Cemil Bayık Haberleri

Cemil Bayık haber, Cemil Bayık son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Cemil Bayık - 25.9.2020
Son dakika haber... PKK'nın dağ kadrosu da Kobani soruşturmasının şüphelileri arasında yer alıyor
Operasyon kapsamında hakkında gözaltı kararı verilenler arasında, terör örgütü PKK'nın sözde dağ kadrosunda yönetici konumunda olan Cemil Bayık, Ali Haydar Kaytan, Rıza Altun, Duran Kalkan, Murat Karayılan, Zübeyir Aydar, Remzi Kartal, Sabri Ok, Salih Müslüm Muhammed ile kadın yapılanmasında yer alan Azime Yılmaz ve Hacire Ateş de bulunuyor.
Cemil Bayık - 12.8.2020
Son dakika haber... Bakan Soylu: Avrupa'yı, Yunanistan'a had bildirmeye davet ediyorum
'DÜNYA, TERÖRLE MÜCADELEDE TÜRKİYE'Yİ İZLEMEYE DEVAM ETSİN' Bakan Soylu, PKK'lı Cemil Bayık'ın öldürüldüğü iddiasıyla ilgili de, "Terörle mücadele operasyonlarımız devam etmektedir.
Cemil Bayık - 12.8.2020
11 Ağustos 2020 Haberleri
11 Ağustos 2020 Manşet Haberleri.
Cemil Bayık - 13.7.2020
Vezneciler'deki terör saldırısı davasında rekor hapis cezası
Terör örgütü PKK tarafından Vezneciler'de 7 Haziran 2016'da gerçekleştirilen 6'sı polis 12 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısına ilişkin terör örgütü elebaşıları Murat Karayılan, Duran Kalkan ve Cemil Bayık'ın da aralarında bulunduğu 11'i firari, 8'i tutuklu 22 sanığın yargılandığı...
Cemil Bayık - 13.7.2020
Vezneciler'deki terör saldırısı davasında son savunmalar alınıyor
Vezneciler'de 7 Haziran 2016'da, 6'sı polis 12 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısına ilişkin, terör örgütü PKK elebaşıları Murat Karayılan, Duran Kalkan ve Cemil Bayık'ın da aralarında bulunduğu 10'u firari, 8'i tutuklu 22 sanığın yargılandığı davanın görülmesine devam ediliyor.
Cemil Bayık - 13.7.2020
GÜNDEM / 13 Temmuz 2020
(Trablus) (Fotoğraflı-Görüntülü) GÜNCEL 1- Vezneciler'de 7 Haziran 2016'da 6'sı polis 12 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısına ilişkin, terör örgütü PKK elebaşıları Murat Karayılan, Duran Kalkan ve Cemil Bayık'ın da aralarında bulunduğu 8'i tutuklu 22 sanığın yargılanmasına İstanbul 27.
Cemil Bayık - 12.7.2020
GÜNDEM ÖZETİ / 13 Temmuz 2020
(Trablus) GÜNCEL 1- Vezneciler'de 7 Haziran 2016'da 6'sı polis 12 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısına ilişkin, terör örgütü PKK elebaşıları Murat Karayılan, Duran Kalkan ve Cemil Bayık'ın da aralarında bulunduğu 8'i tutuklu 22 sanığın yargılanmasına İstanbul 27.
Cemil Bayık - 24.6.2020
Die Welt gazetesi muhabiri Yücel'in yargılanmasına devam edildi
Deniz Yücel'in dünyaya bakışı, mesleği ve haberleri nedeniyle yargılandığı savunan Ok, "Bu mütalaa hukuki değildir. Anayasa Mahkemesinin suç işlendiğine dair delil bulunmadığı kararına rağmen mütalaada suçun sabit olduğu bildirilmiştir. Müvekkilin Almanca yazılarının çevirilerinde hatalar vardır. Bunlar görmezden gelinmiştir. Cemil Bayık ile yapılan röportaj gazetecilik faaliyeti kapsamındadır.
