzeyindeki Cerablus ilçesinde, araca yerleştirilen bombanın patlaması sonucu 2 sivil yaralandı.
Cerablus - 13.05.2021
Yardımeli Derneği, ramazanda Türkiye ile 20 ülkedeki ihtiyaç sahiplerine ulaştı
Dernekten yapılan açıklamaya göre, Türkiye'de 81 ilde şube, temsilci ve gönüllülerle, yurt dışında Gazze, Kudüs, Yemen, Bangladeş, Arakan kampları, Sudan, Somali, Çad, Uganda, Etiyopya, Moritanya, Pakistan, Afganistan, Irak, Suriye, Lübnan, Cerablus, İdlib, Kosova, Arnavutluk, Moğolistan ve Bosna Hersek'te partner ve temsilcilerle yardımlar ulaştırıldı.
Haberler.com’un şehir sayfaları, Türkiye’nin 81 iline ait en güncel haberleri, gündeme dair fotoğrafları ve son dakika gelişmelerini bir arada sunuyor. Türkiye’nin tüm il, ilçe ve beldelerine ait politika, spor, genel kültür ve en yerel gelişmeleri okuyabileceğiniz Şehir Sayfaları’nda illere göre günlük hava durumu, namaz vakitleri ve sinema seans bilgilerine de ulaşabilirsiniz.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Cerablus Haber, Cerablus Son Dakika Haberleri - Haberler - Cerablus haber sayfamızda Cerablus haberleri okuyabilir, Cerablus son dakika haberleri ve güncel Cerablus gelişmelerini görebilirsiniz. Türkiye Diyanet Vakfı, Suriye'de inşa edilen hizmet mekanlarının
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 24.9.2021 03:52:47. #1.15#

title