Cengiz Özkan Haberleri

Cengiz Özkan haber, Cengiz Özkan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Cengiz Özkan - 19.03.2021
Halk ozanı Aşık Veysel, vefatının 48. yılında TRT'de anılacak
TRT Türkü'de ayrıca usta ozanının yaşamı, türkülere katkısı ve eserlerinin anlatılacağı bir program da 21 Mart'ta saat 8.00'de, İzmir Radyosu Türk halk müziği ses ve saz sanatçısı Cengiz Özkan'ın "Aşık Veysel Konseri" saat 20.
Cengiz Özkan - 09.03.2021
Büyükelçi Karlov suikastı davasında karar açıklandı
Mahkeme, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen ve Emrullah Uslu'nun da arasında bulunduğu firari sanıklar Hamza Sevinç, Cemal Karaata, Cengiz Özkan, Burak Yusmak, Murat Tokay, Şerif Ali Tekalan ve Temel Alsancak'ın dosyalarının ayrılmasına hükmetti.
Cengiz Özkan - 03.02.2021
Zeynep Halvaşi, İş Sanat izleyicisiyle buluşacak
Bağlama ustası Cengiz Özkan ile türkülerin söylendiği "Bulut Bulut Üstüne" başlıklı konser ise 6 Şubat'ta yayında olacak.
Cengiz Özkan - 01.02.2021
İş Sanat şubat ayında çevrim içi etkinliklerle sanatseverlerle buluşacak
Haldun Taner'in hikayeleri müzikle buluşacak Zeynep Halvaşi 5 Şubat'ta "Kalbe Dolan Şarkılar", 6 Şubat'ta Cengiz Özkan ile birlikte sahne alacağı "Bulut Bulut Üstüne" başlıklı 2 ayrı konseriyle izleyicilerin karşısına çıkacak.
Cengiz Özkan - 30.08.2020
Büyük Zafer'in 98. yılı TRT tarafından hazırlanan özel programlarla kutlanıyor
TRT İzmir Radyosu Gençlik Korosu ile Cengiz Özkan konseri 20.
Cengiz Özkan - 05.03.2020
Karlov suikastı davasında savcı esasa ilişkin görüşünü açıkladı (2)
Savcı firari sanıklar FETÖ/PDY elebaşı Fetullah Gülen'in yanı sıra Hamza Sevinç, Cemal Karaata, Cengiz Özkan, Emrullah Uslu, Burak Yusmak, Murat Tokay, Şerif Ali Tekalan ve Temel Alsancak'ın dosyalarının ise ayrılmasını istedi.
Cengiz Özkan - 03.03.2020
Karlov suikastı davasında Adil Öksüz itirafı
Salim Z, Cengiz Özkan ve soyadını hatırlamadığı Bülent isimli kişinin, örgütte kendisinin üstü olarak görev yaptığını ifade ederek şöyle konuştu: "Örgütsel faaliyetten ne anlaşılıyorsa onu yürütüyorduk.
Cengiz Özkan - 21.01.2020
Âşık Veysel "Uzun İnce Bir Yoldayım" ile İş Sanat'ta anıldı
Atilla Birkiye'nin metinlerini düzenlediği, Mehmet Birkiye'nin sahneye uyarladığı dinletide Metin Belgin, Bülent Emin Yarar ve Hakan Gerçek "Dostlar Beni Hatırlasın", "Bir Seher Vaktinde Gençlik Çağımda", "Mevsimler İçinde Baharsın Yârim", "Uzun İnce Bir Yoldayım" şiirlerini seslendirdi. Bağlama sanatçısı Cengiz Özkan ise "Beş Günlük Dünyada", "Derdimi Döksem", "Gönül Sanat Nasihatim" türküleriyle unutulmaz bir akşam yaşattı.
Cengiz Özkan - 20.01.2020
Aşık Veysel şiirleriyle İş Sanat'ta anıldı
Müzik yönetmenliğini Serdar Yalçın'ın üstlendiği dinletide ayrıca Cengiz Özkan, şiirlere bağlamasıyla eşlik ederek, "Murad", "Beş Günlük Dünyada", "Gönül Sana Nasihatim", "Hayal Bana Yakın", "Çırpınır İçinde Döndüğümüz Deniz", "Kaldırsam Perdeyi" ve "Derdimi Döksem" türkülerini seslendirdi.
Cengiz Özkan - 17.01.2020
Karlov suikastı davası 3 Mart'a ertelendi
Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Karlov, Ankara'da 19 Aralık 2016'da katıldığı bir sergide saldırgan Mevlüt Mert Altıntaş tarafından uğradığı suikast sonucu öldürülmüştü. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca suikasta ilişkin hazırlanan iddianamede sanıklar Fetullah Gülen, Şerif Ali Tekalan, Emrullah Uslu, Hamza Sevinç, Temel Alsancak, Murat Tokay, Ahmet Kılınçarslan, Salih Yılmaz, Şahin Söğüt, Ramazan Yücel, Cengiz Özkan, Cemal Karaata, Hüseyin Kötüce, Vehbi Kürşad Akalın, Hayreddin Aydınbaş ve Mustafa Timur Özkan'ın "Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etme", "terör amaçlı tasarlayarak kasten öldürme" ve saldırıda yaralanan 3 kişiyi "terör amaçlı kasten öldürmeye teşebbüs etme" suçlarından cezalandırılması istenmişti.