Cemil Bayık - 22.6.2020
Vergi dairesine bombalı terör saldırısı davasının gerekçeli kararı açıklandı
Mahkeme PKK/KCK'nın yöneticisi konumundaki firari sanıklar Zübeyir Aydar, Remzi Kartal, Mehmet Sait Sürer, Sabriye İlgün, Filiz Duman, Layika Gültekin, Hülya Oran, Süleyman Şahin, Gülüzar Tural, İzzettin İnan, Cemil Bayık, Ali Haydar Kaytan, Rıza Altun, Duran Kalkan, Murat Karayılan, Engin Karaaslan, Nuriye Kesbir, Mustafa Karasu, Muzaffer Ayata, Sabri Ok, Salman Kurtulan, Güleser Törün, Mahmut Dora, İsmail Özden, Mehmet Tören, Ayfer Kordu, Menafi Bayazit, Gülüşan Eksen, Elif Yıldırım, Sultan Kocabey, Salih Müslüm Muhammed, Fehman Hüseyin, Alan Chıkhmous, Menafi Bayazit, Kevser Şaban, İbrahim oğlu Muhammed Eldibo ve Ali Anadeny'nin dosyalarının ayrılmasına karar verildi.
Cemil Bayık - 18.6.2020
TBMM Genel Kurulu
HDP'li Beştaş'ın, kendisine yönelik "sözde grup başkanvekili" sözlerini de kınayan Turan, "HDP'nin Genel Başkanı, 'Müzakere için muhatap Öcalan'dır.' diyor. Siz kimsiniz o zaman? Cemil Bayık 'PKK olmasaydı HDP yüzde 5 bile oy alamazdı.
Cemil Bayık - 8.6.2020
Son Dakika: Terör örgütü YPG/PKK'ya "bahar" darbesi
Terör örgütü PKK'nın elebaşlarından Murat Karayılan ve Cemil Bayık'ın da yakın korumalığını yaptıkları tespit edilen bu teröristler, jandarmadaki ifadelerinde, güvenlik güçlerince yürütülen başarılı operasyonlarda ağır kayıp veren örgütün panik halinde olduğunu ve örgüt içi infazların başladığını anlattı.
Cemil Bayık - 20.3.2020
PKK'nın kadın yapılanmasına ağır darbe
Tarı'nın 2018'den itibaren PKK'nın etkili oldugˆu bo¨lgelerde yas¸ayan sivil halkın o¨rgu¨tlendirilmesi faaliyetlerinden sorumlu oldugˆu, PKK/KCK es¸ bas¸kanları Cuma kod adlı Cemil Bayık ve Bes¸e Hozat kod adlı Hu¨lya Oran'ın o¨zel yazıs¸malarının tercu¨mesini yaptıgˆı, onlarla yakın ilis¸ki ic¸inde oldugˆu o¨gˆrenildi.
Cemil Bayık - 20.3.2020
Vezneciler'deki terör saldırısı davasında avukatlardan koronavirüs önlemi
Vezneciler'de 7 Haziran 2016'da 6'sı polis 12 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısına ilişkin, terör örgütü PKK elebaşıları Murat Karayılan, Duran Kalkan ve Cemil Bayık'ın da aralarında bulunduğu 8'i tutuklu 22 sanığın yargılandığı davanın duruşması, yeni tip koronavirüs salgını...
Cemil Bayık - 17.3.2020
PKK elebaşlarının korumalığını yapan teröristlerden biri tutuklandı
Van İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince yapılan çalışmalar sonucunda PKK/KCK elebaşları Murat Karayılan ve Cemil Bayık başta olmak üzere sözde üst düzey yöneticilerinin koruma görevlerinde bulunan 2 teröristten biri tutuklandı.
Cemil Bayık - 12.3.2020
Vergi dairesine bombalı saldırı davasında karar
Mahkeme PKK/KCK'nın yöneticisi konumundaki firari sanıklar Zübeyir Aydar, Remzi Kartal, Mehmet Sait Sürer, Sabriye İlgün, Filiz Duman, Layika Gültekin, Hülya Oran, Süleyman Şahin, Gülüzar Tural, İzzettin İnan, Cemil Bayık, Ali Haydar Kaytan, Rıza Altun, Duran Kalkan, Murat Karayılan, Engin Karaaslan, Nuriye Kesbir, Mustafa Karasu, Muzaffer Ayata, Sabri Ok, Salman Kurtulan, Güleser Törün, Mahmut Dora, İsmail Özden, Mehmet Tören, Ayfer Kordu, Menafi Bayazit, Gülüşan Eksen, Elif Yıldırım, Sultan Kocabey, Salih Müslüm Muhammed, Fehman Hüseyin, Alan Chıkhmous, Menafi Bayazit, Kevser Şaban, İbrahim oğlu Muhammed Eldibo ve Ali Anadeny'nin dosyalarının ayrılmasına karar verildi.
Cemil Bayık - 25.2.2020
Güvenpark'taki terör saldırısına ilişkin ikinci dava
Mahkeme, terör örgütü PKK/KCK'nın sözde üst düzey yöneticileri Cemil Bayık, Duran Kalkan, Fehman Hüseyin, Zübeyr Aydar, Murat Karayılan, Salih Müslüm ve saldırının planlayıcısı Vahit Ayçil'in de aralarında olduğu 36 firari sanığın dosyasının ayrılmasını kararlaştırmıştı.
Cemil Bayık - 16.2.2020
Haftanın tarihine bakış
İddianamede, terör örgütü PKK elebaşları Zübeyir Aydar, Cemil Bayık, Murat Karayılan, Fehman Hüseyin ve Remzi Kartal ile PKK'nın Suriye uzantısı PYD'nin elebaşı Salih Müslim'in de aralarında bulunduğu 68 kişi hakkında 30'ar kez "ağırlaştırılmış müebbet hapis" cezası talep edildi.
Cemil Bayık - 30.1.2020
Belçika'nın "imtiyazlı" terör örgütü: PYD/
Türkiye'nin 1991-1999 arasında yürüttüğü etkin terörle mücadele operasyonları neticesinde PKK, gerçekleştirdiği terör saldırılarının artık aleyhine döndüğünü anlayarak, terör örgütü çatı yapılanması KCK'nın sözde uluslararası temsilciliği olan KNK adlı yapıyı yine Belçika merkezli yürütmeye başlamıştı. Halen bu yapı içinde üst düzey görevler Zübeyir Aydar ve Remzi Kartal tarafından yürütülmekle birlikte KCK'nın sözde üst düzey yöneticileri Murat Karayılan ve Cemil Bayık gibi terör örgütünün sözde üst düzey mensuplarının KNK üyeleri arasında yer alması söz konusudur.
Cemil Bayık - 28.1.2020
Vezneciler'deki terör saldırısı davasında mütalaa
Vezneciler'de 7 Haziran 2016'da 6'sı polis 12 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısına ilişkin, terör örgütü PKK elebaşıları Murat Karayılan, Duran Kalkan ve Cemil Bayık'ın da aralarında bulunduğu 8'i tutuklu 22 sanığın yargılandığı davada, cumhuriyet savcısı esas hakkındaki...
Cemil Bayık - 28.1.2020
Vezneciler patlamasında rekor ceza istemi
Kırmızı bültenle aranan sanıklara ayırma talebi Savcılık mütalaasında dava kapsamında haklarında kırmızı bülten ile yakalama çıkarılan terör örgütünün üst düzey yöneticileri firari sanıklar Murat Karayılan, Duran Kalkan, Cemil Bayık, Abdullah Korhan, Mehmet Şükrü Kahraman, Resul Sain, Ramazan Açıkyüz, Nuriye Kesbir, Mustafa Karasu, Hülya Oran ve Elif Yıldırım yönünden dosyanın ayrılmasını talep etti.