Cengiz Özkan - 17.01.2020
Âşık Veysel "Uzun İnce Bir Yoldayım" İle İş Sanat'ta anılıyor
Atilla Birkiye'nin metinlerini düzenlediği, Mehmet Birkiye'nin sahneye uyarladığı dinletinin müzik yönetmenliğini Serdar Yalçın üstleniyor. Metin Belgin, Bülent Emin Yarar ve Hakan Gerçek'in şiirleri seslendireceği dinletide Cengiz Özkan, şiirlere bağlamasıyla eşlik edecek.
Cengiz Özkan - 24.12.2019
Yaşar Kemal "Tek Kanatlı Bir Kuş" ile İş Sanat'ta anıldı
Eski bir radyo kayıt stüdyosu düzeninde sahnelenen, Cengiz Özkan ve Sasa Seyhan'ın eşlik ettiği dinleti dinleyicilerin büyük beğenisini kazandı.
Cengiz Özkan - 16.12.2019
İş Sanat'ta Yeni Yıl Coşkusu
Uzun İnce Bir Yolda Âşık Veysel Âşık geleneğinin en son temsilcilerinden Âşık Veysel, "Uzun İnce Bir Yoldayım" başlıklı şiir dinletisiyle İş Sanat'ta anılacak. Atilla Birkiye'nin metinlerini düzenlediği, Mehmet Birkiye'nin sahneye uyarladığı dinletinin müzik yönetmenliğini Serdar Yalçın üstleniyor. Metin Belgin, Bülent Emin Yarar ve Hakan Gerçek'in hikâyeleri seslendireceği bu özel dinletide bağlama sanatçısı Cengiz Özkan da şiir ve türküyü buluşturduğu performansıyla İş Sanat'ta olacak.
Cengiz Özkan - 08.11.2019
Nevşehir'de "Aşık Veysel'den Esintiler" etkinliği
Katılımcıların sergiyi gezmesinin ardından sanatçı Cengiz Özkan tarafından Aşık Veysel'e ait türküler seslendirildi.
Cengiz Özkan - 07.11.2019
İç Anadolu'da kültür sanat
Sanatçı Cengiz Özkan tarafından Aşık Veysel'e ait türkülerin seslendirileceği etkinlik alanında, ressam Funda İyce tarafından hazırlanan "Renklerdeki Işık: Aşık Veysel" koleksiyonunu içeren resimler de sergilenecek.
Cengiz Özkan - 25.09.2019
"Bozkırın tezenesi"nin "emaneti" gençlerde
Törene, CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya, sanatçılar Cengiz Özkan ve Ercan Kesal, Neşet Ertaş Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim üyeleri ve öğrencileri, Abdal geleneğinden gelen sanatçılar ve Neşet Ertaş'ın yakınları katıldı.
Cengiz Özkan - 01.09.2019
Dha yurt bülteni - 1
Ergenekon kumpas davasına dahil edildiği için yurt dışına çıkan ancak sonrasında beraat eden, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başbakanlığı dönemindeki eski özel kalem müdürü ve AK Parti eski milletvekili Turhan Çömez, 12 yıl sonra önceki gün Türkiye'ye dönmesinin ardından dün baba ocağı Balıkesir'in Bandırma ilçesine geldi. Yoğun kalabalığın sevgi gösterileriyle birlikte karşıladığı Turhan Çömez, Haydar Çavuş Camii'ndeki emekli Başçavuş Cengiz Özkan'ın cenaze törenine katıldı.
Cengiz Özkan - 31.08.2019
Turhan çömez, 12 yıl sonra baba ocağında
Ergenekon kumpas davasına dahil edildiği için yurt dışına çıkan ancak sonrasında beraat eden, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başbakanlığı dönemindeki eski özel kalem müdürü ve AK Parti eski milletvekili Turhan Çömez, 12 yıl sonra dün Türkiye'ye dönmesinin ardından bugün baba ocağı Balıkesir'in Bandırma ilçesine geldi. Yoğun kalabalığın sevgi gösterileriyle birlikte karşıladığı Turhan Çömez, Haydar Çavuş Camii'ndeki emekli Başçavuş Cengiz Özkan'ın cenaze törenine katıldı.
Cengiz Özkan - 26.03.2019
Aşık Veysel Eserleriye Crr'de Anıldı
Sunuculuğunu radyo programcısı Jale Şengün'ün üstlendiği "Dostlar Beni Hatırlasın" başlıklı konserde, sanatçı Cengiz Özkan, Erkan Oğur ve İsmail Hakkı Demircioğlu, Emel Taşçıoğlu ve Necdet Kaya sahne aldı.
Cengiz Özkan - 25.03.2019
Küçükçekmece'de Garip Dede Dergahı Açıldı
Açılışta Özlem Taner, Tolga Sağ, Muharrem Temiz, Dertli Divani, Cengiz Özkan sahneye çıkıp türkü söyledi.
Cengiz Özkan - 25.03.2019
Küçükçekmece'de Garip Dede Dergahı Açıldı
Açılışta Özlem Taner, Tolga Sağ, Muharrem Temiz, Dertli Divani, Cengiz Özkan sahneye çıkıp türkü söyledi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Cengiz Özkan Haberleri | Cengiz Özkan Kimdir - Haberler - Cengiz Özkan haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Cengiz Özkan kimdir, hayatı ve biyografisi. Anadolu Türküleri sahipsiz kaldı... Hasan Saltık bugün toprağa verilecek.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 16.6.2021 17:14:47. #1.14#

title