Cemil Bayık - 28.1.2020
Vezneciler saldırısı davasında mütalaa verildi
VEZNECİLER'de, 7 Haziran 2016 tarihinde çevik kuvvet otobüsüne yönelik bomba yüklü bir araçla yapılan terör saldırısında 6'sı polis 12 kişinin şehit edilmesine yönelik 8'i tutuklu, 11'i firari olmak üzere toplam 22 sanığın yargılandığı davada, savcı mütalaasını açıkladı. Mütalaada, 11 sanık için ceza talep edilirken; kırmızı bültenle yakalamalı bulunan 11 sanık hakkındaki dosyanın ise ayrılması talep edildi. Mütalaada, iki sanık için 13 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis ve bin 362 yıla kadar hapis talep edildi. Diğer 9 sanık hakkında ise 7,5 yıldan 4 bin 425 yıla kadar hapis cezası istendi.  İstanbul 27. Ağır Ceza Mahkemesi'nce görülen duruşmada tutuklu sanıklar Eyyüp Sever, Gamze Zerre Karadağ, Gülşen Bahadır ve Murat Bal getirildi. 4 tutuklu sanık ise Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile duruşmaya katıldı.  MÜTALAA AÇIKLANDI Duruşma savcısı esas hakkındaki mütalaasını açıkladı. Mütalaada, "Olayın tasarlanan bir intihar eylemi olduğu, eylemde tesiri yüksek bomba yüklü araç kullanıldığı, canlı bombanın etki alanına giren her insan üzerinde mutlak hakimiyet kurulduğu, kastın bir bütün olduğu ve bölünemeyeceği, olay yerinde ölen ve yaralanan herkese karşı doğrudan öldürme kastıyla hareket edildiği" belirtildi.  İKİ SANIĞA 13 KEZ AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET HAPİS İSTEMİ Sanıklar Eyyüp Sever ve Murat Bal için "Devletin birliğini ve ülke bütünlüğünü bozma", ölen 6 polise karşı "Tasarlayarak bombalama suretiyle ve kişinin yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle adam öldürme", 6 sivil vatandaşa yönelik "Tasarlayarak bombalama suretiyle adam öldürme", 16 polise karşı "Tasarlayarak bombalama suretiyle ve kişinin yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle adam öldürmeye teşebbüs", 28 sivil vatandaşa karşı "Tasarlayarak bombalama suretiyle adam öldürmeye teşebbüs", 114 vatandaşa karşı "Patlayıcı madde kullanmak suretiyle mala zarar verme" ve "Tehlikeli maddelerin izinsiz olarak bulundurulması veya el değiştirmesi" suçlarından 13 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis ve bin 362 yıla kadar hapis talep edildi.  İKİ SANIĞA AYRI AYRI CEZA İSTEMİ Hem 7 Aralık 2016'da Vezneciler'deki, hem de 10 Aralık 2016'da Beşiktaş'taki bombalı saldırı eylemlerinde yardım eden sıfatıyla sorumlu olduğu kanaatine varıldığını belirterek sanık Gamze Zerre Karadağ için 2 bin 528 yıldan 4 bin 425 yıla kadar hapis talep etti. Sanık Gülşen Bahadır için ise 12 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis ve 873 yıldan bin 362 yıla kadar hapis istendi.  7 SANIĞA ÜYELİKTEN CEZA TALEBİ  Sanık Abdulsıttar Balsak, Mehmet Nur Pala, Ahmet Erdem, Fahri Demircan, Hasan Turan, Mehmet Yener, Şarafettin Yılmaz hakkında "Silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan 7,5 yıldan 15'er yıla kadar hapis talep edildi.  11 FİRARİ SANIĞIN DOSYASININ AYRILMASI İSTENDİ Mütalaada, haklarında kırmızı bülten ile yakalama çıkarılan sanıklar Murat Karayılan, Duran Kalkan, Cemil Bayık, Abdullah Korhan, Mehmet Şükrü Kahraman, Resul Sain, Ramazan Açıkyüz, Nuriye Kesbir, Mustafa Karasu, Hülya Oran ve Elif Yıldırım yönünden dosyalarının ayrılması talep edildi.
Cemil Bayık - 28.1.2020
VEZNECİLER SALDIRISI DAVASINDA MÜTALAA VERİLDİ
11 SANIĞA CEZA İSTENDİ İKİ SANIK İÇİN 13 KEZ AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET HAPİS İSTENDİ Haber: Özden ATİK / İstanbul, DHA Vezneciler'de, 7 Haziran 2016 tarihinde çevik kuvvet otobüsüne yönelik bomba yüklü bir araçla yapılan terör saldırısında 6'sı polis 12 kişinin şehit edilmesine yönelik 8'i tutuklu, 11'i firari olmak üzere toplam 22 sanığın yargılandığı davada, savcı mütalaasını açıkladı. Mütalaada, 11 sanık için ceza talep edilirken; kırmızı bültenle yakalamalı bulunan 11 sanık hakkındaki dosyanın ise ayrılması talep edildi. Mütalaada, iki sanık için 13 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis ve bin 362 yıla kadar hapis talep edildi. Diğer 9 sanık hakkında ise 7,5 yıldan 4 bin 425 yıla kadar hapis cezası istendi.  İstanbul 27. Ağır Ceza Mahkemesi'nce görülen duruşmada tutuklu sanıklar Eyyüp Sever, Gamze Zerre Karadağ, Gülşen Bahadır ve Murat Bal getirildi. 4 tutuklu sanık ise Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile duruşmaya katıldı.  MÜTALAA AÇIKLANDI Duruşma savcısı esas hakkındaki mütalaasını açıkladı. Mütalaada, "Olayın tasarlanan bir intihar eylemi olduğu, eylemde tesiri yüksek bomba yüklü araç kullanıldığı, canlı bombanın etki alanına giren her insan üzerinde mutlak hakimiyet kurulduğu, kastın bir bütün olduğu ve bölünemeyeceği, olay yerinde ölen ve yaralanan herkese karşı doğrudan öldürme kastıyla hareket edildiği" belirtildi.  İKİ SANIĞA 13 KEZ AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET HAPİS İSTEMİ Sanıklar Eyyüp Sever ve Murat Bal için "Devletin birliğini ve ülke bütünlüğünü bozma", ölen 6 polise karşı "Tasarlayarak bombalama suretiyle ve kişinin yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle adam öldürme", 6 sivil vatandaşa yönelik "Tasarlayarak bombalama suretiyle adam öldürme", 16 polise karşı "Tasarlayarak bombalama suretiyle ve kişinin yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle adam öldürmeye teşebbüs", 28 sivil vatandaşa karşı "Tasarlayarak bombalama suretiyle adam öldürmeye teşebbüs", 114 vatandaşa karşı "Patlayıcı madde kullanmak suretiyle mala zarar verme" ve "Tehlikeli maddelerin izinsiz olarak bulundurulması veya el değiştirmesi" suçlarından 13 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis ve bin 362 yıla kadar hapis talep edildi.  İKİ SANIĞA AYRI AYRI CEZA İSTEMİ Hem 7 Aralık 2016'da Vezneciler'deki, hem de 10 Aralık 2016'da Beşiktaş'taki bombalı saldırı eylemlerinde yardım eden sıfatıyla sorumlu olduğu kanaatine varıldığını belirterek sanık Gamze Zerre Karadağ için 2 bin 528 yıldan 4 bin 425 yıla kadar hapis talep etti. Sanık Gülşen Bahadır için ise 12 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis ve 873 yıldan bin 362 yıla kadar hapis istendi.  7 SANIĞA ÜYELİKTEN CEZA TALEBİ  Sanık Abdulsıttar Balsak, Mehmet Nur Pala, Ahmet Erdem, Fahri Demircan, Hasan Turan, Mehmet Yener, Şarafettin Yılmaz hakkında "Silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan 7,5 yıldan 15'er yıla kadar hapis talep edildi.  11 FİRARİ SANIĞIN DOSYASININ AYRILMASI İSTENDİ Mütalaada, haklarında kırmızı bülten ile yakalama çıkarılan sanıklar Murat Karayılan, Duran Kalkan, Cemil Bayık, Abdullah Korhan, Mehmet Şükrü Kahraman, Resul Sain, Ramazan Açıkyüz, Nuriye Kesbir, Mustafa Karasu, Hülya Oran ve Elif Yıldırım yönünden dosyalarının ayrılması talep edildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Cemil Bayık Haberleri | Cemil Bayık Kimdir - Haberler - Cemil Bayık haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Cemil Bayık kimdir, hayatı ve biyografisi. Son dakika haber... PKK'nın dağ kadrosu da Kobani soruşturmasının şüphelileri arasında yer
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 4.10.2020 00:12:14. #1.15#
title